Deň / Dátum / Čas

sobota / 29.06.2024 - 30.06.2024 / 9:00 - 18:00

Počas tohto víkendového workshopu sa pozrieme na naše vnútro. Až do kostnej drene. Doslova.  A tá je, ako rozpoznáva už aj naša moderná medicína, elixírom zdravia. Predstavíme si rôzne tipy a triky, ako v sebe kontaktovať kosti hravým spôsobom. Našou spoločnou snahou bude v kostiach podporiť kvalitu vnútorného pohybu, a tým aj ich vitalitu a hlbší liečivý potenciál. Inými slovami, ukážeme si ako podporiť primárnu respiráciu, s ktorou sa pracuje v kranio-sakrálnej praxi. Je to mikropohyb, ktorý sa dá nájsť vo všetkých štruktúrach tela. Pracuje sa s ním aj v čchi kungu, alebo joge. Avšak, v týchto pradávnych systémoch sa to volá inak. Žiaľ mnoho krát sú tieto metódy zastreté rôznymi mýtusmi a nepotrebnými tajomstvami. Počas tohto víkendu si ukážeme, ako sa dá tento pohyb jednoducho a rýchlo nájsť a následne používať v našich bežných dňoch. Či pre náš vlastný benefit, alebo benefit našich blízkych.

 

Ukážeme si, ako tento mikropohyb prebudiť. Alebo lepšie povedané, zvýrazniť jeho už existujúci pohyb. Ten je však tak malý, že ho väčšina populácie nevníma. Rôznymi spôsobmi si ukážeme, ako si ho vieme všimnúť a rozpoznať medzi mnohými inými pohybmi v tele.  Následne si ukážeme ako sa oň láskavo starať v našej praxi. Nie len pri joge, meditácii, či dychových technikách, ale aj počas bežných činnostiach ako chôdza, sedenie, státie, či počas workoutu v gyme. Alebo pri príjemnom leňošení doma, či odpočinku v saune.

 

Predstavíme si, ako si takejto práce s mikropohybom vytvoriť hlboké somatické zdroje, ktoré sú vždy s nami a ponúkajú nám vnútorný stav relaxácie počas bežných dní. Je jedno, či som v práci, gyme alebo jogovom štúdiu. Ide o to naučiť sa to cítiť a vedieť to použiť. Pravidelne. A tak sa to stáva stavom nášho bytia a identity. Je to celé o rozhodnutí. Ak sa to naučíme, tak sa aj z krátkej poobednej, párminutovej relaxácie stáva liečivý rituál. Jednoduchý poobedný odpočinok sa tak stane hlbším resetom nervového systému, základom k liečeniu akýchkoľvek symptómov. A nie len to, umenie relaxácie je základom k prebúdzaniu nášho hlbšieho potenciálu a sily.

 

Tento workshop je súčasťou série workshopov “Škola relaxácie”. Táto základná séria somatických workshopov sa skladá ešte z dvoch tém: “Svaly, emócie a gravitácia”, “Nervový systém, koža a prostredie”. Dych kostí je pred letom poslednou časťou z tejto série. Ak by niekto nestihol niektorú z častí, nevadí, po lete začneme opäť odznova.

====
ŠKOLA RELAXÁCIE: Dych kostí a tao vnútorného pohybu
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
DEŇ: 29.6. a 30.6. 2024, sobota a nedeľa
ČAS: 9:00 – 18:00
CENA: 150 Eur
LEKTOR: Martin Ďuriš
REGISTRÁCIA: bit.ly/3TNUt1X

====

Martin Ďuriš je pohybovo-somatický terapeut a lektor, ktorý sa špecializuje na integrálnu holotropnú prax a vedomú pohybovo-somatickú prácu, ako nástroj pre hlbšie seba-spoznávanie a rozvoj. Úprimne ho zaujíma téma zdravia ako taká, v jeho mnohých podobách. Vo Veľkej Británii študoval Health & Physical Activity Foundation Degree. Tento smer je zameraný na “health promotion”. Základnou témou je rozvoj jedinca a komunity cez fyzickú aktivitu a umenie. Táto téma ostáva aj naďalej jeho hlavným zámerom a predmetom ďalšieho štúdia.

 

Základ jeho práce tvorí integrálna jogová terapia, ktorú vyštudoval pod vedením Dr.Ganesha Mohana a Dr. Güntera Niessena, ktorí efektívne prepájajú múdrosť odkazu jogy a užitočné poznatky modernej medicíny. Jeho život a spôsob práce veľmi ovplyvňujú prístupy k telu a vedomiu človeka, ktoré pochádzajú z rôznych tradícií múdrosti, bojových umení a šamanizmu. Tieto princípy môžeme nájsť aj v modernej medicíne, osteopatii, či súčasných pohybovo-somatických terapeutických smeroch. Zjednocujúci princíp, ktorý spája to prastaré, s tým súčasným, je pohyb vody, dotyk, frekvencia a rešpekt voči sile Vnútorného Liečiteľa, ktorú ma k dispozícii každý z nás. A práve tieto princípy, tvoria základ Martinovej práce.

 

Martin je facilitátorom holotropného dýchania a integrálnej holotropnej terapie. Grof Transpersonal Training je zameraný na transpersonálnu psychológiu, zmenené stavy vedomia, hlbšiu prácu s telom a vedomím. Veľkou inšpiráciou je pre neho aj naďalej proces orientovaná práca a nasledovanie živosti Poľa. Martin pristupuje ku klientom celostným prístupom, kde logicky a citlivo spája poznatky a princípy z rôznych smerov východu a západu, ktoré podporujú zdravie človeka a komunity.

 

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)