ADVANCED ASANAS

ADVANCED ASANAS

Prepojením sily, vnútornej koncentrácie a správneho dýchania dokážeme naše telo dostať do rôznych ásan. Aj tých náročných. Snažíme sa jogu robiť zdravo a správne, a preto Vám prinášame kurz, na ktorom sa postupne naučíme vybrané náročnejšie ásany a odhalíme tajomstvo, ako sa do nich dostať bezpečne. Naučíme sa v nich uvoľniť do pokojného dychu, aby boli ásany pevné a pokojné / stabilné a v ľahkosti zároveň t.j. sthiram – sukham. Ukážeme si ako telo a časti tela špeciálne pripraviť na dané pozície. Uvedieme varianty týchto ásan a ak sa dá dopomôcť pomôckami, ukážeme ktorými a ako. Na hodinách si predstavíme podľa náročnosti 3 pozície – 1 ťažkú a 2 jednoduchšie. Posledné tri hodiny kurzu  sa budeme venovať našej jogovej praxi, jednotlivé asány tak budú súčasťou kombinácie cvikov, tzv. flow, v ktorom sa naučíme vnímať ich nie len ako statický ale najmä ako dynamický prvok jogy. Táto dynamika následne kooperuje s dychom, silou a vnútornou rovnováhou, čím sa opätovne stáva statickou a umiernenou.
Pridaj sa, aby si si na otvorenej hodine jogy alebo v Tvojej vlastnej praxi náročnejšie pozície užíval, robil ich správne a zdravo a zároveň mal si z nich radosť a zábavu.

1. Bakasana; Padma Bakasana; Lola&Kukkutasana
2. Sirsasana (2 sposoby stoja na hlave- na dlaniach a na laktoch); Prechod zo Sirsasana do Bakasana a spat; Astavakrasana
3. Pada Angusthashana; Eka pada Galavasana (flying pigeon); Parsva Bhuja Dandasana (dragonfly pose)
4. Eka pada Koundinyasana; Utthan Pristhasana (flying lizatd); Chakrasana
5. Ganda Bherundasana; Mayuarasana; Pincha Mayurasana

====
KDE: Yoga House, Sála 3
DÁTUM KURZU: 13.9. – 8.11. 2022 (mimo 1.11., 8 lekcií)
KEDY: každý utorok
ČAS: 19:30 – 21:00
LEKTOR: Lívia Smrečanská & Linda Klementisová Bencová
CENA: 96 eur
REGISTRÁCIA: bit.ly/3C69Slq
Cena je fixná, platí sa celý kurz. Miesto Ti držíme počas celého kurzu, kedže počet miest je obmedzený na 10 ľudí. Náhrady nie sú možné.

Korona: V prípade korona reštrikcií bude kurz prebiehať online cez zoom. Peniažky nie je možné po storno lehote vrátiť, presunúť na kredit pre otvorené hodiny alebo iný kurz.

====

 

LÍVIA SMERČANSKÁ 

LINDA BENCOVÁ 

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH