Zuzka objavila jogu ako vedu približne v 20. roku svojho života, aktívne sa jej začala venovať až o 5 rokov neskôr, keď sa k nej informácie dostávali z viacerých zdrojov.

Joga ju zaujala natoľko, že okrem návštevy seminárov, meditačných víkendov, Vipassany a medzinárodných festivalov sa rozhodla absolvovať 500 hodinový joga kurz vo svojej obľúbenej Indii. V tomto čase už popri svojej práci viedla vlastné hodiny jogy. Učenie jogy a zdieľanie vedomostí ju napĺňalo natoľko, že sa rozhodla v tejto ceste pokračovať aj v zahraničí.

Najväčší rast pre ňu zaznamenala príležitosť žiť a učiť jogu na indonézskom Lomboku – mieste, kde sa zastavil čas. Každá jedna hodina na drevenej platforme s výhľadom na šíry oceán bola pre ňu zdrojom vnútorného pokoja, životnej múdrosti a inšpirácie.

Jej cesta s Ashtanga Vinyasou začala na Slovensku vďaka jej inšpirujúcej učiteľke Nati, ktorá jej ukázala smer. Po nastavení životného GPS sa pravidelne vracia do Indie, kde jogu praktizuje pod dohľadom tradičných joga škôl, vrátane známeho Pattabhi Jois Institute. V Mysore našla po dlhých rokoch hľadania svojho Guru, ku ktorému sa bude celý život vracať.

V joge našla životný štýl a pokorne sa drží hesla ‘’yoga on and off the mat’’.

Zuzka verí, že JOGA je len jedna a každý jej prístup vedie k jednému cieľu – nájsť harmóniu medzi vlastným telom a dušou, s okolitým prostredím a s celým vesmírom.

V Yoga House vyučuje Ashtanga Vinyasu Mysore style, ktorá patrí k jej obľúbeným hodinám, nakoľko dáva učiteľovi priestor naladiť sa na energiu a dych študenta, ako aj jeho emocionálny a fyzický stav. Učiteľ následne kombinuje silu intuície a znalostí anatómie ľudského tela pri nápravách študentov.

Okrem toho, Zuzka vyučuje tradičnú Hatha Yogu, Creative Yogu, Yin Yogu, Acro Yogu, aktívne sa venuje výkladu Tarotu, ktorý prepája s numerológiou a astrológiou a organizuje pravidelné vedomostné semináre a duchovno-relaxačné joga pobyty doma aj v zahraničí v zmysle hesla ‘’YOGA is MY GPS’’.

 

MYSORE – ASHTANGA YOGA –  Pondelok, Streda a Piatok – 7:00 –  podľa potreby a vášho dychu max do 9:00  (bez registrácie. len dôjdi)

TEAM