SILA A MOBILITA V JOGE

SILA A MOBILITA V JOGE

SILA A MOBILITA V JOGE

Joga nie je len fyzické cvičenie. Na tom sa zhodneme. Avšak pre mnohých je joga, okrem meditácie, relaxácie, žitia jogových princípov a uvedomelejšieho prístupu, hlavnou pohybovou aktivitou.

Kto by nemiloval lekcie pre zdravý chrbát, silný stred tela, otváranie hrudníka a bedrových kĺbov, balančné pozície na rukách a mnohé ďalšie? Mnoho ľudí žasne a zároveň túži po pokročilých ásanach, no chýba im potrebná sila a/alebo mobilita a veľakrát sa pri ich skúšaní aj zrania.

Výskumy ohľadom nervovej sústavy a pohybu ako takého, v dnešnej dobe pokročili a hovoria o tom, aký dôležitý je komplexný a rôznorodý pohyb, ak chceme zdravé, funkčné a bezbolestné telo. Navyše sa v “Movement” prostredí vedie veľká polemika o tom, či len prax jogových ásan dokáže naplniť všetky pohybové potreby nášho tela.

Tento 8-týždňový kurz bude venovaný práve zodpovedaniu týchto otázok a rozvoju sily a mobility, nielen pre zvládnutie pokročilých ásan, ale aj pre náš každodenný život a lepší fyzický a psychický pocit.

Každá lekcia bude tematicky zameraná na konkrétnu časť tela a dozviete sa mnoho zaujímavých faktov o tele a nervovej sústave. Zámerom kurzu je zväčšiť rozsah pohybu v zdravej miere a nadobudnúť silu, a tým pádom aj väčšiu istotu v ásanach, ktoré robíme pravidelne.

Sila a mobilita idú ruka v ruke s rovnováhou a plynulosťou pohybu, takže lekcie budú popretkávané aj rozvojom rovnováhy a flow pohybu.

 “Myslím si, že je nutné zmeniť prístup a uvedomiť si, že jogu, by sme nemali praktizovať preto, aby sme boli lepší v joge, ale so zámerom sa lepšie hýbať pri každodenných úkonoch či pri chôdzi, pretože pri nich trávime oveľa viac času, ako na podložke. Som presvedčená o tom, že posilnenie a mobilizácia tela nám pomôžu ho aj lepšie vnímať v každodennom živote, uvedomovať si ho v pohybe, získať sebavedomie a dôveru vo vlastnú silu, a nielen tú fyzickú. Navyše, jedno z mojich dôležitých uvedomení, ako lektorky jogy a praktizujúcej jogu je, že my ľudia bažíme stále po nových a nových stimuloch, pohyboch a ásanach bez toho, aby sme vôbec zvládli základy.”  Eva Mamrillová, lektorka, ktorá vás kurzom prevedie.

====
KDE: Sála 3
DÁTUM KURZU :  20.10. – 24.11. (mimo 17.11.) 5 lekcií
KEDY: každá streda
ČAS: 19:30 – 20:45
LEKTOR: Eva Mamrillova
CENA: 50 eur
REGISTRÁCIA: bit.ly/2XJoJjX
Cena je fixná, platí sa celý kurz. Miesto Ti držíme počas celého kurzu, kedže počet miest je obmedzený na 10 ľudí. Náhrady nie sú možné.
Korona: v prípade korona reštrikcií bude kurz prebiehať online cez zoom. Peniažky nie je možné po storno lehote vrátiť, presunúť na kredit pre otvorené hodiny alebo iný kurz.
====

EVA MAMRILLOVÁ 

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH