TEAM

ADRI

Milujem pohyb…pocit, že ma niečo neustále posúva vpred a vedie bližšie k poznaniu toho, čo som to ja vlastne zač. Až pri jóge som pochopila, že keď sa pred tým ako sa zas do niečoho bezhlavo vrhnem, zastavím, nechám sa viesť tým, čo cítim, veci sa dejú prirodzene samé. Vďaka nej si vychutnávam a oceňujem bežné veci, vnímam prírodu a svoje telo ako niečo zázračné a vážim si vzťahy ako nikdy predtým. Pred jógou som bola 5 rokov inštruktorkou zumby, potom prišla power yoga a RYT 200 v Indii, kde som sa venovala najmä hatha jóge.

j.   

MAJO MADHUKA

V roku 2009 som na sebe spozoroval neutíchajúci pocit hlbšieho poznania samého seba a zmyslu života.Tento pocit ma viedol cez mnohé krajiny juhovýchodnej Ázie až ma priviedol do Indie, kde som sa síce nie prvý krát, ale opäť stretol s yogou. Pri jej každodennom praktizovaní som si uvedomil, že yoga je presne to, čo ma naozaj napĺňa a prináša mi do života harmóniu, pokoj a osobné spoznávanie.

VERONIKA

Veroniku fascinuje spojenie pohybu s dychom vo všetkých svojích podobách. Začala rozvíjaním kreativity v tanečnom smere, avšak práve absenciou vedomostí o vyváženom pohybe, strave a správnom dýchaní nastali zdravotné a tráviace problémy.

NICOLE

Joga je pre mňa vždy niečím iným. Zo začiatku len fyzické cvičenie a strečing, raz relaxácia pre myseľ, inokedy forma učenia sa trpezlivosti, pokory, prijatia vecí tak ako sú, raz forma terapie, ktorá mi pomáha budovať zdravú sebalásku, inokedy výzva prekonávať samu seba, posúvať hranice alebo sa len jednoducho tešiť z progresu, byť si vedomá prítomného momentu, užívať si ho. Vždy to však bola, je a bude cesta. Cesta k rovnováhe a sebe samému.

RADKA

Joga ma inšpiruje už dlhodobo a jej učenie a filozofiu využívam v celkom bežných životných situáciách takmer dennodenne. Zo začiatku ma na joge najviac bavili fyzické výzvy. Preto ma to podvedome pritiahlo až k Ashtange, ktorá kultivuje mentalitu prekonávania prekážok, a to aj mimo podložky.

 TEAGAN FONE

I am an Australian globetrotter, currently calling Slovakia home. Since discovering yoga as a teenager, over eight years ago now, the practice has dramatically changed the way I view and treat myself, other people and this beautiful planet as a whole.

LÍVIA

Jógu som začala cvičiť približne pred 4 rokmi. Milujem pohyb, more, slnko. Jazdím na koňoch a závodne som sa tomu venovala v detstve. Mám sedavé zamestnanie a preto mi joga dáva energiu a dobrý pocit, že robím niečo pre svoje telo a aj pre svoju dušu. Cítim, že cez jogu mi rastie vnútorná sila a vytrvalosť zvládnuť prekážky v živote a oprieť sa o svoju pevnosť, stabilitu a rozhodnosť

LENKA ŽABKA

 

Baví ma zoznamovať sa s telom, vedomím, procesmi, vnímaním a hodnotnými informáciami. Cez jógu robím svoj svet kvalitnejším a cez učenie jógy verím, že aj ďalším ľudom.

 ALENKA

K joge ma priviedol môj celoživotný záujem o šport a pohyb a moja hlboká inklinácia k duchovným aspektom života.
Veľmi prirodzene sa tieto dva záujmy spojili v praktikovaní a učení jogy, ktorá ma od prvého momentu očarila. Zdravie telesné a duševné vnímam ako jeden celok, jeden systém – naša duševná spokojnosť a radosť prináša telesné zdravie a fyzické cvičenie vplýva spätne na našu radosť a duševnú harmóniu.

ALENKA  

Moja láska k jóge sa rozvíjala postupne, v tej najťažšej životnej fáze, kedy zdravie zavelí jednoznačnú stopku. Ako energetický a aktívny človek, neustále vyhľadávajúci nové výzvy som dostala od života lekciu, ktorá mi však bola príležitosťou zastaviť sa a začať nanovo. 

ZUZANA

Zuzka objavila jogu ako vedu približne v 20. roku svojho života, aktívne sa jej začala venovať až o 5 rokov neskôr, keď sa k nej informácie dostávali z viacerých zdrojov. Joga ju zaujala natoľko, že okrem návštevy seminárov, meditačných víkendov, Vipassany a medzinárodných festivalov sa rozhodla absolvovať 500 hodinový joga kurz vo svojej obľúbenej Indii.

ĽUBKA

Yoga si ma našla pred 10timi rokmi v Londýne. Bola to láska na prvé stretnutie a výborne nám to klape dodnes. Po rokoch vlastnej praxe sa veľmi teším, že sa o jógu môžem aktívne podeliť a zdieľať radosť z cvičenia, sebapoznania a rovnováhy, ktorú jóga prináša. Rada hľadám v živote aj v jóge vlastnú cestu, teší ma každý jogín odchadzajúci z jogamatky s úsmevom.

VIKI

Joge som sa začala venovať v roku 2011 a už jej prvá hodina ma doslova uchvátila. Pri cvičení jogy viem naozaj úplne vypnúť a precítiť len prítomný okamih tu a teraz, len plynulý nádych a výdych. Práve takto vediem aj moje hodiny, na ktorých si každý nájde tú svoju jogovú prax, kde sa nemusí s nikým porovnávať či súťažiť, stačí len prísť, dýchať a vychutnať si jogovú meditáciu v pohybe.

 EVA

Tanec je pre mňa schopnosť splynutia a vyváženia vnútorného sveta vo vzťahu k tomu vonkajšiemu. Niekedy sa strácam vo vlastných predstavách, užívam si pomalý kontinuálny každodenný pohyb a vnímam detail tela, inokedy ma fascinuje hravosť, rýchlosť, prekvapenie, dynamika ktorú prinášajú ľudia ktorých stretávam a s ktorými tancujem. Toto neustále balansovanie ma upokojuje.

MÁRIO

Okamžite som si ju zamiloval. Ale nie je pre mňa iba športom. Fascinuje ma kombinácia práce s telom, dôvery a napojenia sa na iného človeka. Baví ma posúvať limity svojho tela a mysle zároveň, čo mi akrojoga krásne umožňuje.

ERIK

Joga ku mne prišla prirodzene a sama. Už pred 10 rokmi, ako súčasť záujmu o východné náuky a tradičné systémy práce s mysľou a telom. Na začiatku bola túžba po nakuknutí pod pokrievku reality a skutočnosti, ako je nám v týchto zemepisných šírkach prezentovaná.
Táto túžba sa pretransformovala na cestu a životný štýl. Hatha jogu aktívne cvičím piaty rok a nadobudnuté vedomosti posúvam ďalej od roku 2014.

ZUZU

K joge ma pred mnohými rokmi zavolal môj vnútorný hlas a som rada že som jeho volanie nasledovala. Spočiatku som ju vnímala ako fyzické cvičenie, ale pravidelným praktizovaním som začala v sebe vnímať prítomnosť určitej energie, ktorá uvoľňovala a vyživovala nielen moje telo, ale aj poskytovala nový priestor na pozorovanie myšlienok, emócií a niečoho, čo ma presahuje.

IVANA 

„Určití ľudia hľadajú presne to, čo ponúkate a preto sa naše cesty prepojili. “…je jeden z citátov, ktorý mi v joge veľmi rezonuje. Cítim, že to na spoločnej hodine medzi nami vibruje v takomto duchu. Veď joga znamená spojenie.

KATY

Matka 2 detí, manželka, manažérka… Neutíchajúce povinnosti, snaha vyhovieť všetkým ma doviedli až do bodu, kedy moje JA úplne vymizlo z môjho života. Joga bola pre mňa spočiatku útočiskom, kde som dokázala vypnúť myseľ a venovať sa samej sebe.

PATRÍCIA

Jogu som začala cvičiť asi pred 25 rokmi. Je pre mňa nástrojom ako mať viac energie a viac vyrovnanú myseľ, pripravenú na zvládanie dennej dávky stresu, v práci, v rodine, v spoločnosti, vo svete.. 

