KURZY

 ACROJOGA KURZ ZAČIATOČNÍCI

Zaži niečo, čo nikdy nedosiahneš sám. Joga nám pomôže spoznať náš vlastný vnútorný svet. Acroyoga nám pomôže otvoriť svety dvoch ľudí spojiť ich na chvíľu v jedno. Naučíme sa niečo o dotyku, dokázať ho pochopiť. Spevníme telo, natiahneme ho, precítime.

 UZAVRETÝ KURZ ZAČIATOČNÍCI – VITAL YOGA

Využite príležitosť a pridajte sa! V menšej uzatvorenej skupine budeme 12 týždňov systematicky od základov budovať svoju jógovú prax. Začíname od základov, kurz však nie je určený iba pre začiatočníkov, ale takisto pre skúsenejších jogínov, ktorí chcú prehĺbiť svoju jógovú skúsenosť.

ČCHI KUNG PRE TELO I DUŠU

Energia v našom tele, ktorú taoisti nazývajú čchi, potrebuje plynulo telom prúdiť i dušou, aby mu zabezpečovala harmonické fungovanie. Ak neprúdi plynulo, dostávame sa do nerovnováhy a „otvárame tým dvere“ bolestiam a chorobám. Čchi-kung je prastará metóda kultivácie energie v tele, ktorá ponúka zharmonizovanie jej toku, následne dokonca aj jej zmnoženie a tým aj aktiváciu samoliečiacich mechanizmov tela. 

MOHENDŽODÁRO/MARIPOSA TANTRA JOGA PRE ŽENY

Prostredníctvom tantrajógových ásan cvičenia Mohendžodáro v intuitívnom tanci/ pohybe tela, dychovými cvičeniami, meditáciami a vizualizáciami obnovíme prepojenie s oblasťou svojej panvy a panvového dna a vďaka tomuto prepojeniu nanovo precítime svoje Lono ako zdroj vlastnej životnej sily, sexuality a tvorivosti…

GRAVID JOGA KURZ

Gravid Yoga je tehotenské cvičenie venované budúcim mamičkám. Využíva jemné a šetrné pohyby, dýchacie techniky a meditáciu, ktoré pomáhajú udržať energiu ženy v rovnováhe, pretože práve tá je kľúčom k zdravému telu a vyrovnanej mysli. Tehotenská joga prehlbuje vnútornú komunikáciu medzi mamičkou a dieťatkom a vedie ženu k intenzívnejšiemu prežívaniu tohoto jedinečného spojenia.

JOGA PRE MAMINKY S BÁBATKAMI 0-1 A DETIČKAMI 1-3

Stať sa mamou neznamená vzdať sa samej seba. Ponúkame možnosť stráviť príjemné chvíle pri cvičení jogy a využiť tak jej benefity aj novopečeným mamičkám.

DETSKÁ JOGA – 3-6 ROKOV A 6-11 ROKOV

Máte doma malých futbalistov, baletky, hokejistov,
tanečnice alebo atlétov? Je ideálny čas kompenzovať osvedčený pohyb s alternatívou jogy.

TEENAGE YOGA

V tomto veku dochádza k silným biologickým zmenám, od prvých známok pohlavného dozrievania až k pohlavnej zrelosti. Dochádza k psychickým zmenám a zároveň k zmenám sociálnym. Fyzické zmeny sú rýchlejšie než sociálna vyzretosť. Jóga v tomto období môže byť vhodným doplnkom telesnej výchovy ako kompenzácia športov, častého sedenia, nesprávneho držania tela. 

SÚČASNÝ TANEC KURZ

Vedomá práca s telom je skúmanie, experimentovanie, hra, improvizácia, vzájomný kontakt, spontánny tanec s pozornosťou upriamenou na prítomný okamih. Teraz a tu. Moje telo, moja myseľ. Spolu.

KUNDALINI JOGA

Budeme sa sústredovať na prehlbovanie a spoznávanie meditácie a nášho vzťahu k nej. Meditácia je ako vynášanie odpadkov pre našu dušu. Spojíme sa so svojou dušou. Budeme sa učiť počúvať jej hlas, nachádzať komfort v tichu, praktizovať jemnohmotné vnímanie a pozornosť. Zmyslom hodín bude nájsť spôsob a druh meditácie, v ktorom sa nájde každý.

IYENGAR JOGA KURZ

Joga podľa pána Iyengara je ideálnou technikou vhodnou na predchádzanie telesným i psychickým chorobám a pri udržaní zdravia. Je prostriedkom na ovládnutie pozornosti a vôle, rozvíja samostatnosť a sebadôveru.V porovnaní s ostatnými populárnymi systémami jogy kladie dôraz na využitie ásan na zrovnanie sa do stredovej línie tela a otvorenie tých častí,ktoré majú obmedzenie.

 

PILATES

Mať pevný stred tela a byť vo svojom strede sú pre mňa dve prepojené kvality, ktoré nám môže pomôcť rozvinúť práve PILATES CVIČENIE. 

BODY INTELLINCE KURZ 

Čo keby ste mohli získať tajnú mapu, akúsi prastarú knihu kúziel a čarov, ktorá by vás doviedla za Vašim pokladom? Kniha, kde by boli tajuplné recepty a cesty, ako do nich získať ingrediencie. Zapísané jazykom, ktorý viete rozlúštiť iba vy, vaše srdce a telo.

ASANA LAB 

Budeme prechádzať detialne pozíciami súrya namaskar a vybranými pozíciami, na ktorých sa precízne naučíme princípy asán a alignmentu (usporiadania tela) v nich. Tieto základy sú následne využiteľné pri väčšine ostatných pozícii a môžeme z nich v budúcnosti vychádzať a operiať sa o ne.

PRANAYAMA KURZ 

Na kurze sa budeme detailne venovať technikám, ktoré harmonizujú nervovú sústavu a utišujú alebo nabíjajú telo. Budeme si vysvetľovať ako pôsobí na telo dych pravou a ľavou nosnou dierkou, ako to ovplyvňuje mozgové hemisféry a zmeny v mysli.

Joga pre začiatočníkov – zdravý chrbát, funkčné telo

Kurz je určený pre všetkých začiatočníkov a mierne pokročilých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tom, že „ako, prečo a načo” jednotlivé asány fungujú a ako ich správne zapojiť do svojej jogovej praxe.