Deň / Dátum / Čas

sobota / 01.06.2019 / 10:00 - 18:00

Miesto konania

Yoga House - Panenská 33, Bratislava

Tekuté kĺby – 1. a 2. 6. 2019

Séria pohybových „výletov“ so Zunou.
Séria workshopov Bdelosť tela je priestorom, v ktorom spoznávame svoje telo cez pohyb. Ten vnímame, pozorujeme a vykonávame vedomou, bdelou mysľou. Taká myseľ má dostatok času na načúvanie energii tela, na rozpoznávanie jeho pocitov a využívanie prirodzených podnetov do slobodného pohybu. Cez vnútorné zážitky s vlastným telom spoznáme skutočnú inteligenciu tela, jeho subatomárnu fyziku a pohybovú logiku s prirodzenými mechanickými zákonitosťami. To všetko sa môže udiať len cestou vnímania prítomného okamihu, kde bdelosť našej mysle je vskutku podstatná. „Incarnated mind“, teda „stelesnená myseľ“ je to, o čo nám ide.

Pohybová kapacita tela závisí na prirodzenej pohybovej možnosti jednotlivých kĺbov. Cez anatomické predstavy v pohybe budeme v pohybe znovuobjavovať pohybové možnosti každého kĺbu a tým ich revitalizovať. Okrem vedomej pohybovej improvizácie, budeme cez čchi-kung intenzívne pracovať s čchi v kĺboch, čím okrem kĺbov posilníme aj obličky, ktoré majú na starosti dobrý stav kostí a chrupaviek v kĺboch, vlasy, zuby, strach, vôľu žiť a podobne. V neposlednom rade sa budeme venovať prepojeniu s mentálnym svetom, pretože mentálna flexibilita úzko súvisí s fyzickou flexibilitou tela, v čom stav kĺbov zohráva dôležitú rolu.
REGISTRÁCIA:
https://calendiari.com/event/8qRfwIXIaE

=======
KDE: Yoga House Bratislava
KEDY:
1. a 2. 6. 2019 – Tekuté kĺby
DEŇ: Sobota a nedeľa
ČAS:
Sobota – 10:00 – 18:00
Nedeľa: 9:00 – 15:00
LEKTOR: Zuna Vesan Kozánková
CENA: 109€
REGISTRÁCIA:
https://calendiari.com/event/8qRfwIXIaE
=======

ZUNA VESAN KOZÁNKOVÁ
Zuna celý život tancuje a tanec považuje za jednu z možností vyjadrenia svojej taoistickej duše. Po 13 rokoch akademického vzdelávania v tanci, pocítila potrebu venovať sa ľudskému telu z komplexnejšieho hľadiska. Vyštudovala školu Shiatsu KI a odbor akupunktúry na Univerzite Guang Ming Beijing v Prahe. Posledné roky študuje na Akadémii čínskej metafyziky. Má za sebou niekoľko študijných pobytov v Európe a Ázii. Okrem vyučovania tanca, vyučovala v rakúskej tanečnej škole SEAD aj funkcionálnu anatómiu. Intenzívne sa venuje štúdiu čínskej medicíny, čchi-kungu a taoizmu a ich interaktívnemu prepojeniu s pohybom ľudského tela. Je praktikantkou japonskej terapie Shiatsu, od roku 2007 vedie vlastnú Školu shiatsu na Slovensku. Zuna vyučuje už 27 rokov, behom ktorých vyvinula jedinečný štýl práce s ľudským telom, založený na skúsenostiach s anatómiou ľudského tela a tokmi energie v ňom. Tieto poznatky prepája s univerzálnymi princípmi taoizmu, a tým svojim študentom prináša nové informácie o pohybovej inteligencii. Kvality Zuninho učenia obsahujú pokojný, citlivý a kvalifikovaný prístup k pohybu a telu. Je vyhľadávanou učiteľkou pracujúcou okrem Slovenska a Čiech aj v Salzburgu, Viedni, Leeds, Freiburgu, Vroclavi, Bangkoku, Pekingu a Hongkongu.Posledné roky sa venuje výskumu prepájania čínskej medicíny a čchi-kungu s tancom v projektoch Dancing qigong a Medicína v tanci. Jej spisovateľským debutom je kniha Tao cesta u zdraviu, ktorá vyšla v roku 2018.
http://www.shiatsu-terapie.sk/
http://dancingqigong.weebly.com/
http://danceandmedicine.wixsite.com/zuna
http://www.artyci.com/

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)