Rituál výživného odpočinku

Rituál výživného odpočinku

Rituál výživného odpočinku

Možno poznáš ten stav, kedy vieš, že by ti dobre padol výdatný oddych, ale akosi si naň nevieš nájsť čas a priestor, alebo si ho nevieš dovoliť z pocitu, že ti niečo unikne, alebo sa musíš postarať o kopec vecí a ľudí. Tvoja snaha o spomalenie a ničnerobenie možno končí pri nejakej aktivite, alebo ťa v momente zastavenia sa zaplavia myšlienky, nápady a úlohy, ktoré nutne treba dokončiť. Prípadne sa cítiš vyčerpane a tvoja radosť a kreativita v živote sú ako pomaly vyschýňajúci prameň.

Ak čo i len jedna vec s tebou rezonuje, mám pre teba pozvánku –  pridať sa na Rituál výdatného odpočinku, na ktorom sa spolu vydáme na cestu hlbokého oddychu a uvoľnenia.

Použijeme na to rôzne metódy – od aktívneho rozpohybovania sa, cez techniky uvoľňujúce nervovú sústavu, meditáciu, pozície yin jogy a restoratívnej jogy a vedenú relaxáciu.

Sprevádzať nás budú vône esenciálnych olejov, zvuky hudobných nástrojov, ťahanie si kariet a tiež spoločné zdieľanie, ak na to budeš mať vôľu a chuť.

 

Témy stretnutí

 

8.3. Bezpečie – bezpečie je základná potreba pre náš rast a vývoj už od malička. Zároveň je bezpečie podmienkou skutočného uvoľnenia a odpočinku. Ako ho vo svojom živote podporiť? Niekedy stačí pár minút, skľudniť dych, alebo dopriať telu upokojujúci pohyb či dotyk.

 

15.3. Vnútorné zdroje – každý máme svoje vnútorné zdroje, z ktorých čerpáme. Najčastejšie si ich dopĺňame časom pre seba, oddychom a aktivitami, ktoré nás tešia a bavia. Čo sú však naše vnútorné zdroje a ako ich dopĺňať? Zároveň si na spoločnom stretnutí doplníme hneď jeden dôležitý zdroj – odpočinok.

 

5.4. Priestor na vydýchnutie a nadýchnutie – dych je zrkadlom nášho života. Čokoľvek čo prežívame, fyzicky alebo psychicky, sa na dychu odrazí. Dáme si čas na vnímanie dychu a láskavé otváranie tela, podporné pre hlboký, plynulý a pokojný dych, ktorý lahodí ako telu, tak aj duši.

 

12.4. Hranice – každý má právo cítiť to, čo cíti. Občas sa však deje, že si to plne nedovoľujeme zo strachu, že ublížime iným, alebo dokonca na seba preberáme pocity iných. Takisto, keď sme zaplavení názormi z vonka, môžeme stratiť kontakt s tým, čo je skutočne naše. Ako sa v tom celom zorientovať a obnoviť kontakt so sebou a svojím prežívaním? Pozrieme sa na to, ako jogou možno prispieť k vnímaniu seba a svojich hraníc, fyzických aj emočných.

 

Rituálom odpočinku ťa prevedie Eva Mamrillová, ktorá už roky učí yin jogu a sprevádza ľudí hodinami jogy s rôznym zameraním. Sama z vlastných skúseností a tiež zo skúsenosti ľudí vie, že nič nenaštartuje človeka viac, ako hlboký a kvalitný odpočinok.

Si srdečne vítaná, vítaný.

 

====
RITUÁL VÝŽIVNÉHO ODPOČINKU
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
DEŇ: piatok
8.3. 2024
15.3. 2024
5.4. 2024
12.4.2024
ČAS: 18:00 – 20:30
CENA: 25 Eur
LEKTORKA: Eva Mamrillová
REGISTRÁCIA:
8.3. 2024: bit.ly/3SkW2SS
15.3.2024: bit.ly/3SomwTh
5.4.2024: bit.ly/47Y0619
12.4.2024: bit.ly/49fS4Sq

====

EVA MAMRILLOVÁ

PIATOK 18:00 – 20:30

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH