Práca s ľudským telom je pre mňa alfou i omegou porozumeniu vlastnej existencie a to nielen porozumeniu fyzickej stránky nášho bytia, ale aj psyché.

Energia v našom tele, ktorú taoisti nazývajú čchi, potrebuje plynulo telom prúdiť i dušou, aby mu zabezpečovala harmonické fungovanie. Ak neprúdi plynulo, dostávame sa do nerovnováhy a „otvárame tým dvere“ bolestiam a chorobám. Čchi-kung je prastará metóda kultivácie energie v tele, ktorá ponúka zharmonizovanie jej toku, následne dokonca aj jej zmnoženie a tým aj aktiváciu samoliečiacich mechanizmov tela. Čchi-kung bol oddávna považovaný za súčasť medicíny, hlavne prevencie. Je teda vynikajúcim prostriedkom na vytvorenie základnej stability zdravia.
Na svojich hodinách sa zameriavam na prax vnútornej kultivácie cez jednoduché cvičenia. Tie zahrňujú dýchanie, vedenie pohybu cestou meridiánov, tok čchi cez päť fáz (päť elementov), očisťovanie orgánov, vnútornú vizualizáciu a meditáciu. Nedržím sa fixných foriem, skôr ponúkam telu vyskúšať si prácu s čchi cez jednoduché pohybové improvizácie. Čchi-kung odporúčam všetkým, ktorí cítia zodpovednosť za svoje zdravie a chcú ho udržiavať v dobrom stave aj vlastným pričinením.
Na jeseň 2018 budú tieto cvičenia zamerané na podporu imunity pred zimným obdobím.

=====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
KEDY: Štvrtky,
ČAS : 10:00 – 12:00
LEKTORKA: Zuna Vesan Kozánková
CENA :
REGISTRÁCIA: Kurzy opäť od októbra, budeme Vás informovať

====


ZUNA VESAN KOZÁNKOVÁ

Štvrtok – 10:00 – 12:00, kurzy opäť od októbra 2019, budeme Vás informovať

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH