HODINY

POWER YOGA

Pri cvičení power jogy si nielen výborne psychicky oddýchneme, ale zároveň aj kompletne ponaťahujeme  chrbticu,  precvičíme a posilníme takmer všetky svaly. A to všetko plynule a v súlade s dychom. 

SOUL YOGA 

Hodiny sú zamerané na neustále rozširovanie vnímania seba samého, spoznávanie svojho dychu, tela a mysle. Prehlbujeme zjednotenie duše s absolútnom a uvedomujeme si naše pravé Ja. Počas hodín nadobudneme príjemný stav harmónie, pokoja a duševnej rovnováhy.

ENERGY FLOW YOGA

Tam kde sústredíme našu pozornosť, tam prúdi naša energia. Cez kreatívne jógové asány a pomocou vedomého dychu nájdeme rovnováhu fyzického tela, posilníme svaly, odbúrame stres, uvoľníme bloky a ukľudníme našu myseľ. 

KUNDALINI YOGA

Udržiavanie čakier v rovnováhe je základom pre zdravý život a zároveň pre vedomý život. Čistá duša prebýva v čistom tele. Preto je esenciálne udržiavať svoje telo v poriadku nielen zvonku, ale aj zvnútra. Koľko času strávime upratovaním našich domovov a fyzických priestorov? Koľko energie venujeme zveľaďovaniu nášho zovňajšku? Rovnako potrebné je starať sa o svoje vnútro a spraviť si poriadok doma – v našom tele, chráme našej duše.

FIT YOGA

Koncept fit yogy vychádza z Power jogy, do ktorej sú zakomponované prvky fitness. Cieľom takejto lekcie je tréning tak tela ako i samotnej mysle. Výsledkom je čistá, uvoľnená myseľ prostredníctvom dychových a relaxačných techník, ktoré navodia dokonalú koncentrácia na samotné telesné cvičnie.

CVIČENIE MAMIČIEK S BÁBÄTKAMI A DEŤMI

Všetky Kurzy sú zamerané na podporu správneho vývinu detičiek a rozvinutia už nadobudnutých schopností. Všetky cviky, hry a úlohy sú prispôsobené veku dieťatka. K správnej stimulácií psychomotorického vývinu detí používame hlavne hudbu, pohybové hry, rytmické cvičenia a rôzne aktivity, ktoré pomáhajú rozvíjať motoriku dieťaťa a stimulujú jeho všetky zmysly.

ENERGY AND RELAX YOGA

Joga zameraná ako na nadobudnutie sily, tak na nadobudnutie harmónie a duševnej rovnováhy. Len silné telo je ozaj zdravé a zrelaxované telo ozaj silné. Týmto spôsobom sa snažíme dostať telo do harmónie a rovnováhy.

BODYFORMING YOGA

Silné, stabilné, flexibilné a pokojné telo – silná, stabilná, flexibilná a pokojná myseľ… Náplňou hodín je aktívnejšia joga s posilňovaním, strečingom, oddychom a zvedomením sa. Je  formou cvičenia, ktorá spája jogové pozície a posilňovanie v nich. 

GRAVID JOGA KURZ

Gravid Yoga je tehotenské cvičenie venované budúcim mamičkám. Využíva jemné a šetrné pohyby, dýchacie techniky a meditáciu, ktoré pomáhajú udržať energiu ženy v rovnováhe, pretože práve tá je kľúčom k zdravému telu a vyrovnanej mysli. Tehotenská joga prehlbuje vnútornú komunikáciu medzi mamičkou a dieťatkom a vedie ženu k intenzívnejšiemu prežívaniu tohoto jedinečného spojenia.

CREATIVE FLOW YOGA 

Prebuď v sebe tvorivý oheň a rozprúď kreativitu a energiu v celom tele. Tento štýl jogy charakterizuje synchronizácia plynulého pohybu s prehĺbeným dychom, ktorý pripomína meditáciu v pohybe.
Každá hodina je jedinečná, inšpiruje k hlbšiemu uvedomeniu našich možností a ich akceptácii, a prináša tak skutočnú radosť z pohybu v cvičení, ktoré v sebe originálnym spôsobom spája rôzne aspekty yogy.

