Deň / Dátum / Čas

nedeľa / 13.01.2019 / 18:00 - 21:00

Miesto konania

Yoga House - Panenská 33, Bratislava

Vedeli ste, že to, čím si natriete pokožku sa Vám zo 70% vstrebe do tela, a teda aj do krvi? To je ako keby ste všetky tie chemikálie zjedli, akurát sa Vám nerozložia silnými kyselinami, ktoré máte v žalúdku… 
Väčšina ľudí používa priemyselnú kozmetiku na dennej báze bez toho, aby si vôbec uvedomovali, aký to má dopad na ich zdravotný stav.
Pokiaľ Vám teda nie je jedno, čím kŕmite svoje telo, domáca výroba prírodnej kozmetiky je pre vás skvelým riešením.

Už naše staré mamy vedeli, aké zázračné účinky nám poskytuje matka príroda. Vyrábali nechtíkové mastičky, svätojánske oleje, rôzne tinktúry a podobne. Prečo sme postupom času dali prednosť tým prehnane voňavým prípravkom vo vábivých obaloch, ktoré sú tak dokonalo nasvietené na poličkách v drogériách? Uverili sme tým lichotivým prídavným menám na etiketách, ktoré nám sľubujú zázraky pomocou chémie… A platíme zbytočne prehnané sumy za vzácne oleje, ktoré si však v čistej forme vieme zohnať za zlomok ceny týchto značkových produktov.
Vráťme sa ku kráse prirodzenosti a jednoduchosti. Nepotrebujeme konzervačné látky ani zahusťovadlá na to, aby sme si vyrobili dlhotrvajúce kozmetické prípravky.

Na workshope si vyrobíme balzamy na pery, nechtíkovú masť v bambuckom masle, liftingové sérum pre zrelú pleť, kokosovú pastu na zuby a ak nám to čas dovolí, možno aj šumivé bomby do kúpeľa či mydlá. Svoje výtvory si samozrejme odnesiete domov.

Použijeme oleje ako napríklad jojobový, argánový, konopný či olej z marhuľových jadierok. Predstavím vám ich účinky a porovnáme si ich správanie s kokosovým či bambuckým maslom v kozmetike.
Do našich výtvorov budeme pridávať aj vitamín E či zázračnú kyselinu hyaluronovú. Nevynecháme ani včelí vosk a kakaové maslo.
Budeme tiež pracovať so 100% esenciálnymi olejmi, ktoré dodajú našim výrobkom príjemnú vôňu a naučíme sa používať minerálne farbivá. Povieme si niečo aj o bylinkách a ich všestrannom využití nielen v kozmetike.
K dispozícii budú nové dózičky a fľaštičky, na ktoré si potom dodatočne môžete vytlačit aj vlastné etikety.

Handmade kozmetika je tiež vďačným darčekom, ktorý máte možnosť prispôsobiť na mieru, či už vôňou, typom olejov, konzistenciou či tvarom (v prípade mydiel a šumivých bômb do kúpeľa).

====
KDE: Yoga House Bratislava, Sála 1
KEDY 13. 1. 2019, nedeľa
ČAS: 18:00 – 21:00
LEKTOR: Paula Záhradníková
CENA: 30 Eur
====

PAULA ZÁHRADNÍKOVÁ
Vlastnú kozmetiku si vyrábam už 7 rokov. Začala som pátrať po prírodných alternatívach po tom, ako mi žiadne krémy nepomáhali na môj kožný problém vyvolaný nevhodným sprchovým gélom. Stačilo ho použiť raz a alergická reakcia bola na svete. Jediné čo zabralo a skutočne ma uľavilo podráždenej pokožke boli 100% prírodné oleje. Odvtedy som vyskúšala rôzne kombinácie a pomohla nimi aj viacerým kamarátkam či známym. Stále sa učím nové veci a som nadšená z toho, aké je jednoduché vytvoriť si bio kozmetiku podľa svojich predstáv.

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)