PRANA VASHYA VINYASA JOGA

PRANA VASHYA VINYASA JOGA

Prana Vashya Vinyasa je nový a dynamický štýl praxe ásan pochádzajúci z juhoindického mesta s bohatou jogovou tradíciou Mysore. Prana Vashya joga znamená “Joga na kontrolu životej sily”, tej sily o ktorú nás oberá stres, obavy, úzkosť ale aj plytký a nepravidelný dych.
Tento modernejší typ jogy má korene v stovky rokov starej tradícii Rádža jogy a fyzická prax je mierne inšpirovaná Ashtanga Vinyasou. Ak preferujete štýl cvičenia, ktoré je trošku viac v pohybe, Prana Vashyu si vychutnáte. : )
Štýl cvičenia ásan je vytvorený pre potreby súčasného človeka, žijúceho rýchlym, hektickým a stresujúcim spôsobom života. Prax ásan je plynulá – štýlom flow s dôrazom na rozvoj fyzickej sily a výrazným presahom do psychosomatiky. Prana Vashya vás totiž robí odolnejším voči stresu a učí vás konvertovať ho na stres pozitívny, taký, ktorý vás podporí a potiahne k ľahšiemu a efektívnejšiemu fungovaniu v ktorejkoľvek sfére života.
Na kurze sa naučíme základné princípy tohto cvičenia a zostavu cvikov, ktorá sa pravidelne opakuje, až kým sa v nej človek úplne nezdokonalí. Myslíme tým schopnosť, prejsť zostavou bez straty rytmického a prehĺbeného dychu, ktorý je pri v tomto štýlu neustále zdôrazňovaný a kľúčový.
Počas kurzu tiež nazrieme za fyzické pozície a vysvetlíme si, akým spôsobom nám konkrétna pozícia pomáha byť viac vo svojom strede a nestratiť vo hraničných situáciách svoju prítomnosť.
Ak sa neradi zdržiavate vo svojej komfortnej zóne a potrebujete z nej raz za čas vystúpiť, tento typ jogy je krásny nástroj, ako začať postupne posúvať svoje limity.

====
KDE: Yoga House Bratislava, Sála 3
DÁTUM KURZU :  2.6.2021 – 4.8.2021  (10 lekcií)
KEDY: každá streda
ČAS: 18:00 – 19:20
LEKTOR: Erik Goldschmidt
CENA: 80 eur
REGISTRÁCIA: https://calendiari.com/event/bi17uoDruk
====

 

ERIK GOLDSCHMIDT

Streda 18:15

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH