Deň / Dátum / Čas

sobota / 16.09.2017 / 9:00 - 16:00

Miesto konania

Yoga House - Panenská 33, Bratislava

Ahojte,

rady by sme Vám predstavili náš workshop Dýchanie v pohybe, na ktorom sa dozviete, to čo ešte neviete! ( a možno už viete 🙂

Prinášame naše poznatky, ktoré sme získali vlastnými skúsenosťami a štúdiom pohybu každá zvlášť z dvoch rôznych uhlov pohľadu a to z pohľadu fyzioterapeutky, ktorá pokladá dýchanie za základ správneho pohybu a tanečníčky, ktorá absolvovala štúdium tanca v Holandsku a pri tancovaní rôznych tanečných štýlov si uvedomila ako je dych podstatou estetického a kvalitného pohybu. Spoločne sa pozrieme na to ako prebieha dýchanie a ako tento dôležitý proces ovplyvňuje náš život v pohybe. Objasníme a prehĺbime si fyziologické deje dýchania. Sami na sebe si vyskúšame a precítime do akej hĺbky vieme vnímať naše dýchanie. Ako si jeho uvedomovaním môžeme skvalitniť pohyb a život samotný zároveň. Pomocou nami zvolených pohybových cvičení podporíme proces nádychu a výdychu v pohybovom vyjadrení v rôznej dĺžke a dynamike dychu. Vnímaním vlastného dýchania získate lepšiu predstavu o svojom tele. Ďalej si precvičíme na jednoduchých tanečných ukážkach ako pri tanci ale aj športe dych využiť v náš prospech. Mať vďaka uvedomelému dýchaniu prístup k zdroju energie, fyzickej výdrže, kvalitnejšiemu pohybu a jasnej mysle. Využitím vašich zážitkov z workshopu v bežnom živote môžete pocítiť pozitívnu zmenu prepojením dýchania s vnímaním vlastného tela.

Príď aj ty s nami objavovať nekonečné možnosti nádychu a výdychu.

======= KDE: Yoga House Bratislava
KEDY: 16.9. septembra 2017
ČAS: 9:00 – 16:00
CENA: 35 Eur
LEKTORI: Daniela Dvorská a Barbora Brezinová
REGISTRÁCIA: https://goo.gl/forms/or6eSrpeXxU4vA0h1

=======

DANIELA DVORSKÁ

Má vysokoškolské magisterské vzdelanie v odbore fyzioterapia a svoje znalosti nepretržite dopĺňa seminármi, kongresmi a kurzami, ktoré jej neustále prinášajú nové podnety do svojej vlastnej praxe a rozširujú jej vlastné sebapoznanie. Momentálne si dokončuje kurz z Dynamickej Neuromuskulárnej Stabilizácie, ktorá vychádza z vývojovej kineziológie. Okrem profesionálneho rastu sa Daniela venuje svojmu vlastnému pohybovému rozvoju aj na hodinách súčasného tanca HAS a praktizuje ashtanga yogu. V pohybe a v profesionálnej praxi ju najviac fascinuje vplyv sila dýchania na pohyb ako taký.

BARBORA BREZINOVÁ

Tancu sa začala venovať v skorom detstve pôsobením v Detskom baletnom štúdiu v Bratislave, s ktorým sa zúčastnila na nespočetných vystúpeniach a v detských televíznych show. Jej stále rastúce nadšenie pre tanec ju doviedlo k štúdiu tanca na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislave, kde vyštudovala odbor klasický tanec. Na letnom tanečnom workshope vo Viedni sa stretla pre ňu doposiaľ s novými tanečnými štýlmi. Neobmedzená voľnosť pohybu v súčastnom tanci, taktiež túžba hlbšie spoznať formy moderného tanečného umenia ju doviedla k rozhodnutiu ísť študovať interpretáciu na škole ArtEZ v Holandsku. Počas 4 ročného bakalárskeho štúdia sa priučila rôznym novým štýlom ale aj tanačnej kompozicii, pilatesu, joge a kinestetic awaress. V rámci študijného programu žiaci spolupracovali so svetovými choreografmi a tanečníkmi. Na ceste zotavovania sa pri úraze chrbta sa začala intenzívne venovať cvičebným rehabilitáciam, ktorým sa venuje do dnes. Momentálne sa zaoberá prepojením prirodzeného pohybu tela s tancom.

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)