Deň / Dátum / Čas

piatok / 12.10.2018 / Celodenná

Miesto konania

Yoga House - Panenská 33, Bratislava

Pridaj sa s nami na pobyt do Thajska a uži si predĺžené leto s jogou. Budeme sa učiť o ásanách, meditácií, pranayame, o dychu a o tom, ako žiť spokojnejšie a pokojnejšie. V podpornej atmosfére ostrova a exotického Thajska to pôjde všetko uvoľnene. 🙂

Pridaj sa k nám zažívať, pozorovať a pocítiť. Vyhriaty biely piesok, svetlomodrý oceán, zeleň džungle a dokonalý oddych. V takýchto podmienkach posilnení jogou a meditáciou sa ľahšie otvoríme a prebádame svoje vnútro. Pohybom a dychom vyčistíme ak nás niečo ťaží a pristúpime k zdroju sily a ľahkosti bytia. Myseľ sa ustáli a utvorí priestor pre jasné vhľady a vstup tvorivých síl.

Ázia nás učí, inšpirovať sa tým, čo prichádza, niesť sa na vlnách života. Plánovanie nechať ísť a cítiť svoj vlasný flow a intuíciu.
To si donesme domov.

Prvý týždeň si dáme na parádnom mieste Oasis Yoga Bungalows na ostrove Koh Lanta, len jednu minútu od pláže.:) (https://www.facebook.com/OasisYogaLanta/
https://www.instagram.com/oasisyogalanta/)

Výber miesta na druhý týždeň je ešte súčasťou SÚŤAŽE TU:
(http://bit.ly/sutaz-mesiaca-thajsko)
Takže spoločne hľadáme, kde nám bude úplne naj! 🙂

===
KDE: Thajsko – Koh Lanta a ďalší vhodný ostrov, ktorý práve hľadáme – info skoro
KEDY: 12.-26.10.2018
S KÝM: Erik Goldschmidt a Lenka (Žabka)
CENA: 880 eur
REGISTRÁCIA: https://goo.gl/forms/jr7AFSuwqbrVDoKA3
INFO: 0905 604 753 Žabka
===

Cena pobytu zahŕňa :

UBYTOVANIE
príjemné ubytovanie počas 14 nocí v 2 posteľových izbách, s raňajkami na dvoch destináciách v Thajsku. Samozrejmosťou je kvalitná pitná voda v cene, pretože bežná z kohútika sa nepije.

HODINY JOGY a MEDIÁCIE
kvalitné hodiny yogy a meditácie – Hatha a Flow yoga pod vedením Žabky a Erika. Ráno a večer ale aj v iných vhodných momentoch na pláži. 🙂

WORKSHOPY
budeme sa vzdelávať ohľadne stravy, techniky ásan, pranajámy (dychové cvičenia), meditácie, 8 vetiev jogy… a podobne. Veľmi sa na to tešíme. 🙂

TRANSPORTY
Transporty z letiska a naspäť na letisko do a z našich dvoch destinácii. Rovnako na naše výlety.

VSTUPNÉ na tri nami organizované výlety, o ktorých vás budeme skoro informovať.

Všeobecne platí, že počas nášho pobytu si program môžeme vytvárať a dopĺňať sami a možnosti aktivít, druhov oddychu a výletov je veľa.

JOGA
Jogou si obohatíme každý deň. Otvoríme ňou deň ráno a poďakujeme zaň večer. Budeme sa sprítomňovať, počúvať dych, dostávať sa do tela a skúmať našu myseľ. Stišovať vlny mysle a hľadať princípy, ktoré využijeme následne doma. Budeme sa každý deň stávať silnejšími, zdravšími a vnímať prúdenie energie v tele. Spriechodníme nádi – energické dráhy, budeš sa cítiť ľahkí, plní, uzemnení. Spojíme sa s živou energiou ostrova a so samým sebou. Thajsko nás v tom podporí.

Cena pobytu nezahŕňa:

– Letenky (typy kde hľadať viď nižšie a hocikedy sa na nás obráť o radu či pomoc pri ich kúpe ).

– Cestovné poistenie ( iste ponúka aj banka, v ktorej máš účet … rovnako známe poisťovne ako Allianz, Kooperatíva, Union, atď ).
– Strava okrem raňajok ( ktoré v cene sú ).

