Deň / Dátum / Čas

sobota / 28.11.2020 - 29.11.2020 / 10:00 - 15:00

Meridiány v pohybe

Poznať meridiány považujem za vynikajúcu nadstavbu potrebnú k vedomému vzťahu k svojmu telu. Jednou z najlepších ciest ako s meridiánmi pracovať a ako si ich zapamätať je pohyb. Na tomto seminári pôjde o vedomú prácu s tokom energie čchi v meridiánoch cez čchi-kung a pohybové improvizácie, ktorá prirodzene, ovplyvní aj zvedomenie svojej kostrovej štruktúry, šliach či svalov. Pri práci s hlavnými orgánovými meridiánmi a ich lokalizáciou sa prirodzene prepojíme aj s organmi a štruktúrami tela, ktoré s daným meridiánom súvisia. Preto má táto práca veľký vplyv na zdravie a tým ponúka zdravší prístup k svojmu telu, ale aj k svojej práci. Môže byť dokonca aj inšpiráciou v kreatívnej práci, ale aj v životnom štýle. Študenti dostanú mapy meridiánov, s ktorými budeme hravou formou pracovať cez pohyb a rytmus.

 

=====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
KEDY: 28.-29.11.2020
ČAS :
sobota 10:00 – 18:00
nedeľa 9:00 – 15:00
LEKTORKA: Zuna Vesan Kozánková
CENA : 109 Eur
REGISTRÁCIA: https://calendiari.com/event/GFpsrbsFZ0
=====

ZUNA VESAN KOZÁNKOVÁ 

 

Meridiány v pohybe je jeden zo serie workshopov projektu Bdelosť tela _ celkovo o projekte:

Bdelosť tela je priestorom, v ktorom spoznávame svoje telo a čchi v ňom cez pohyb. Ten vnímame, pozorujeme a vykonávame vedomou, bdelou mysľou. Taká myseľ má dostatok času na načúvanie energii tela, na rozpoznávanie jeho pocitov a využívanie prirodzených podnetov do slobodného pohybu. Cez vnútorné zážitky s vlastným telom spoznáme skutočnú inteligenciu tela, jeho subatomárnu fyziku a pohybovú logiku s prirodzenými mechanickými zákonitosťami. To všetko sa môže udiať len cestou vnímania prítomného okamihu, kde bdelosť našej mysle je vskutku podstatná. „Incarnated mind“, teda „stelesnená myseľ“ je to, o čo nám ide.
Zameriame sa na posilnenie kostrového systému, prácu na vedomom usporiadaní tela a na správne využívanie fyzio-dynamiky tela. Ide nám o to, aby sme telu dopriali taký pohyb, ktorý mu neubližuje, naopak, lieči ho. Svoju pozornosť budeme venovať aj vedomej práci s hlavnými fyzickými a energetickými centrami a energetickými tokmi (meridiánmi). Objavovať budeme aj súvislosti a prepojenia medzi západnou anatómiou a východnou „energetickou anatómiou“, kde sa prirodzene vyplavujú aj mnohé spirituálne kontexty.
„Výletmi“ po ľudskom tele sprevádza Zuna v rámci projektov

 

 

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)