Kundalini Jóga sa tiež nazýva jógou vedomia. Je dynamickým, mocným nástrojom, ktorý  umožnuje okúsiť zážitok duše.

Učí nás pracovať s mentálnymi, fyzickými aj nervovými energiami tela a cvičí našu vôlu. Vedome prepojuje dychové cvičenia, mudry, koncentráciu očí, mantry, telesné zámky, a pozície. Prináša rovnováhu telu, mysli aj duši.

 

Zážitok s kundalini jógou umožňuje hlbšie sa prepojiť so svojím životom. Umožňuje spoznávať okolitý svet i svoje vnútro a nahliadať na život úplne inak ako predtým. Pomáha nájsť pokoj v náročných životných situáciách. Jednoducho učí nás žiť život najlepšie ako vieme.

NEDEĽA 18:00 – 20:00 KURZ pre prihlásenyćh (info nižšie v texte)

PROSÍME PRIDITE 10 MINÚT PRE HODINOU. VSTUP DO BUDOVY SA ZAMYKÁ O 18:30. TAKISTO SRDEČNE PROSÍME O TRPEZLIVOSŤ PRI VYCHÁDZANÍ Z BUDOVY PO HODINE. HNEĎ POTOM AKO INŠTRUKTORKA PO HODINE VYRIEŠI PERMANENTKY, PÔJDE DVERE DOLE ODOMKNÚŤ. VĎAKA ZA POCHOPENIE : )

 

/NOVÝ KURZ: Kundalini joga – 10 svetelných tiel vedomia – od 4.11.2018

Pozývame vás na ucelený kurz Kundalini jogy, na ktorom sa budeme venovať desiatim svetelným telám vedomia.
Ľudia sa väčšinou identifikujú so svojím fyzickým telom a premýšľajú o sebe v zmysle fyzického tela. V skutočnosti sa však skladáme z desiatich tiel: fyzického, troch duševných a šesť energetických tiel.
Týchto desať tiel predstavuje silné schopnosti našej psyché. Každé telo má zvláštny dar, ktorý sa prejavuje, ak je silné, a určité nedostatkové tendencie, ak je slabé. Váš kaliber závisí na rovnováhe vašich desiatich tiel. My sa na hodinách kundalíni jogy zameriame na zdokonaľovanie schopnosti zisťovať, ktoré telo je v nerovnováhe a následne praktikovať príslušné cvičenia. Postupne prejdeme všetky telá, aby ste mali možnosť nájsť a spoznať svoje silné aj slabé stránky a znovuobjaviť harmóniu vo svojom živote. Nejaký čas venujeme aj numerológii svetelných tiel, pre lepšie pochopenie aspektov každého tela a ich aplikovanie vo vašom živote. Na stretnutiach budeme pracovať s telami:

1. Duša
2. Negatívna myseľ
3. Pozitívna myseľ
4. Neutrálna myseľ
5. Fyzické telo
_ _ _ _ _ _
6. Aureola
7. Aura
8. Pránické telo
9. Jemnohmotné telo
10. Žiariace telo

Na 5tich stretnutiach sa budeme venovať druhým piatim telám (prvých 5 tiel sa prebralo v rámci kurzu ktorý už prebehol).

 

====
KDE: Yoga House
DÁTUM KURZU : 4.11. – 2.12 (5 lekcií, počas ktorých si prejdeme druhých 5 tiel)
KEDY: Nedeľa
Čas: 18:00 – 20:00
LEKTORKA: Michaela Turanská
CENA: 40 / 48 EUR, pri platbe do 15.10. – early bird cena 🙂
REGISTRÁCIA: https://calendiari.com/event/h_aFGES_FkSyTDNc88u1yg 
====

 

1. Duša

Prvým telom je Duša. Spája vás s vašou vnútornou nekonečnou podstatou. Je to zážitok prúdenia ducha v nás. Ak je vaša Duša silná, žijete podľa srdca miesto hlavy a vaša kreativita funguje jasným a rýdzim spôsobom. Ak majstrovsky ovládnete svoju Dušu, budete veľmi skromný a kreatívny. Budete natoľko prepojený so svojou nekonečnou podstatou, že sa môžete úplne odovzdať toku Božskej energie a využiť ju k vytvoreniu krásy vo svojom živote. Vaša duša je individuálnym vyjadrením ducha. Obsahuje vašu základnú nukleárnu energiu, vaše základné ja. Ak je vaše prvé telo oslabené, pravdepodobne sa riadite hlavou a nie srdcom. Možno sa cítite zablokovaný a nie ste schopný sa napojiť na svoj účel a tvorivý tok života.

 

2. Negatívna (Ochranná) myseľ

Negatívna myseľ vám umožní dať formu tvorivosti Duše tým, že vám dodá ochranu a rozlíšenie. Vštiepi vám túžbu prináležať, ktorej najvyšším vyjadrením je spojiť sa do hĺbky so svojím vlastným Božským ja. Dodá vám trpezlivosť nutnú k tomu, abyste boli schopný načúvať vedenie vášho vnútra. Ak je Negatívna myseľ nedostatočne vyvinutá, vaša túžba prináležať môže mať za následok vstupovanie do nevhodných a sebadeštrukčných vzťahov, pretože ste príliš ovplyvniteľný druhými a nie ste dostatočne ustálený v svojom strede. Ak je však príliš silná, môže vám brániť v uskutočňovaní rozhodnutí, zmien alebo nových zážitkov či podporovať vnútorné strachy a obavy.

 

3. Pozitívna (Expanzívna) myseľ

Pozitívna myseľ vidí vo všetkých situáciách a bytostiach pozitívne jadro. Je expanzívna a priťahuje prostriedky. Poskytuje vám silnú vôľu a umožňuje využívať svoju silu jednoducho a s pokorou. Spôsobuje, že ste prirodzene hravý a optimistický a obdaruje vás dobrým zmyslom pre humor. Dáva vám schopnosť komunikovať priamo a s dôrazom. Ak je vaša Pozitívna myseľ oslabená, je to, ako keby ste denne dostávali injekciu jedu. Môžete byť zdolaný informáciami, ktoré vám predkladá Negatívna myseľ, a ktoré môžu byť depresívne a paralyzujúce. Taktiež môžete byť nahnevaný a netolerantný, alebo váhavý, či použiť vlastnú silu, pretože sa bojíte zodpovednosti, ktorú to so sebou prináša, či toho, že by ste túto silu mohli zneužiť.

 

4. Neutrálna (Meditatívna) myseľ

Neutrálna alebo Meditatívna myseľ je mentalita vedúca k tomu, že nakoniec vyhrajú všetci. Z jej prespektívy sa pozeráte na celú hru života so súcitením. Neutrálna myseľ vyhodnocuje informácie dodané Negatívnej a Pozitívnej mysli (a zároveň aj všetkých ostatných tiel) a do 9 sekúnd vám poskytne vedenie v danej situácií. Je veľmi intuitívna a umožňuje vám prístup k vašej duši. Ak je vaša Neutrálna myseľ oslabená, je pre vás ťažké sa rozhodovať. Ste zvyknutý si myslieť, že život nie je spravodlivý, pretože neviete, ako zaintegrovať vaše skúsenosti a ako v nich nájsť zmysel. Môže byť pre vás náročné vidieť za hranice protikladov života na Zemi a naladiť sa na širokú vesmírnu perspektívu všetkých vecí.

 

5. Fyzické telo

Fyzické telo je svätyňou, v ktorom ostatné telá hrajú svoju úlohu. Dáva vám schopnosť obetovať — urobiť posvätným (slovná hračka: sacrifice – sacred). Dáva vám možnosť uviesť do rovnováhy všetky súčasti vášho života. Ak je silné, ste učiteľ schopný používať abstrakcie a vysvetliť ich každému bez ohľadu na vek, inteligenciu a spôsob života, ste schopný tú informáciu preniesť do pozemskej, konkrétnej formy. S piatym telom sa môžeme rozhodnúť medzi dharmou a karmou. Ak je vaše piate telo slabé, môžete byť rozčúlený, lakomý, žiarlivý, súťaživý a nevďačný. Vaša vnútorná a vonkajšia realita bude v nerovnováhe. Môže byť pre vás náročné sa slovne vyjadrovať a môžete mať strach byť v pozícii učiteľa.

 

6. Aureola

Aureola siaha od jedného ušného lalôčika ku druhému, pozdĺž vlasovej línie a obočia. Aureola je svätožiara, jadro Aury. Ženy majú aj druhú Aureolu siahajúcu od bradavky k bradavke. Aureola je vaša projekcia, vaša žiara. Dodáva vám schopnosť zamerať svoju pozornosť, sústrediť sa, meditovať. Intuíciu šiesteho tela môžete využiť k tomu, aby ste sa ochránili, a aby ste boli schopný čeliť stresom života, bez toho, aby ste si pritom uzavreli srdce. Sila projekcie tohoto tela vám pomáha realizovať to, čo si v živote prajete. Ak je vaša Aureola slabá, môžete mať tendenciu byť nadmieru ochranársky a ľahko ovplyvniteľný. Vaša endokrinná sústava môže byť v nerovnováhe, čo môže viesť k nestabilite vašich nálad a správania. Môžete byť nesústredený a vaše modlitby sa nenaplňujú. Taktiež možno nepoužívate intuíciu aby ste sa ochránili.

 

7. Aura

Aura je elektromagnetické pole, ktoré obklopuje vaše telo rovnakým spôsobom, ako magnetické pole Zeme obklopuje Zem. Ak je silné, slúži ako schránka pre vašu životnú silu a umžňuje tejto životnej sile, aby sa dostala na úroveň, pri ktorej sa budete cítiť sebaistý a  v bezpečí. Je to práve tento pocit bezpečia, ktorý vám umožní jednať s druhými láskavo a vaša prítomnosť bude pre nich povznášajúca. Aura je vašou ochranou, vaším štítom. Môže pritiahnuť pozitivitu a odpudzovať negativitu — negativitu druhých ľudí, situácií či chorôb. Ak je však oslabená, môžete byť paranoidný, nedôverovať si a negativita môže prenikať do vašej psychiky aj fyzického tela. Všetky choroby vstupujú najprv do Aury, takže pokiaľ sa dokážete zahojiť auricky a udržať svoju Auru silnú, nebudú môcť choroby prenikať do fyzického tela.

 

8. Pránické telo

Pránicke telo neustále privádza do vášho organizmu dychom životnú silu a energiu. To vám umožňuje cítiť sa nebojácne, plný života a v jednote so všetkým. Ak je vaše Pránicke telo silné a dýchate zhlboka a uvoľnene, nič vás nebude obťažovať. Motivujete sami seba a máte dostatok energie na zvládnutie svojich cieľov. Ak ho máte v nerovnováhe, môžete neustále pociťovať nízku úroveň úzkosti a chronickú únavu. Možno sa snažíte získať energiu z jedla alebo stimulantov. Môžete byť bojazlivý a defenzívny.

 

9. Jemnohmotné telo

Jemnohmotné telo vám pomáha vidieť za hranicu bezprostrednej reality života a dovidieť až k ušlachtilej hre vesmíru, ktorú nájdeme za ňou. Ak máte silné Jemnohmotné telo, ste dôvtipný a kľudný. Nič v živote pre vás nie je tajomstvom. Učíte sa rýchlo a situácie zvládate s majstrovskou ľahkosťou. Máte schopnosť vojsť do miestnosti a intuitívne vedieť čo sa deje. Jemnohmotné telo a Duša sú úzko spojené. Duša je v momente smrti uložená v Jemnohmotnom tele. Ak je vaše Jemnohmotné telo slabé, môžete byť naivný a je ľahké vás obalamutiť, alebo ste nezámerné drsný či hrubý v správaní i reči. Môžete byť nepokojný, pretože vám chýba pokoj prameniaci z toho, že by ste prijímali veci také aké sú.

 

10. Žiariace telo

Žiariace telo vás obdaruje duchovnou dôstnojnosťou a vyžarovaním. Jeho sila vám dodá odvahu čeliť tvárou v tvár akejkoľvek prekážke. Ste ako magnet a získavate si rešpekt všetkych, ktorí vás poznajú. K životu sa staviate s prístupom “všetko alebo nič” a vždy pracujete na 110 percent. Ak máte svoje desiate telo nerozvinuté, môžete mať strach z konfliktov. Môžete utekať pred pozornosťou druhých, pretože sa bojíte energie a zodpovednosti, ktorá prichádza s uvedomením si svojej vnútornej ušlachtilosti. Možno sa cítite neefektívny a neschopný zvládať situácie.

 

Jedenáste ako celok

(súbežná harmónia)

 

Jedenástka predstavuje prúd zvuku, prameň nekonečna, z ktorého vychádzajú všetky mantry. V tomto čistom stave vedomia máte schopnosť vidieť všetky udalosti ako Božiu hru a rozpoznať Boha vo všetkom. Môžete riadiť hru desiatich tiel svojou vôlou. Všetky časti svojho bytia môžete riadiť z miesta neosobnosti, ktoré sa rozširuje a umožňuje nekonečnu vami prúdiť v každom okamihu vášho života.

 

 HODINY