ASHTANGA YOGA – MYSORE

Mysore style je primárny spôsob praktikovania ásan (pozícií) v Ashtanga vinyasa yoga systéme. Študenti samostatne praktikujú zostavu ásan vlastným tempom a učiteľ ich podľa ich schopností a možností posúva v zostave ďalej pridaním ďalších pozícií, prípadne im pomáha podľa potreby s prevedením, technikou, alebo pochopením pozície. Je to vlastne selfpractice pod dohľadom učiteľa. 

 VITAL YOGA

Na hodinách rozprúdime svoju energiu, upokojíme myseľ. Plynulo budeme prechádzať asánami, posilníme oslabené miesta a uvoľníme napätie. Rozbehneme vitalitu v tele, fyzické a mentálne zdravie. Potrebná je iba chuť prísť a zacvičiť si. 

POWER YOGA PRE ZAČIATOČNÍKOV

Pri cvičení power jogy si nielen výborne psychicky oddýchneme, ale zároveň aj kompletne ponaťahujeme chrbticu,  precvičíme a posilníme takmer všetky svaly. A to všetko plynule a v súlade s dychom. 

SÚČASNÝ TANEC KURZ

Vedomá práca s telom je skúmanie, experimentovanie, hra, improvizácia, vzájomný kontakt, spontánny tanec s pozornosťou upriamenou na prítomný okamih. Teraz a tu. Moje telo, moja myseľ. Spolu.

ACROYOGA JAM SESSION / KURZ

Zaži niečo , čo nikdy nedosiahneš sám. Joga nám pomôže spoznať náš vlastný vnútorný svet. Acroyoga nám pomôže otvoriť svety dvoch ľudí spojiť ich na chvíľu v jedno. Naučíme sa niečo o dotyku, dokázať ho pochopiť. Spevníme telo, natiahneme ho, precítime.  

MINDFUL STRETCH YOGA

Počas lekcií plynule pracujeme na vedomom otváraní tela a odstraňovaní energetických blokov a nepriechodností. Streče a otváračky sú striedané s klasickými ásanami s dôrazom na precítenie a predýchanie každej pozície. Upokojenie a stíšenie mentálnej aktivity dosahujeme pozornosťou na nádych a výdych. Záverečná vedená relaxácie je často za sprievodu hry na hudobné nástroje ako didgeridoo, šamanský bubon, tibetské misky a iné.

 ZDRAVÝ CHRBÁT 

Hodiny sú zamerané na posilnenie, natiahnutie, uvoľnenie a precítenie nielen chrbtice ale všetkých svalov v našom tele. Pravidelným vykonávaním týchto cvikov vybalansujeme nerovnosti v chrbtici do správnej polohy a pomôžeme tak udržať našu chrbticu zdravú, pružnú a vzpriamenú. V živote sa nám potom bude kráčať ľahšie a so vztýčenou hlavou.

KIDS YOGA 3-5 ROČNÉ

Joga pre deti je veľmi príjemným pohybom, ktorý deťom prináša rozptýlenie a hru. Joga je úžasná… harmonizuje telo, myseľ a dušu. Detská  joga pozostáva z rôznych póz, ktoré sú prepojené príbehom. Cvičenie je realizované hravou formou s ohľadom na vek dieťaťa.

KIDS YOGA 6-8 ROČNÉ

Radosť  z pohybu a vyjadrenia seba samého oslovuje telo aj dušu. Detská joga je hravá, ľahká, zábavná a vtipná. Prináša však oveľa viac než len zábavu. Na dieťa pôsobí komplexne, podporuje jednotu zmyslového vnímania v súlade s pohybmi tela, pomáha dieťaťu stať sa ohybnejším, silnejším a učí dieťa udržať pozornosť a sústredenosť. Súčasťou kurzu je aj kreatívna časť, kde zapojíme prvky arteterapie, muzikoterapie, dramatoterapie a pod.

TRADIČNÁ JOGA

Hodiny Tradičnej jogy sú typicky rozdelené na úvodnú relaxáciu, prípravné cvičenia, ásány (t.j. telesné polohy) a pranajamu (t.j. dychové cvičenia).

RANNÁ MEDITÁCIA

Meditácia je súčasťou yogy. S rannou meditáciou sa nastavíme do daného dňa, vybalancujeme , zharmonizujeme, utíšime našu ináč neutíchajúcu myseľ. Nie je nič lepšie ako začať deň s meditáciou. Krok po kroku sa naučíme, ako pracovať s našou mysľou.

JOGA PO PRÁCI / AFTER WORK YOGA

Pridaj sa na jogu akýkoľvek level si, či si flexibilný alebo nie… mimochodom prísť na jogu znamená, že flexibilitu získaš, nemusíš s ňou dôjsť  😉 Keď budeš mať čas a chuť, príď spevnieť, zlepšovať stabilitu, flexibilitu a zrelaxovať sa. Nebude to príliš náročné ani úplne jednoduché, ale primerané, aby si si oddýchol a kultivoval telo zároveň. Vidíme sa v Yoga House. V Priestore vo Vnútri…:)

 

PRANAYAMA A MEDITÁCIA

Ak si myslíte, že práve vaša myseľ je najneposlušnejšia na svete, nie ste v tom sami. Poteší, že sú tu techniky, ako môžeme hukot mysle stíšiť a prúd myšlienok zúžiť na jednu.
Cez dychové cvičenia (pranayamu) a meditáciu spomalíme jej neustále pulzovanie a pozrieme sa na všetko jasnejšie. A ako bonus sa poriadne okysličíme a dáme si pevný základ do nového dňa.

RANNÁ ASHTANGA YOGA

Jedná sa o systém jogy založený na súlade dychu s pohybom, striedaní pozícií v presne stanovenom slede, ktoré majú logický ozdravný význam pre naše telo. Tento štýl jogy pracuje s vnútorným ohňom (agni), ktorý v spojení s dychom a pozíciami rozpúšťa a vytláča toxíny z tela, dáva veľmi silné a pevné, no zároveň pružné a zdrave.„Ashtanga joga je cesta k sebe samému“.

JOGA PRE ZAČIATOČNÍKOV 

Na hodinách pre začiatočníkov sa zoznamujeme s tým, čo joga je, aké má benefity. Prechádzame cez jednotlivé pozície s hlbším vysvetlením. Venujeme sa technike, aby človek zvládol pozíciu v zdravej forme a precízne.

MOHENDŽODÁRO TANTRA JOGA PRE ŽENY

Prostredníctvom tantrajógových ásan cvičenia Mohendžodáro v intuitívnom tanci/ pohybe tela, dychovými cvičeniami, meditáciami a vizualizáciami obnovíme prepojenie s oblasťou svojej panvy a panvového dna a vďaka tomuto prepojeniu nanovo precítime svoje Lono ako zdroj vlastnej životnej sily, sexuality a tvorivosti…

GRAVID YOGA

Prečo by sa pre ženy v tehotenstve mal zastaviť aktívny život? Prečo by mali sedieť doma a nehybne čakať na deň D? Doprajte si hodinku vitálneho odpočinku! 

RANNÁ POWER YOGA

Na týchto hodinách vás svojím vlastným štýlom power jogy prenesiem cez telesno-duševnú cestu, na ktorej si mierne dynamickým spôsobom a sústavou rôznych cvikov spevníme a detoxikujeme telo, prečistíme hlavu, posilníme koncentráciu a vytrvalosť, prebudíme v tele spiace energie a zároveň upokojíme nervový systém. 
 

ASHTANGA YOGA

Jedná sa o systém jogy založený na súlade dychu s pohybom, striedaní pozícií v presne stanovenom slede, ktoré majú logický ozdravný význam pre naše telo. Tento štýl jogy pracuje s vnútorným ohňom (agni), ktorý v spojení s dychom a pozíciami rozpúšťa a vytláča toxíny z tela, dáva veľmi silné a pevné, no zároveň pružné a zdrave.„Ashtanga joga je cesta k sebe samému“.