HODINY

POWER YOGA

Pri cvičení power jogy si nielen výborne psychicky oddýchneme, ale zároveň aj kompletne ponaťahujeme chrbticu, precvičíme a posilníme takmer všetky svaly. A to všetko plynule a v súlade s dychom.

SOUL YOGA 

Hodiny sú zamerané na neustále rozširovanie vnímania seba samého, spoznávanie svojho dychu, tela a mysle. Prehlbujeme zjednotenie duše s absolútnom a uvedomujeme si naše pravé Ja. Počas hodín nadobudneme príjemný stav harmónie, pokoja a duševnej rovnováhy.

ENERGY FLOW YOGA

Tam kde sústredíme našu pozornosť, tam prúdi naša energia. Cez kreatívne jógové asány a pomocou vedomého dychu nájdeme rovnováhu fyzického tela, posilníme svaly, odbúrame stres, uvoľníme bloky a ukľudníme našu myseľ.

POWER & MIND

Hodina jógy zameraná nielen na flexibilitu, posilnenie a vyformovanie tela, ale zároveň aj stíšenie mysle krátkou meditáciou na úvod, výdatný relax na záver hodiny, ktorý sa nám po celom dni tak veľmi žiada. Všetko v skvele namixovanom pomere tak, aby ste z hodiny odchádzali s pocitom vnútornej harmónie a zároveň plný energie a radosti.

YIN YOGA

Yin yoga je pomalším druhom yogy, so zameraním na spojivové tkanivá (väzy, šľachy, fascie a chrupavky), s cieľom posilniť ich a zvýšiť ich pružnosť. Aktivuje v ľudskom tele regeneráciu tkanív, čím výrazne zlepšuje flexibilitu kĺbov a celkovú ohybnosť tela a chrbtice.

BODY & MIND

Napoj sa na seba, uvoľni myseľ, vypusti stres a skús si pom celom dni predstaviť, akoby sa na malú chvíľku zastavil čas. Prostredníctvom jemnej jogy vhodnej aj pre úplných začiatočníkov natiahneme telo, vystrečujeme svaly a spevníme tie časti, ktoré to potrebujú najviac.

ENERGY AND RELAX YOGA

Joga zameraná ako na nadobudnutie sily, tak na nadobudnutie harmónie a duševnej rovnováhy. Len silné telo je ozaj zdravé a zrelaxované telo ozaj silné. Týmto spôsobom sa snažíme dostať telo do harmónie a rovnováhy.

BODYFORMING YOGA

Silné, stabilné, flexibilné a pokojné telo – silná, stabilná, flexibilná a pokojná myseľ… Náplňou hodín je aktívnejšia joga s posilňovaním, strečingom, oddychom a zvedomením sa. Je formou cvičenia, ktorá spája jogové pozície a posilňovanie v nich. 

MEDITAČNÉ TECHNIKY A MEDITÁCIA

Ak vnímaš, že Tvoja mysel je často rozvírená a neposlušná, nie si v tom sám. Táto doba nám podsúva obrovské množstvo vnemov, mnohokrát nepotrebných a rozrušujúcich, ktoré to len podporujú a veru nemáme to ľahké. Našťastie nám joga prináša techniky, ako môžeme vírenie mysle stíšiť a prúd myšlienok okresávať. Meditácia vo svojej pravej podstate, nie je niečo, čo môžeme robiť. 

CREATIVE FLOW YOGA

Prebuď v sebe tvorivý oheň a rozprúď kreativitu a energiu v celom tele. Tento štýl jogy charakterizuje synchronizácia plynulého pohybu s prehĺbeným dychom, ktorý pripomína meditáciu v pohybe. Každá hodina je jedinečná, inšpiruje k hlbšiemu uvedomeniu našich možností a ich akceptácii, a prináša tak skutočnú radosť z pohybu v cvičení, ktoré v sebe originálnym spôsobom spája rôzne aspekty yogy.

ASHTANGA YOGA – MYSORE

Mysore style je primárny spôsob praktikovania ásan (pozícií) v Ashtanga vinyasa yoga systéme. Študenti samostatne praktikujú zostavu ásan vlastným tempom a učiteľ ich podľa ich schopností a možností posúva v zostave ďalej pridaním ďalších pozícií, prípadne im pomáha podľa potreby s prevedením, technikou, alebo pochopením pozície. Je to vlastne selfpractice pod dohľadom učiteľa.

VITAL YOGA

Na hodinách rozprúdime svoju energiu, upokojíme myseľ. Plynulo budeme prechádzať asánami, posilníme oslabené miesta a uvoľníme napätie. Rozbehneme vitalitu v tele, fyzické a mentálne zdravie. Potrebná je iba chuť prísť a zacvičiť si.

VINYASA FLOW YOGA

Hodina je rovnováha a vyváženosť medzi fyzickým cvičením, dychovým cvičením a cvičením mysle. Verím tomu, že iba stíšené telo a stíšená myseľ sa dokáže posúvať a preto sa snažím aj o dobrú a kvalitnú prípravu na úvod hodiny. Snažím sa o plynulosť aby celá hodina jogy bola odrazom plynulého vyživujúceho dychu.

KUNDALINI YOGA S MIŠKOU

Udržiavanie čakier v rovnováhe je základom pre zdravý život a zároveň pre vedomý život. Čistá duša prebýva v čistom tele. Preto je esenciálne udržiavať svoje telo v poriadku nielen zvonku, ale aj zvnútra. Koľko času strávime upratovaním našich domovov a fyzických priestorov? Koľko energie venujeme zveľaďovaniu nášho zovňajšku? Rovnako potrebné je starať sa o svoje vnútro a spraviť si poriadok doma – v našom tele, chráme našej duše.

ACROJOGA JAM SESSION

Zaži niečo, čo nikdy nedosiahneš sám. Joga nám pomôže spoznať náš vlastný vnútorný svet. Acroyoga nám pomôže otvoriť svety dvoch ľudí spojiť ich na chvíľu v jedno. Naučíme sa niečo o dotyku, dokázať ho pochopiť. Spevníme telo, natiahneme ho, precítime.

MINDFUL STRETCH YOGA

Počas lekcií plynule pracujeme na vedomom otváraní tela a odstraňovaní energetických blokov a nepriechodností. Streče a otváračky sú striedané s klasickými ásanami s dôrazom na precítenie a predýchanie každej pozície. Upokojenie a stíšenie mentálnej aktivity dosahujeme pozornosťou na nádych a výdych. Záverečná vedená relaxácie je často za sprievodu hry na hudobné nástroje ako didgeridoo, šamanský bubon, tibetské misky a iné.

ZDRAVÝ CHRBÁT

Hodiny sú zamerané na posilnenie, natiahnutie, uvoľnenie a precítenie nielen chrbtice ale všetkých svalov v našom tele. Pravidelným vykonávaním týchto cvikov vybalansujeme nerovnosti v chrbtici do správnej polohy a pomôžeme tak udržať našu chrbticu zdravú, pružnú a vzpriamenú. V živote sa nám potom bude kráčať ľahšie a so vztýčenou hlavou.

TRADIČNÁ JOGA

Hodiny Tradičnej jogy sú typicky rozdelené na úvodnú relaxáciu, prípravné cvičenia, ásány (t.j. telesné polohy) a pranajamu (t.j. dychové cvičenia).

RANNÁ MEDITÁCIA

Meditácia je súčasťou yogy. S rannou meditáciou sa nastavíme do daného dňa, vybalancujeme, zharmonizujeme, utíšime našu ináč neutíchajúcu myseľ. Nie je nič lepšie ako začať deň s meditáciou. Krok po kroku sa naučíme, ako pracovať s našou mysľou.

JOGA PO PRÁCI

Pridaj sa na jogu akýkoľvek level si, či si flexibilný alebo nie… mimochodom prísť na jogu znamená, že flexibilitu získaš, nemusíš s ňou dôjsť 😉 Keď budeš mať čas a chuť, príď spevnieť, zlepšovať stabilitu, flexibilitu a zrelaxovať sa. Nebude to príliš náročné ani úplne jednoduché, ale primerané, aby si si oddýchol a kultivoval telo zároveň. Vidíme sa v Yoga House. V Priestore vo Vnútri…:)

PRANAYAMA A MEDITÁCIA

Ak si myslíte, že práve vaša myseľ je najneposlušnejšia na svete, nie ste v tom sami. Poteší, že sú tu techniky, ako môžeme hukot mysle stíšiť a prúd myšlienok zúžiť na jednu. Cez dychové cvičenia (pranayamu) a meditáciu spomalíme jej neustále pulzovanie a pozrieme sa na všetko jasnejšie. A ako bonus sa poriadne okysličíme a dáme si pevný základ do nového dňa.

RANNÁ ASHTANGA YOGA

Jedná sa o systém jogy založený na súlade dychu s pohybom, striedaní pozícií v presne stanovenom slede, ktoré majú logický ozdravný význam pre naše telo. Tento štýl jogy pracuje s vnútorným ohňom (agni), ktorý v spojení s dychom a pozíciami rozpúšťa a vytláča toxíny z tela, dáva veľmi silné a pevné, no zároveň pružné a zdrave.„Ashtanga joga je cesta k sebe samému“.

JOGA PRE ZAČIATOČNÍKOV

Na hodinách pre začiatočníkov sa zoznamujeme s tým, čo joga je, aké má benefity. Prechádzame cez jednotlivé pozície s hlbším vysvetlením. Venujeme sa technike, aby človek zvládol pozíciu v zdravej forme a precízne.

MORNING FLOW

Jemný ranný hatha flow, ktorý v nás prebudí energiu a pozitívne naladí našu myseľ do nového dňa. Na vlne nádychu a výdychu rozpohybujeme celé telo, uvoľníme chrbát, vystrečujeme svaly a so širokým úsmevom na tvári posilníme tie časti, na ktoré počas dňa zabúdame najviac. V Čase keď niektorí ešte spia si tak doprajeme aktívne strávenú hodinku, za ktorú sa Vám nielen Vaše telo, ale aj myseľ s láskou poďakujú.

GRAVID YOGA

Tehotenstvo je veľmi významným obdobím každej ženy a dáva príležitosť prejsť osobnou zmenou. Môže sa Vám zmeniť životný štýl, voľba správnej stravy od zloženia až po množstvo😉, rozdelenie pracovného nasadenia a oddychu a tiež kvalita trávenia voľného času s bábätkom v brušku.

RANNÁ POWER YOGA

Na týchto hodinách vás svojím vlastným štýlom power jogy prenesiem cez telesno-duševnú cestu, na ktorej si mierne dynamickým spôsobom a sústavou rôznych cvikov spevníme a detoxikujeme telo, prečistíme hlavu, posilníme koncentráciu a vytrvalosť, prebudíme v tele spiace energie a zároveň upokojíme nervový systém.

ASHTANGA YOGA

Vďaka svojej dynamickosti a opakujúcej sa sekvencii cvikov Ashtanga umožní na chvíľu zastaviť pochody vlastnej mysle,  oddychnuť si od očakavání vonkajšieho sveta a zároveň upevní vieru vo vlastné schopnosti. Radosť z osobného napredovania bez zbytočného tlaku a zjednoduchšené, ale paradoxne hlbšie prežívanie každého dňa.

KUNDALINI JOGA S NAĎOU

Kundalini joge sa venujem intenzívne posledné dva roky. Fascinuje ma jej hĺbka a transformačné účinky. Pomáha mi rásť duchovne aj mentálne, udržiavať moje telo v dobrej kondícii a prekonávať svoje vlastné limity.

STRETNUTIE S HLASOM 

Náš hlas nám otvára nekonečný priestor pre spoznávanie nás samých, pomáha nám porozumieť svojim vnútorným potrebám, ukazuje smer, ktorým máme ísť, aby sme sa cítili slobodne, uvoľňuje a dodáva pocit harmónie, pokoja aj lásky.

JOGA PRE ZAČIATOČNÍKOV S ALENKOU

Na hodinách pre začiatočníkov sa zoznamujeme s tým, čo joga je, aké má benefity. Prechádzame cez jednotlivé pozície s hlbším vysvetlením. Venujeme sa technike, aby človek zvládol pozíciu v zdravej forme a precízne.