KURZ ZDAVÝ CHRBÁT, FUNKČNÉ TELO – pre začiatočníkov

Príď sa detailnejšie zoznámiť s jednotlivými asanami a odštartuj svoju vlastnú jogovú prax! Na hodinách budeme postupne prechádzať všetkými pozíciami zdravo a bezpečne, naučíme sa ako po celom dni uvoľniť chrbticu, jednotlivé nosné kĺby a ako porozumieť signálom, ktoré nám telo komunikuje. Každá hodina bude mať svoj zámer a po 5tich týždňoch si odnesieš domov sekvenciu, ktorú zvládneš praktizovať hravo aj sám.

Zdravý chrbát a funkčné telo sú základným predpokladom pre spokojné a pohodové fungovanie počas dňa. V dnešnom rýchlom svete veľa z nás “bojuje” s nedostatkom času, so sedavým zamestnaním a s ním spojenými následkami, ktoré ovplyvňujú nielen to ako sa počas dňa cítime, ale aj v akej nálade ho prežijeme. Poväčšine je ťažké nájsť si apoň hodinku pre seba samého, ale keď už si ju nájdeš, snaž sa ju využiť naplno.

Kurz je určený pre všetkých začiatočníkov a mierne pokročilých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tom, že „ako, prečo a načo” jednotlivé asány fungujú a ako ich správne zapojiť do svojej jogovej praxe. Po skončení kurzu budeš vedieť akým spôsobom správne a zdravo praktizovať základné pozície, ktoré následne vuyžiješ pri akejkoľvek inej hodine (nielen) jogy. Naučíš sa tiež čo sa v pozíciách s tvojím telom deje a ako mu prostredníctvom nich dokážeš pomôcť vrátiť sa späť do rovnováhy. Každá hodina bude mať svoju tému, pričom všetky bude spájať jeden spoločný vieľ: zdravie našej chrbtice a s ňou súvisiace funkčné partie. Domov si vždy odnesieš aj pomôcku, ktorá ti uľahčí trénovanie získaných tipov a trikov, kedykoľvek budeš mať chuť..:)

„Nerob veci len tak aby boli, rob ich tak aby dávali zmysel.”

 

=======
KDE: Yoga House Bratislava
KEDY:
ČAS: 16:45 – 17:55
LEKTORKA: Alenka Lexmanova
CENA:
REGISTRÁCIA:

=======

 

 

KURZ ZDAVÝ CHRBÁT, FUNKČNÉ TELO – pre mierne pokročilých

Už ste sa stretli? Ty a jóga, dvaja kamoši, čo si občas vybehnú na spoločnú prax, ale chýba im štipka techniky a detailnosti? Ak sa práve na tvojej tvári zjavil maličký úsmev, tento kurz bude pre teba určite vhodným doplnkom…

Jóga to nie je iba o asánach, ale najmä aj o tom, aký život vedieš a ako sa správaš mimo svojho jógového domčeka. Všetko sedí, ALE, ak sa počas vlastnej jógovej praxe nepohybuješ správne môžeš si okrem benefitov priniesť do života aj nepohodlie a fyzické zranenia.

Takmer všetci poznáme ten pocit kedy v rýchlosti a intenzite jógovej lekcie, do ktorej sme naplno ponorení, nestíhame hlbšie sledovať či pohyb, ktorý práve vykonávame prináša nášmu telu zdravie a vitalitu alebo je to skôr naopak. Občas sa dokonca stane, že vlastne ani nevieme čo to v tej pozícií máme cítiť. Dobrý pocit z progresu, spálených kalórií a vyplavených endorfínov je však silnejší ako zvedavosť a my sa cítime po svojej jógovej praxi spokojne a šťastne.

Aj to je cesta a pokiaľ ti vyhovuje, je to celé dobre. Častokrát sa však stáva, že nadšenie mysle už NEzdieľajú aj jednotlivé časti nášho tela a postupne nám to dajú “pocítiť”. Ak si práve ty ten zvedavý typ, čo sa chce posunúť o ďalší kúsok vpred, tento kurz ti v tom bude určite nápomocný.

Kurz je vhodny pre absolventov kurzu Zdravy chrbat, funkcne telo-pre začiatočníkov, ale aj pre všetkých ostatných mierne pokročilých jogínov.

„Nerob veci len tak, rob ich tak aby dávali zmysel.” Namasté

 

=======
KDE: Yoga House Bratislava
KEDY: 24.10 – 19.12.2019 (štvrtky, 7 stretnutí, s výnimkou 7.11. a 21.11.2019)
ČAS: 16:45 – 17:55
LEKTORKA: Alenka Lexmanova
CENA: 64 Eur

=======

 

ALENKA LEXMANOVÁ

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH