TEAM

SILVIA

Joga mi ukázala cestu, ktorou chcem ísť. Oslobodila mi myseľ od každodenného stresu. Práve preto chcem druhým ukázať, ako je možné naučiť sa v rýchlom svete zastaviť a prežiť chvíľu so sebou, v tichu, pokoji a potom si ho preniesť do sveta, do každodenného ruchu a kolobehu. Pochopiť svetu okolo nás a v nás a dokázať ich cez silu a pokoj prepojiť.

MAJO MADHUKA

V roku 2009 som na sebe spozoroval neutíchajúci pocit hlbšieho poznania samého seba a zmyslu života.Tento pocit ma viedol cez mnohé krajiny juhovýchodnej Ázie až ma priviedol do Indie, kde som sa síce nie prvý krát, ale opäť stretol s yogou. Pri jej každodennom praktizovaní som si uvedomil, že yoga je presne to, čo ma naozaj napĺňa a prináša mi do života harmóniu, pokoj a osobné spoznávanie.

LUCIA

Jóga sa stala mojím životným štýlom. Vďaka nej udržiavam svoje telo zdravé a vitálne, ale predovšetkým milujem jej účinok na svoju myseľ. Pomáha mi udržiavať kľud a rovnováhu v situáciách, ktoré ma pred časom dokázali rozhodiť. Jóga mi dáva vnútornú silu a nadhľad, a je mi cťou zdieľať jej poklady s vami na hodinách  – ďakujem. Namaste.

MIŠKA

Od malička som cítila, že život musí byť o niečom viac ako sa na prvý pohľad zdá. Vedela som, že chcem nájsť prostriedok, akým by som to tu mohla zlepšiť, aby ľudia mohli žiť v pokoji a v láske. Tak sa aj stalo o mnoho rokov neskôr. 🙂 Môj prvý kontakt s Kundalini jógou bol náhodne nenáhodný. Dočítala som sa o nej totiž na internete a to ma zaviedlo k mojej prvej učiteľke, ktorá dodnes pre mňa znamená veľmi veľa. Vďaka nej som pocítila, čo znamená byť schopná učiť s láskou. Koniec koncov šíriť vibrácie lásky lieči svet a ja sa teším, že Vám ich pomocou Kundalini jógy môžem sprostredkovať. 🙂 

PEŤA

Jogu vnímam ako neodmysliteľnú súčasť svojho každodenného života už viac ako 7 rokov, začínam s ňou každý deň – prináša mi pozitívnu energiu, vyrovnanosť a k tomu zdravé a pevné telo. Pri precvičovaní jogy kladiem za prvý dôležitý cieľ naučiť klientov ako prostredníctvom jogy zosúladiť telo a myseľ, ako sa prijať a mať sa rád, ako si užívať ten moment byť sám so sebou. A keď už je tento základ splnený, ľahko idú dole aj tie kilá navyše, formuje sa telo, prichádza spokojnosť a sebavedomie.

DADA

Pred nástupom na materskú som sa venovala tancu, baletu, ľudovému a modernému tancu. Keďže mám rada detičky už počas štúdia som robila aktívne au-pair a vždy som pre ne vymýšľala tvorivý program. Počas materskej dovolenky som absolvovala niekoľko kurzov na správny vývoj dieťatka, kde som nadobudla vedomosti, o ktoré by som sa rada rozdelila hravou formou prostredníctvom tohto kurzu. 

 

LÍVIA

Jógu som začala cvičiť približne pred 4 rokmi. Milujem pohyb, more, slnko. Jazdím na koňoch a závodne som sa tomu venovala v detstve. Mám sedavé zamestnanie a preto mi joga dáva energiu a dobrý pocit, že robím niečo pre svoje telo a aj pre svoju dušu. Cítim, že cez jogu mi rastie vnútorná sila a vytrvalosť zvládnuť prekážky v živote a oprieť sa o svoju pevnosť, stabilitu a rozhodnosť

LENKA ŽABKA

 

Baví ma zoznamovať sa s telom, vedomím, procesmi, vnímaním a hodnotnými informáciami. Cez jógu robím svoj svet kvalitnejším a cez učenie jógy verím, že aj ďalším ľudom.

KATARÍNA

Gro mojej práce tvorí gravidjoga, ktorú považujem za ideálny spôsob predporôdnej prípravy. Tehotenská joga pozitívne ovplyvňuje psychiku aj telo budúcej mamičky a pomáha jej tak eliminovať obavy a naladiť sa na dlho očakávaný pôrod.

GABIKA

Milujem ten pocit maximálneho psychického aj fyzického uvoľnenia, energiu, ktorú mi dáva a nikde nekončiace hranice a možností! Teším sa, že tieto moje pocity možem teraz podať aj ďalej… 🙂

ZUZANA

Zuzka objavila jogu ako vedu približne v 20. roku svojho života, aktívne sa jej začala venovať až o 5 rokov neskôr, keď sa k nej informácie dostávali z viacerých zdrojov. Joga ju zaujala natoľko, že okrem návštevy seminárov, meditačných víkendov, Vipassany a medzinárodných festivalov sa rozhodla absolvovať 500 hodinový joga kurz vo svojej obľúbenej Indii.

ĽUBKA

Yoga si ma našla pred 10timi rokmi v Londýne. Bola to láska na prvé stretnutie a výborne nám to klape dodnes. Po rokoch vlastnej praxe sa veľmi teším, že sa o jógu môžem aktívne podeliť a zdieľať radosť z cvičenia, sebapoznania a rovnováhy, ktorú jóga prináša. Rada hľadám v živote aj v jóge vlastnú cestu, teší ma každý jogín odchadzajúci z jogamatky s úsmevom.

VIKI

Joge som sa začala venovať v roku 2011 a už jej prvá hodina ma doslova uchvátila. Pri cvičení jogy viem naozaj úplne vypnúť a precítiť len prítomný okamih tu a teraz, len plynulý nádych a výdych. Práve takto vediem aj moje hodiny, na ktorých si každý nájde tú svoju jogovú prax, kde sa nemusí s nikým porovnávať či súťažiť, stačí len prísť, dýchať a vychutnať si jogovú meditáciu v pohybe.

 EVA

Tanec je pre mňa schopnosť splynutia a vyváženia vnútorného sveta vo vzťahu k tomu vonkajšiemu. Niekedy sa strácam vo vlastných predstavách, užívam si pomalý kontinuálny každodenný pohyb a vnímam detail tela, inokedy ma fascinuje hravosť, rýchlosť, prekvapenie, dynamika ktorú prinášajú ľudia ktorých stretávam a s ktorými tancujem. Toto neustále balansovanie ma upokojuje.

LUKÁŠ

S AcroYogou som sa zoznámil úplnou náhodou v roku 2013 na festivale Uprising. Rýchlo sme sa skamarátili a naše priateľstvo trvá dodnes. AcroYoga rada stretáva nových ľudí, občas obracia ich životy hore nohami, učí ich o dôvere, komunikácii a radosti z pohybu. Je mi cťou, že ju pri tom môžem sprevádzať.

ERIK

Joga ku mne prišla prirodzene a sama. Už pred 10 rokmi, ako súčasť záujmu o východné náuky a tradičné systémy práce s mysľou a telom. Na začiatku bola túžba po nakuknutí pod pokrievku reality a skutočnosti, ako je nám v týchto zemepisných šírkach prezentovaná.
Táto túžba sa pretransformovala na cestu a životný štýl. Hatha jogu aktívne cvičím piaty rok a nadobudnuté vedomosti posúvam ďalej od roku 2014.

ZUZU

K joge ma pred mnohými rokmi zavolal môj vnútorný hlas a som rada že som jeho volanie nasledovala. Spočiatku som ju vnímala ako fyzické cvičenie, ale pravidelným praktizovaním som začala v sebe vnímať prítomnosť určitej energie, ktorá uvoľňovala a vyživovala nielen moje telo, ale aj poskytovala nový priestor na pozorovanie myšlienok, emócií a niečoho, čo ma presahuje.

MERY

Práca s deťmi ma napĺňa, preto som už siedmy rok učiteľkou v materskej škôlke, kde som sa za to obdobie venovala deťom všetkých vekových kategórií. V joge som našla fyzické a psychické vyrovnanie, preto by som chcela svoju radosť, ktorú z nej čerpám, odovzdať aj deťom. Cvičenie spestríme rytmicko-pohybovými hrami a detskými riekankami. Joga v deťoch podporí ich vnímavosť, kreativitu a schopnosť rozhodovať sa za samého seba.

LENKA

Práci s deťmi sa venujem už sedem rokov ako špeciálna pedagogička. Približne rovnaký čas sa venujem aj joge. Rada by som svoje skúsenosti podala ďalej vo forme jogy a hravých dielní pre vaše deti. Som si istá, že začať s jogou v detstve bude obrovskou pridanou hodnotou pre nich a celú spoločnosť. Pre ich fyzické a hlavne duševné zdravie v tomto rýchlom svete. Bude pre nich oporou a vodítkom nájsť silu, pevnosť, jasnú myseľ, rozhodnosť a nájsť dôveru v samého seba.

PATRÍCIA

Jogu som začala cvičiť asi pred 25 rokmi. Je pre mňa nástrojom ako mať viac energie a viac vyrovnanú myseľ, pripravenú na zvládanie dennej dávky stresu, v práci, v rodine, v spoločnosti, vo svete.. 

NIKI

S Acroyogou som sa stretla úplne náhodou v lete v parku, kde ma doslova uchvátila. Od toho momentu som ju začala vyhľadávať a naplno sa jej venovať. Acroyoga mi dáva energiu, dobrú náladu a skvelý pocit z budovania dôvery a harmónie, ktorú Acroyoga vyžaduje. Cvičenie v páre ma motivuje posúvať svoje hranice a tým si zlepšovať stabilitu, rovnováhu a silu. 

TOMÁŠ

K joge som sa dostal pred šiestimi rokmi, avšak nevedel som nájsť tú správnu pre mňa. Najväčším problémom bolo, že som sa nikam neposúval, pretože tomu celému chýbal nejaký systém, koncept. V roku 2014 som odišiel cestovať do Indie, kde som sa úplnou náhodou zoznámil s Ashtanga jogou a všetko hneď do seba zapadlo.

TEREZA

Prepojenie so svojou ženskou podstatou precítila ešte dávno vďaka knihe „Ženy ktoré behali s vlkmi“, ktorá sa tak stala jej „knihou kníh“ a zostala ňou až doteraz… ako inšpirácia a podpora na vlastnej životnej ceste ako i vo svojej práci… po absolvovaní 4 ročného štúdia tantrajógy pre ženy a výcviku katarzných (hlbinných) techník sa niekoľko rokov intenzívne venuje práci so ženami ako lektorka cvičenia Mohendžodáro – tantrajógy pre ženy.