SILA A MOBILITA V JOGE

SILA A MOBILITA V JOGE

Jogu si ľudia veľakrát predstavujú ako pomalé, naťahovacie cvičenie, ktoré si spájajú iba s flexibilitou alebo ako akrobatické kúsky, čo je do veľkej miery spôsobené obrázkami extrémnych pozícií na internete.

Joga však ponúka oveľa viac. Aj vďaka nej môže človek zosilnieť a rozhýbať sa, teda mobilizovať chrbticu a kĺby, čo je základ zdravého, funkčného a bezbolestného tela a pohybu, ktorý je dlhodobo udržateľný a podporuje nás v každodenných činnostiach alebo iných pohybových aktivitách.

Kurz Sila a mobilita v joge je postavený tak, že sa na každej lekcii zameriame na konkrétnu oblasť tela a jej prepojenie s ostatnými časťami, pretože nič v našom tele nefunguje oddelene.

Lekcie obsahujú úvodnú časť, v ktorej danú časť precítime a preskúmame jej základné pohyby a následne ju rozhýbeme v komplexnejšej zostave, v ktorej podporíme jej mobilitu, teda pohyblivosť, ale takisto silu.

Vysvetlíme si základné princípy pohybu, ktoré možno aplikovať kdekoľvek, nielen v joge, a budeme si prechádzať základné ásany, s ktorými sa na lekciách jogy zaručene stretnete.

Zámerom kurzu je, aby každý človek spoznal a precítil svoje telo v pohybe a mohol si jednotlivé pohyby a ásany prispôsobiť svojim možnostiam, aby zosilnel a rozhýbal sa spôsobom vhodným pre jeho telo.

Kurz je určený pre začiatočníkov, ale aj skúsenejších jogínov, ktorí hľadajú hlbšie pochopenie svojho tela v pohybe, alebo si chcú detailnejšie prejsť základy jogových pozícií.

Cvičíme v príjemnom tempe, v ktorom máš čas pokojne a zhlboka dýchať, uvedomovať si a precítiť svoje telo, čo prispieva aj k odbúraniu stresu a psychickej pohode.

 “Myslím si, že je nutné zmeniť prístup a uvedomiť si, že jogu, by sme nemali praktizovať preto, aby sme boli lepší v joge, ale so zámerom sa lepšie hýbať pri každodenných úkonoch či pri chôdzi, pretože pri nich trávime oveľa viac času, ako na podložke. Som presvedčená o tom, že posilnenie a mobilizácia tela nám pomôžu ho aj lepšie vnímať v každodennom živote, uvedomovať si ho v pohybe, získať sebavedomie a dôveru vo vlastnú silu, a nielen tú fyzickú. Navyše, jedno z mojich dôležitých uvedomení, ako lektorky jogy a praktizujúcej jogu je, že my ľudia bažíme stále po nových a nových stimuloch, pohyboch a ásanach bez toho, aby sme vôbec zvládli základy.”  Eva Mamrillová, lektorka, ktorá vás kurzom prevedie.

====
KDE: Sála 3
DÁTUM KURZU:  Kurz aktuálne neprebieha
KEDY: každá streda
ČAS: 19:30 – 20:45
LEKTOR: Eva Mamrillova
CENA: 50 eur
REGISTRÁCIA:
Cena je fixná, platí sa celý kurz. Miesto Ti držíme počas celého kurzu, kedže počet miest je obmedzený na 10 ľudí. Náhrady nie sú možné.
Korona: v prípade korona reštrikcií bude kurz prebiehať online cez zoom. Peniažky nie je možné po storno lehote vrátiť, presunúť na kredit pre otvorené hodiny alebo iný kurz.
====

EVA MAMRILLOVÁ 

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH