Deň / Dátum / Čas

piatok / 18.10.2019 - 13.12.2019 / 18:00 - 20:30

Miesto konania

Yoga House - Panenská 33, Bratislava

 

Ashtanga joga KURZ I. séria – Meditácia v pohybe 

Hľadáš komplexný prístup k joge – ucelený systém jogovej praxe, ktorý pôsobí ako terapia na všetkých úrovniach bytia?

Preferuješ prežívanie, preskúmanie a napredovanie v rytme, aký Ti vyhovuje, pri maximálnom rešpektovaní svojej súčasnej mentálnej a fyzickej zdatnosti?

Pri tomto KURZE sa spoločne jednoduchou formou naučíme princíp Tristany resp. troch dôležitých pilierov praxe Ashtangy – “zahrievajúci“ Ujjayi dych, Bandhy – energetické zámky a Drishti – body koncentrácie.
Vysvetlíme si, čo je Vinyasa a ako správne pracovať s dychom pri prechodoch medzi pozíciami, prejdeme si krok za krokom Pozdravy Slnka, všetky pozície a ich možné modifikácie a vytvoríme z nich jeden súvislý celok, ktorého cieľom je meditácia v pohybe.

Po absolvovaní všetkých troch častí kurzu je absolvent schopný Ashtangu Mysore style praktizovať bezpečne aj doma, vo vlastnom tempe a priestore.

Kurz rozdelíme do troch samostatných stretnutí:

1.časť: Stavebný kameň Ashtangy – krátke intro do filozofie Ashtangy a jej praxe, otváracia a zatváracia mantra, Tristana, Pozdravy Slnka v Ashtange, Pozície v stoji. Termín: 18.10.2019

2.časť:  Jadro I. série – Skrátená vedená hodina 60 min, Pozície v sede a najťažšie pozície I. série a ich možné modifikácie. Termín 22.11.2019

3.časť:  Záverečné pozície – Skrátená vedená hodina 60 min, Záverečné pozície, možné modifikácie a ich bezpečné prevedenie. Termín 13.12.2019

Môžete sa zúčastniť ľubovoľnej časti kurzu, bez ohľadu na to či ste absolvovali predchádzajúcu. 

 

Slovami Zuzky…
“Ashtanga Vinyasa“ joga je terapeutická a dynamická forma jogy, pri ktorej nezáleží na tom, akí ste silní, flexibilní, mladí alebo zdraví.
Najdôležitejším faktorom je VYTRVALOSŤ a OCHOTA učiť sa. Bez ohľadu na to, na akom počiatočnom bode sa nachádzate, pri jej pravidelnom uvedomelom praktizovaní sa Váš fyzický (ako aj emocionálny, mentálny a duševný) stav bude priebežne zlepšovať. Z fyzického hľadiska buduje rovnováhu medzi silou a flexibilitou. Ak vydržíte mesiac-dva praktizovať minimálne trikrát do týždňa, zosilniete a uvoľníte zablokované energie v tele a začnete praktizovať s väčšou ľahkosťou.
Je to beh na dlhé trate, ktorý buduje mentálnu silu bez hraníc.
Je rozdelená podľa náročnosti na šesť sérií, začiatočníci praktizujú tzv Primary Series, ktorá je určená predovšetkým na detoxikáciu organizumu.
Jednou z najväčších predností “Ashtanga Vinyasa“ jogy je, že je to daná sekvencia (s možnými modifikáciami v prípade fyzickej limitácie), ktorú keď sa raz pod dohľadom skúseného učiteľa naučíte, môžete ju praktizovať v pohodlí svojho domova, vo svojom vlastnom rytme, so svojim dychom a v rozsahu, aký Vám vyhovuje. 
Za týmto účelom môžete navštíviť “Ashtanga Vinyasa Mysore“ hodinu, ktorá je tradičnou hodinou, na ktorej každý praktikant robí sekvenciu vo svojom rytme, s vlastným dychom a učiteľ ho usmerňuje a napráva. Na takúto hodinu môže prísť aj úplný začiatočník, ktorý sa rozhodne chodiť pravidelne a sekvenciu sa chce vo vlastnom záujme učiť a rozvíjať. Určitá fyzická uvedomelosť je úspešným predpokladom zdravého napredovania.
Momentálne vediem pravidelné ranné hodiny Mysore style o 07:00 ráno v pondelok, stredu a piatok v Yoga House Bratislava

 

====
Ashtanga joga KURZ I. séria – Meditácia v pohybe ČASŤ I. Stavebný kameň Ashtangy
KDE: Yoga House Bratislava
KEDY: 18.október 2019, piatok
ČAS: 18:00 – 20:30
LEKTORKA : Zuzka Puškášová
CENA: 25 €
REGISTRÁCIA: https://calendiari.com/event/MBRBdFCQP0

====

====
Ashtanga joga KURZ I. séria  – Meditácia v pohybe ČASŤ II. Jadro I. série
KDE: Yoga House Bratislava
KEDY: 22. november 2019, piatok
ČAS: 18:00 – 20:30
LEKTORKA : Zuzka Puškášová
CENA: 25 €
REGISTRÁCIA: https://calendiari.com/event/TwOlE8b6ck

====

====
Ashtanga joga KURZ I. séria  – Meditácia v pohybe ČASŤ III. Záverečné pozície
KDE: Yoga House Bratislava
KEDY: 13.december, piatok
ČAS: 18:00 – 20:30
LEKTORKA : Zuzka Puškášová
CENA: 25 €
REGISTRÁCIA: https://calendiari.com/event/oZi3BLWnEU
====

 

Môžete sa zúčastniť ľubovoľnej časti kurzu, bez ohľadu na to či ste absolvovali predchádzajúcu. 

 

ZUZKA PUŠKÁŠOVÁ

Zuzana Puškášová sa venuje výučbe jogy (jogová terapia, Ashtanga Vinyasa, tradičná Hatha joga, Yin Yoga, Pranayama, Meditácia…) takmer 10 rokov. Za tento čas vyučovala okrem Slovenska niekoľko rokov v Indonézii, Thajsku a Anglicku. Pravidelne vedie vzdelávacie joga pobyty a neustále rozširuje svoje vzdelanie, pričom pravidelne cestuje za týmto účelom za svojim učiteľom do kolísky jogy – Indie. 
Je absolventkou 500 RYT, nadšenou študentkou astrológie a ajurvédskou masážnou terapeutkou.
V tomto roku viedla svoj druhý nadstavbový učiteľský tréning joga učiteľov v Indonézskej Jakarte.

 
 
Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)