TAOISTICKÉ OZDRAVNÉ MEDITÁCIE

TAOISTICKÉ OZDRAVNÉ MEDITÁCIE

Taoistické meditácie Zuna zameriava na kultiváciu čchi a ducha. Raz týždenne môžeme spoločne oprostiť myseľ od vonkajšieho sveta a nasmerovať ju do svojho vnútra a tam ju prepojiť so svojou čchi. Svojim vedomím sa vnoriť do orgánov, či rôznych fyzických štruktúr (kosti, šľachy, fascie a pod) a vyživiť ich prácou s čchi cestou subtílnej úrovne svojej mysle. V rámci týchto stretnutí pôjde o základné dychové cvičenia (dýchanie do meridiánov, dýchanie do tan-tchienu, dýchanie do kostí a pod.), techniky posilňujúce imunitu (posilňovanie kostnej drene, prečisťovanie veterných brán okolo pupka a pod.), ale aj automasáž vnútorných orgánov a ich detoxikácia zvukom.
Pracovať budeme aj s princípom tzv. „vnútorného úsmevu“, s „malým nebeským okruhom“ prepájajúcim dve centrálne dráhy tela (dráha počatia „Žen-maj“ a riadiaca dráha „Tu-maj“), či s napojením sa na hviezdu Polárku, alebo s pojmom prázdnota – „wu“, teda neexistenciou čohokoľvek, čo je základom čistoty našej mysle a v konečnom dôsledku stavu večnosti.
Cieľom týchto stretávaní je posilnenie zdravia tela a ducha, ale aj harmonizovanie stavov každodenného stresu. Meditácie sú vhodné pre skúsených, ale aj pre úplných začiatočníkov.
Priniesť si treba pohodlné oblečenie, tekutiny a chuť vnoriť sa do prázdna.

=====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
KEDY: 30.9. – 9.12. 2020  10 lekcií  (okrem 18.11.)
DEŇ: Streda
ČAS : 19:30 – 20:45
LEKTORKA: Zuna Vesan Kozánková
CENA : 80 Eur
REGISTRÁCIA: https://bit.ly/3hpZQPb
=====

ZUNA VESAN KOZÁNKOVÁ 

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH