TEAM

SILVIA

Joga mi ukázala cestu, ktorou chcem ísť. Oslobodila mi myseľ od každodenného stresu. Práve preto chcem druhým ukázať, ako je možné naučiť sa v rýchlom svete zastaviť a prežiť chvíľu so sebou, v tichu, pokoji a potom si ho preniesť do sveta, do každodenného ruchu a kolobehu. Pochopiť svetu okolo nás a v nás a dokázať ich cez silu a pokoj prepojiť.

MAJO MADHUKA

V roku 2009 som na sebe spozoroval neutíchajúci pocit hlbšieho poznania samého seba a zmyslu života.Tento pocit ma viedol cez mnohé krajiny juhovýchodnej Ázie až ma priviedol do Indie, kde som sa síce nie prvý krát, ale opäť stretol s yogou. Pri jej každodennom praktizovaní som si uvedomil, že yoga je presne to, čo ma naozaj napĺňa a prináša mi do života harmóniu, pokoj a osobné spoznávanie.

LUCIA

Jóga sa stala mojím životným štýlom. Vďaka nej udržiavam svoje telo zdravé a vitálne, ale predovšetkým milujem jej účinok na svoju myseľ. Pomáha mi udržiavať kľud a rovnováhu v situáciách, ktoré ma pred časom dokázali rozhodiť. Jóga mi dáva vnútornú silu a nadhľad, a je mi cťou zdieľať jej poklady s vami na hodinách  – ďakujem. Namaste.

MIŠKA

Od malička som cítila, že život musí byť o niečom viac ako sa na prvý pohľad zdá. Vedela som, že chcem nájsť prostriedok, akým by som to tu mohla zlepšiť, aby ľudia mohli žiť v pokoji a v láske. Tak sa aj stalo o mnoho rokov neskôr.   Môj prvý kontakt s Kundalini jógou bol náhodne nenáhodný. Dočítala som sa o nej totiž na internete a to ma zaviedlo k mojej prvej učiteľke, ktorá dodnes pre mňa znamená veľmi veľa. Vďaka nej som pocítila, čo znamená byť schopná učiť s láskou. Koniec koncov šíriť vibrácie lásky lieči svet a ja sa teším, že Vám ich pomocou Kundalini jógy môžem sprostredkovať.   

PEŤA

Jogu vnímam ako neodmysliteľnú súčasť svojho každodenného života už viac ako 7 rokov, začínam s ňou každý deň – prináša mi pozitívnu energiu, vyrovnanosť a k tomu zdravé a pevné telo. Pri precvičovaní jogy kladiem za prvý dôležitý cieľ naučiť klientov ako prostredníctvom jogy zosúladiť telo a myseľ, ako sa prijať a mať sa rád, ako si užívať ten moment byť sám so sebou. A keď už je tento základ splnený, ľahko idú dole aj tie kilá navyše, formuje sa telo, prichádza spokojnosť a sebavedomie.

DADA

Pred nástupom na materskú som sa venovala tancu, baletu, ľudovému a modernému tancu. Keďže mám rada detičky už počas štúdia som robila aktívne au-pair a vždy som pre ne vymýšľala tvorivý program. Počas materskej dovolenky som absolvovala niekoľko kurzov na správny vývoj dieťatka, kde som nadobudla vedomosti, o ktoré by som sa rada rozdelila hravou formou prostredníctvom tohto kurzu. 

 

LÍVIA

Jógu som začala cvičiť približne pred 4 rokmi. Milujem pohyb, more, slnko. Jazdím na koňoch a závodne som sa tomu venovala v detstve. Mám sedavé zamestnanie a preto mi joga dáva energiu a dobrý pocit, že robím niečo pre svoje telo a aj pre svoju dušu. Cítim, že cez jogu mi rastie vnútorná sila a vytrvalosť zvládnuť prekážky v živote a oprieť sa o svoju pevnosť, stabilitu a rozhodnosť

LENKA ŽABKA

 

Baví ma zoznamovať sa s telom, vedomím, procesmi, vnímaním a hodnotnými informáciami. Cez jógu robím svoj svet kvalitnejším a cez učenie jógy verím, že aj ďalším ľudom.

KATARÍNA

Gro mojej práce tvorí gravidjoga, ktorú považujem za ideálny spôsob predporôdnej prípravy. Tehotenská joga pozitívne ovplyvňuje psychiku aj telo budúcej mamičky a pomáha jej tak eliminovať obavy a naladiť sa na dlho očakávaný pôrod.

KATY

Matka 2 detí, manželka, manažérka… Neutíchajúce povinnosti, snaha vyhovieť všetkým ma doviedli až do bodu, kedy moje JA úplne vymizlo z môjho života. Joga bola pre mňa spočiatku útočiskom, jediným miestom, kde som dokázala vypnúť myseľ, venovať sa samej sebe.

ZUZANA

Zuzka objavila jogu ako vedu približne v 20. roku svojho života, aktívne sa jej začala venovať až o 5 rokov neskôr, keď sa k nej informácie dostávali z viacerých zdrojov. Joga ju zaujala natoľko, že okrem návštevy seminárov, meditačných víkendov, Vipassany a medzinárodných festivalov sa rozhodla absolvovať 500 hodinový joga kurz vo svojej obľúbenej Indii.

ĽUBKA

Yoga si ma našla pred 10timi rokmi v Londýne. Bola to láska na prvé stretnutie a výborne nám to klape dodnes. Po rokoch vlastnej praxe sa veľmi teším, že sa o jógu môžem aktívne podeliť a zdieľať radosť z cvičenia, sebapoznania a rovnováhy, ktorú jóga prináša. Rada hľadám v živote aj v jóge vlastnú cestu, teší ma každý jogín odchadzajúci z jogamatky s úsmevom.

VIKI

Joge som sa začala venovať v roku 2011 a už jej prvá hodina ma doslova uchvátila. Pri cvičení jogy viem naozaj úplne vypnúť a precítiť len prítomný okamih tu a teraz, len plynulý nádych a výdych. Práve takto vediem aj moje hodiny, na ktorých si každý nájde tú svoju jogovú prax, kde sa nemusí s nikým porovnávať či súťažiť, stačí len prísť, dýchať a vychutnať si jogovú meditáciu v pohybe.

 EVA

Tanec je pre mňa schopnosť splynutia a vyváženia vnútorného sveta vo vzťahu k tomu vonkajšiemu. Niekedy sa strácam vo vlastných predstavách, užívam si pomalý kontinuálny každodenný pohyb a vnímam detail tela, inokedy ma fascinuje hravosť, rýchlosť, prekvapenie, dynamika ktorú prinášajú ľudia ktorých stretávam a s ktorými tancujem. Toto neustále balansovanie ma upokojuje.

LUKÁŠ

S AcroYogou som sa zoznámil úplnou náhodou v roku 2013 na festivale Uprising. Rýchlo sme sa skamarátili a naše priateľstvo trvá dodnes. AcroYoga rada stretáva nových ľudí, občas obracia ich životy hore nohami, učí ich o dôvere, komunikácii a radosti z pohybu. Je mi cťou, že ju pri tom môžem sprevádzať.

ERIK

Joga ku mne prišla prirodzene a sama. Už pred 10 rokmi, ako súčasť záujmu o východné náuky a tradičné systémy práce s mysľou a telom. Na začiatku bola túžba po nakuknutí pod pokrievku reality a skutočnosti, ako je nám v týchto zemepisných šírkach prezentovaná.
Táto túžba sa pretransformovala na cestu a životný štýl. Hatha jogu aktívne cvičím piaty rok a nadobudnuté vedomosti posúvam ďalej od roku 2014.

ZUZU

K joge ma pred mnohými rokmi zavolal môj vnútorný hlas a som rada že som jeho volanie nasledovala. Spočiatku som ju vnímala ako fyzické cvičenie, ale pravidelným praktizovaním som začala v sebe vnímať prítomnosť určitej energie, ktorá uvoľňovala a vyživovala nielen moje telo, ale aj poskytovala nový priestor na pozorovanie myšlienok, emócií a niečoho, čo ma presahuje.

IVANA 

„Určití ľudia hľadajú presne to, čo ponúkate a preto sa naše cesty prepojili. “…je jeden z citátov, ktorý mi v joge veľmi rezonuje. Cítim, že to na spoločnej hodine medzi nami vibruje v takomto duchu. Veď joga znamená spojenie.

