Deň / Dátum / Čas

nedeľa / 16.12.2018 / 18:00 - 21:00

Miesto konania

Yoga House - Panenská 33, Bratislava

Jogový workshop zameraný na element vzduch

Cvičenie jogy je jeden z najúčinnejších spôsobov ako rozhýbať svoje telo, lepšie a hlbšie spoznať vlastný systém a prepojiť sa s ním. Cez dych, pozície a postupné plynulé prechody medzi nimi si vieme vypestovať pozitívny vzťah k sebe, zlepšujeme si zdravie, získavame vitalitu a vylaďuje sa náš mentálny, emocionálny a duševný stav.

Poďme v sebe tento krát precítiť dych svojho srdca, uvedomiť si prúdenie vzduchu svojim telom a vo svojom okolí a zamerať sa na krásne srdcové záležitosti. Zahoríme láskou a podporíme aj svoje schopnosti akceptovať, súcitiť a dôverovať. Zdravá sebaláska je najlepšia životná poistka a ukazovateľ na našej ceste životom, takže dajme sa do toho!

Zem, voda, oheň, vzduch a priestor sú elementy, ktoré tvoria základ nášho bytia alebo existencie. Nachádzajú sa nielen okolo nás, ale aj v našom vnútri. Utvárajú v rôznom pomere a rôznorodých kombináciách celý náš svet a život. Spomedzi elementov vzduch (Vayu) predstavuje pohyb, tekutosť, plynulosť, beztvarosť a nehmotnosť. Je to hmota vo svojom plynnom stave. Vzduch môžeme pocítiť len svojim dotykom, pričom sa nedá ochutnať, cítiť ani vidieť. V tele ho prežívame ako svoj pohyb, pulzáciu, rozpínanie a kontrakciu.

Cvičenie, ktorému sa budeme venovať, nám pomáha podporiť vlastný prirodzený tok dávania a prijímania i koordinovať svoje fyzické pohyby a psychickú flexibilitu. Na telesnej rovine povzbudíme hlavne pľúca, srdce, cirkuláciu, svalovú kontrakciu a nervový systém. Vnímanie dychu, prúdenia energie a prepojenie sa životodarnou energiou sú ďalšie inšpirácie a zámery, ktoré sa viažu na element vzduch.

Na troch spoločných hodinách sa najskôr naladíme na svoje vnútro pri meditácii čakrového stromu. Naučíme sa Hridaya Namaskar podľa Prana Vinyasa Flow jogy, pri ktorom obraciame pozornosť na dych svojho srdca a vyjadrujeme mu vďaku a zároveň vnímame a rozvíjame jeho kvality vo svojom vnútri. V hlavnej časti workshopu Dych môjho srdca precítime prostredníctvom účinných jogových sekvencií svoj dych, srdce a jeho tep a prúdenie inteligencie medzi bunkami. Spoločný čas uzatvoríme jemnou vedenou meditáciou a napokon tichom v Shavasane – v príjemnom a nežnom prostredí svojho srdiečka a bytia.
Veľmi sa na všetkých teším. 🙂

====
KDE: Yoga House Bratislava
KEDY: 16. december 2018
Nedeľa: 18:00 – 21:00
CENA: 15€
====

LUCIA ANNA TRUBAČOVÁ
Lucia Anna Trubačová sa joge venuje od roku 2011. V súčasnosti praktizuje Prana Vinyasa Flow jogu, ktorej zakladateľkou je Shiva Rea. Popri súkromných a otvorených hodinách organizuje aj workshopy zamerané na cvičenie a prežívanie jogy z pohľadu elementov, na to, čo nám joga ponúka do každodenného života a ako pre seba jednoducho a účinne využiť techniky masáže a aromaterapie.

Starobylé učenie jogy prezentuje a odovzdáva čo najjednoduchšie a najúčinnejšie, aby sme jeho blahodarné účinky mohli využiť naplno a pre svoj vlastný úžitok, pôžitok i zdravie a rozvoj.

Lucia verí, že poznávanie nepozná hranice a smeruje hlavne dovnútra človeka a k jeho jadru. Aj preto sa venuje ďalším technikám, ktoré umožňujú prežívať život plnohodnotnejšie, šťastnejšie, zdravšie a láskyplnejšie. Praktizuje kranio-sakrálnu terapiu, aromaterapiu, Raindrop Technique® a thajskú masáž. Zaujíma sa aj o ajurvédu, vizualizačné a očistné techniky.

Viem, že každý si v joge nájde niečo svoje. Pre mňa je to cesta a priestor, v ktorom sa rada pohybujem. Je to cesta prijímania a odovzdávania prirodzená ako dych, ktorá sa neustále vyvíja.

S láskou,

Lucia Anna Trubačová

Stránka Tara Yoga& Therapy ॐ na Facebooku
Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)