SILVIA

Keď som sa po niekoľkých rokoch cvičenia jogy zoznámila s acroyogou, vedela som, že ona je tá pravá. Umožňuje mi objavovať spôsoby, ako pracovať s vlastným telom, hľadať rovnováhu nie len pri jednotlivých pozíciách, ale aj tú vnútornú. 

PAŤKA

Jóga je pre mňa meditácia v pohybe a pohyb je mojou každodennou súčasťou. Znamená pre mňa neoddeliteľnú súčasť môjho života. Jej praktizovaním získavam nevyčerpateľnú energiu vďaka ktorej mám možnosť šíriť radosť a úsmev všade navôkol. Keď sa nenachádzam na jógovej podložke, stretneš ma určite na lezeckej stene vo fitku, alebo aj v lese.

TEREZA

Prepojenie so svojou ženskou podstatou precítila ešte dávno vďaka knihe „Ženy ktoré behali s vlkmi“, ktorá sa tak stala jej „knihou kníh“ a zostala ňou až doteraz… ako inšpirácia a podpora na vlastnej životnej ceste ako i vo svojej práci… po absolvovaní 4 ročného štúdia tantrajógy pre ženy a výcviku katarzných (hlbinných) techník sa niekoľko rokov intenzívne venuje práci so ženami ako lektorka cvičenia Mohendžodáro – tantrajógy pre ženy.

KATKA

Joga ma priviedla na cestu súcitu a zdravej sebalásky. Vtiahla ma a nechala na mne svoje láskavé následky. Som rada, že som si ňou prešla, a že môžem odovzdávať svoje skúsenosti ďalej. Je mi cťou a potešením priviesť na túto cestu vás, svoje okolie, rodinu, priateľov. Stále som na ceste, niekedy sa zatúlam, moje okolie a kamaráti tiež. 

 TÁŇA

Praktikujem IYengar yogu 13 rokov, absolvovala som 3 ročný Teacher Training pod vedením Gabrielly Giubilaro a Davida Meloni. Certifikat Iyengar yoga mi bol vydaný 15.12.2015, zahŕňa level I, II a pranayama.

 NIKA

Cez tancec a jogu som sa postune prepracovala k acroyoge, ktora v sebe zahŕňa aj jemné akrobatické prvky, je ladná a krásna. Rozvíja flexibilitu, koordináciu, stabilitu a posilňuje celé telo. 

 ANDREA

Ako inštruktorka pohybových cvičení pôsobím už viac ako 10 rokov, posledné roky je to najmä Pilates a Mindfulness Yoga, ktorých benefity pre človeka dnešnej doby vnímam stále výraznejšie. 

 EVA

Predtým ako som začala s jogou (2013), som cvičila s úmyslom svoje telo opraviť a zmeniť. Čím dlhšie sa však joge venujem, tým viac si uvedomujem potrebu prestať so svojím telom bojovať a vnímať ho ako zbierku problematických partii, ale naopak naučiť sa ho skutočne počúvať a pracovať s ním v súlade s jeho možnosťami a prirodzenosťou.

 

 JURAJ

Mgr. art. Juraj Korec, ArtD. je tanečným umelcom a pohybovým terapeutom. Pôsobí ako pedagóg na Vysokej škole muzických umení v Bratislave, kde prednáša súčasný tanec, performanciu a nové prístupy k pohybu.
Vďaka štúdiu metódy ROLFING® v nemeckom Mníchove sa stal prvým certifikovaným RolferomTM na Slovensku. 

 LEA

Ashtanga joga v mojom videní sú puzzles, kde všetko do seba zapadá, avšak jednotlivé puzzle sa neukážu hneď, objavujú sa postupne v súvislosti s hĺbkou praxe. Tvoria celok, ktorý sa vyvíja v čase, aj preto je to fascinujúce a rovnako čarovné. Joga je aj sprievodcom a veľkým pomocníkom po ceste životom. 

 MARIANKA

Kundalini jóge sa venujem od roku 2016, som zakladateľkou občianskeho združenia Kundalini joga Slovensko, prešla som 10 mesačným výcvikom v Prahe, festivalom Kundalini jógy vo Francúzsku a organizovala som viacero workshopov, koncert americkej skupiny spievajúcej Kundalini mantry- Mirabai Ceiba, odučila som cez 200 skupinových lekcií a založila Kvet Života s.r.o. Teším sa na spoločné zdieľanie energie na hodine