ALENKA  

Moja láska k jóge sa rozvíjala postupne, v tej najťažšej životnej fáze, kedy zdravie zavelí jednoznačnú stopku. Ako energetický a aktívny človek, neustále vyhľadávajúci nové výzvy som dostala od života lekciu, ktorá mi však bola príležitosťou zastaviť sa a začať nanovo. 

PATRÍCIA

Jogu som začala cvičiť asi pred 25 rokmi. Je pre mňa nástrojom ako mať viac energie a viac vyrovnanú myseľ, pripravenú na zvládanie dennej dávky stresu, v práci, v rodine, v spoločnosti, vo svete.. 

NIKI

S Acroyogou som sa stretla úplne náhodou v lete v parku, kde ma doslova uchvátila. Od toho momentu som ju začala vyhľadávať a naplno sa jej venovať. Acroyoga mi dáva energiu, dobrú náladu a skvelý pocit z budovania dôvery a harmónie, ktorú Acroyoga vyžaduje. Cvičenie v páre ma motivuje posúvať svoje hranice a tým si zlepšovať stabilitu, rovnováhu a silu. 

TOMÁŠ

K joge som sa dostal pred šiestimi rokmi, avšak nevedel som nájsť tú správnu pre mňa. Najväčším problémom bolo, že som sa nikam neposúval, pretože tomu celému chýbal nejaký systém, koncept. V roku 2014 som odišiel cestovať do Indie, kde som sa úplnou náhodou zoznámil s Ashtanga jogou a všetko hneď do seba zapadlo.

TEREZA

Prepojenie so svojou ženskou podstatou precítila ešte dávno vďaka knihe „Ženy ktoré behali s vlkmi“, ktorá sa tak stala jej „knihou kníh“ a zostala ňou až doteraz… ako inšpirácia a podpora na vlastnej životnej ceste ako i vo svojej práci… po absolvovaní 4 ročného štúdia tantrajógy pre ženy a výcviku katarzných (hlbinných) techník sa niekoľko rokov intenzívne venuje práci so ženami ako lektorka cvičenia Mohendžodáro – tantrajógy pre ženy.

DOMINIKA

Vraví sa, že joga prinesie človeku presne to, čo sám potrebuje. Úprimne želám každému, aby mu priniesla do života to, čo priniesla mne, vo forme, v akej mu bude najužitočnejšia. Ashtanga mi umožňuje na chvílu zastaviť pochody vlastnej mysle a oddýchnuť si od očakávaní vonkajšieho sveta. Prináša mi radosť z osobného napredovania a zjednoduchšené, ale paradoxne hlbšie prežívanie každého dňa. Na podložke sa človek postupom času stáva ,,nedotknuteľným“ voči jemným nárazom každodennosti a ja som veľmi rada, že vás touto cestou možem na svojich hodinách sprevádzať.

ADRIANA

Milujem pohyb…pocit, že ma niečo neustále posúva vpred a vedie bližšie k poznaniu toho, čo som to ja vlastne zač. Až pri jóge som pochopila, že keď sa pred tým ako sa zas do niečoho bezhlavo vrhnem, zastavím, nechám sa viesť tým, čo cítim, veci sa dejú prirodzene samé. Vďaka nej si vychutnávam a oceňujem bežné veci, vnímam prírodu a svoje telo ako niečo zázračné a vážim si vzťahy ako nikdy predtým. Pred jógou som bola 5 rokov inštruktorkou zumby, potom prišla power yoga a RYT 200 v Indii, kde som sa venovala najmä hatha jóge.

 

j.   

NICOLE

Joga je pre mňa vždy niečím iným. Zo začiatku len fyzické cvičenie a strečing, raz relaxácia pre myseľ, inokedy forma učenia sa trpezlivosti, pokory, prijatia vecí tak ako sú, raz forma terapie, ktorá mi pomáha budovať zdravú sebalásku, inokedy výzva prekonávať samu seba, posúvať hranice alebo sa len jednoducho tešiť z progresu, byť si vedomá prítomného momentu, užívať si ho. Vždy to však bola, je a bude cesta. Cesta k rovnováhe a sebe samému.