– Prípadný prenájom dopravného prostriedku na mieste, ako skúter alebo bicykel.

– Jogamatka – zabaľ si svoju – na mieste sa dá nájsť, ale môžu stáť viac.

LETENKY – Na Krabi International Airport
Najvýhodnejšie CENY LETENIEK nájdeš na:
www.skyscanner.net
www.momondo.com,
www.pelikan.cz,
alebo www.kayak.com

Čo by sme ešte ODPORÚČALI :
POZOR!!! : cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu do Thajska(víza na letisku budú zadarmo)

– plavky

– ak chceš skútrovať, tak aj medzinárodný vodičský preukaz

– skúsme si doniesť fľašu na nápoje, ktorú nebudeme musieť po použití odhodiť, naj je sklenená fľaša. Plastové fľaše prepúšťajú plast do vody a v teple ešte viac. Ďalší dôležitý krok ku zdraviu.

– stačí málo kusov ľahkého oblečenia do tropických teplôt, ktoré zvládne silné potenie 🙂

– jedny uzavreté topánky a šľapky

– otvorenú myseľ a srdce 🙂 Tak si to najviac užijeme.

Otázky môžeš písať aj na e-mail : yogahouseba@gmail.sk alebo goldschmidt.erik@gmail.com s predmetom : “THAJSKO”

DOVIDENIA V KRÁSNOM THAJSKU! :))

LENKA ŽABKOVÁ – ŽABKA
K jóge som sa dostala pred 10 rokmi a teším sa, že mám možnosť jej benefity využívať každý deň. Baví ma zoznamovať sa s telom, vedomím, procesmi, vnímaním a hodnotnými informáciami. Cez jógu robím svoj svet kvalitnejším a cez učenie jógy verím, že aj ďalším ľudom.
V každom období bola pre mňa jóga niečím iným. Najprv cvičením, udržiavaním sa fit, budovaním zdravého sebavedomia, sebaistoty a nachádzaním vlastného ja. Odbúravam cez ňu svoje limity a rozpoznávam dôvody, ktoré ovplyvňujú moju spokojnosť vo vzťahu k sebe a k iným ľuďom. Je pre mňa fascinujúcou cestou poznávania a dostávania sa do hĺbky. Joga pre mňa znamená aj nachádzanie stredu, pevnosti, kde dokážeme ustáť akékoľvek situácie a pochopiť, že všetko, čo prichádza má úžasný zmysel. Momentálne je pre mňa prostriedkom na hľadanie balansu. Rovnováhy vo vzťahoch, v samej sebe, medzi prácou a oddychom, medzi aktivitou a pasivitou, medzi jin a jang, medzi chcením a nechcením, robením a nerobením. Objavujem jogou dych, vnem, pocit, meditáciu, silu, pevnosť, odhodlanosť a na druhej strane slabosť, zraniteľnosť, úprimnosť ako nástroje na hľadanie balansu. Objavujem svoje telo, ktoré rozpráva a ja sledujem a načúvam. 🙏Je to krásna hra na každý deň.

ERIK GOLDSCHMIDT
Joga ku mne prišla prirodzene a sama. Pred 10 rokmi, ako súčasť záujmu o východné náuky a tradičné systémy práce s mysľou a telom. Na začiatku bola túžba po nakuknutí pod pokrievku reality a skutočnosti, ako je nám v týchto zemepisných šírkach prezentovaná.
Táto túžba sa pretransformovala na cestu a životný štýl. Hatha jogu aktívne cvičím piaty rok a nadobudnuté vedomosti posúvam ďalej od roku 2014.
Som veľmi vďačný za možnosť pravidelne navštevovať kolísku jogy – Indiu, kde som v roku 2012 získal inštruktorský certifikát. Záujemcom o filozofiu jogy a Advaitu Vedantu rád poradím v rámci svojej kapacity. Vzdelávať sa chodím do epicentra týchto náuk – indického Rishikeshu. Tu každoročne niekoľko týždňov študujem a venujem sa svojej praxi v ášrame Shri Jagadguru Sanyas Ashram.
V letných mesiacoch môžete Erika okrem Yoga Housu stretnúť aj v Medickej záhrade, kde prebieha už druhý ročník cvičení s ľudmi jogy za banán alebo iné ovocie.
>> Yoga4Bananas 

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)