Deň / Dátum / Čas

sobota / 05.10.2019 - 06.10.2019 / 9:00 - 15:00

Miesto konania

Yoga House - Panenská 33, Bratislava

Vedomejšie s energiou

Pozývam ťa na workshop, kde sa môžeš naučiť narábať s energiou.

Chceš sa naučiť vnímať energiu a mať jej viacej? Dostatok? Zmysluplne s ňou narábať pre seba, svoje zdravie a vzťahy? Počkaj chvíľku! Nemyslím nejaké „ezo“ výmysly alebo snívanie. Nie nie. Mám na mysli naozaj sa naučiť niečo o tvojej energii, energii a atmosfére tvojho prostredia.

Chcem ti ukázať čo je to byť vycentrovaný, ako cítiť či ideš svoju cestu a svoj život. Ako energiu používaš, míňaš, rozdávaš alebo dovoľuješ aby ti bola vycucaná niekým iným. Alebo ako nevedome cucáš ty a divíš sa následným reakciám.

Proste, dá sa to vedomejšie. Efektívnejšie. Hravejšie. Myslím tým naučiť sa naozaj vnímať čo sa deje v tvojom živote a vzťahoch. Ako zdravo nastaviť hranice. Ako si dovoliť viacej slasti a radosti.

Moja forma učenia práce s energiou je v prvom rade ukotvená o telo, realistické zážitky. Niečo, čo môžeš okamžite použiť. Hneď ako vyjdeš z tohto workshopu. Už po ceste domov. Zaujíma ťa to?

Zaujíma ťa, kým práve si alebo potrebuješ byť? Čo sa deje v tvojom živote, vzťahoch prípadne aké signály ti posiela tvoje telo?

Moji učitelia vraveli, že keď sa dostaneme k podstate svojich príbehov, k ich koreňom, tak sa príbeh rozpustí. Skončí, lebo ho už netreba. Ostane čistý tok energie a pocitov. Príbehy pomáhajú upútať našu pozornosť. Na to, že niečo, nejaká časť nášho ja, potrebuje pozornosť a úctu. Prejaviť sa. Možno tvoje divoké, nežné, spavé, zvedavé či ešte neznáme ja.

Poďme si spolu dovoliť byť tými všetkým kým sme. Nájdi kam si zašil/a svoju energiu a ako ju môžeš pre seba lepšie využiť.

Ako?

V spoločnom kruhu zvedavých a aspoň trošku odvážnych. Spoločne si v tomto vieme pomôcť, podporiť sa v odvahe, jasnosti a dovolení si dobrého.

Pomocou hravých cvičení, pohybu, dotykov a vzájomných zdieľaní. Trochu šamansky a konštelačne.  Trochu bodyterapie a na proces-orientovaného prístupu. Skombinovaného s kraniosakrálnou tantrou.

Proste ti chcem ukázať základné pravidlá, ktoré keď dodržíš, tak tvoj život dostane hlbší zmysel.

Môžete sa tešiť na hru i prácu s telom, pohybom, dotykmi, hranicami. Dotyky a prácu s hranicami. Odvahou i hanblivosťou. Esenciálnymi vôňami. Takto vybavený sa spoločne vydáme na dobrodružnú výpravu. A dary z nej si môžete odniesť ďalej do života.

 

====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
KEDY:
Sobota 5.10.2019, 9:00 – 18:00
Nedeľa 6.10.2019, 9:00 – 15:00
CENA: 80 Eur
LEKTOR: Marek Bohunický
====

 

MAREK BOHUNICKÝ

Niečo o mne

Som  41 ročný muž a 14 rokov otec. Pred cca 30 rokmi som začal študovať bojové umenia, ktoré vyučujem 25 rokov. Postupne som absolvoval rôzne výcviky pre prácu s telom a dotykom, psychoterapeutické výcviky. Najviac ma ovplyvnil výcvik Proces-orientovanej psychoterapie, ktorú študujem 8 rokov, výskum o hanbe a zraniteľnosti, ktorému sa venujem 5.rok. 10 rokov študujem systemické konštelácie.

V súčasnej dobe sa venujem najmä lektorovaniu a prednáškam, individuálnej a skupinovej práci. Som vo výcviku práce s hanbou, pod inštitútom The Santa Fe Institute for Shame-Based Studies (SFISS).

Využívam spojenie prvkov bojových umení, proces-orientovanej psychoterapie a šamanizmu, kraniosakrálnej biodynamiky a tantry. Tieto som pôvodne vyučoval ako samostatné smery, ale nakoniec som ich spojil do uceleného systému Body Intelligence.

Kontakt: www.skolacloveka.sk

Upútavka na Body Intelligence: https://www.youtube.com/watch?v=1t-y1ylI_Bc

Milujem bytie v prírode, masáže, hudbu, zdieľanie s priateľmi, užívam si dobré filmy a tanec. Mačkovité šelmy. Z pracovnej oblasti milujem zdieľanie svojich skúseností s ľuďmi, vzájomné učenie sa.

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)