Joga bola pre mňa odjakživa útočiskom. Ako matka 2 detí a manažérka som ju vyhľadávala vždy, keď som potrebovala stíšiť myseľ, venovať sa samej sebe. Časom sa však vzťah medzi mnou a jogou prehĺbil natoľko, že som pocítila túžbu deliť sa o svoje skúsenosti s inými. Prispieť svojou troškou na ich ceste do vlastného vnútra. Stala som sa inštruktorkou klasickej jogy. Keďže som človek, ktorý stále hľadá odpovede, absolvovala som nespočet kurzov a workshopov na prehĺbenie svojho vzdelania v tomto smere. Moju jogovú aj učiteľskú prax významne ovplyvnili mnohé hodiny Fyziojogy. Venovala som sa témam ako: Fyziojoga; Bolesť veľkých kĺbov – spojenie fyzioterapie, jogy a silového tréningu; Bolesť chrbtice – spojenie fyzioterapie, jogy a silového tréningu; Optimálne nastavenie driekovej chrbtice v jogových ásanách; Záklony v jogovej praxi; Využitie princípov vývojovej kineziológie v jogovej praxi; Diastáza atď.

Na moje vnímanie vlastného tela, bolesti a tokov energií mali obrovský vplyv hodiny Mohendžodára – tantra jogy pre ženy s Terezou Ruth. Bol to rok, kedy som fyzické cvičenie takmer úplne nahradila jemnohmotným a po návrate k tomu fyzickému sa to spojenie nedá prirovnať asi k ničomu. Náhľad do prepojenia fyzického a energetického pohybu som získala aj absolvovaním kurzov Taojogy.

Joga je umením žiť, je všetkým, pre každého tým, čo práve potrebuje a ďaleko presahuje hranice fyzického cvičenia. Žijeme však v prostredí a v dobe, kde je hraníc až až. Pre mňa je jednou z hraníc vlastné telo. Je to náš chrám, v ktorom, ak chceme zotrvať, mali by sme sa oň primerane starať. Dokonalý návod, ako sa oň postarať, mi dal Pilates. Je to detailne prepracovaný, veľmi presný a vecný systém. Absolvovaním inštruktorského kurzu Pilatesu a Pilatesu v tehotenstve a po pôrode som získala kľúč k anatómii ľudského tela, k jeho sile a stabilite, ale tiež flexibilite a ľahkosti.

Postupne, ako pribúdali vedomosti a skúsenosti, prichádzali ďalší „učitelia“ vo forme klientov. Zverujú mi do rúk svoje telo, svoje problémy, svoje najskrytejšie tajomstvá. Niekedy aj bez slov – ich držanie tela, pohybové stereotypy a svalové dysbalancie prezradia viac, ako by boli ochotní sami sebe priznať. To je tiež dôkaz, ako veľmi sú psychika a fyzické telo prepojené a ako veľmi si jedno aj druhé zaslúžia našu pozornosť. S dôverou klientov sa zväčšujúca zodpovednosť ma priviedla k potrebe absolvovať inštruktorský kurz Jogovej terapie. Tá dáva jemný návod ako každý človek, v každom duševnom rozpoložení a v každom fyzickom stave, zdraví či chorobe, je schopný praktikovať jogu v podobe pre neho vhodnej.

Byť inštruktorkou jogy a pilatesu je pre mňa cestou nekonečného poznávania. Je to mozaika, ktorá sa skladá postupne a neviete ako bude vyzerať o rok či o dva. Momentálne sa venujem prevažne súkromným hodinám, ktoré podľa mňa najviac odrážajú potreby bežného človeka – každý je jedinečný a vyžaduje jedinečný prístup. Vediem tiež skupinové hodiny pre maminky s deťmi v Yoga House Bratislava, kde sa snažíme nájsť rovnováhu medzi tým ako byť dobrá mama a tým ako si vyhradiť čas pre seba a udržiavať sa fit aj počas materskej dovolenky. A moje skúsenosti s jogou a pilatesom ma priviedli k ich účinnému prepájaniu a k otvoreniu kurzu, kde využívame výhody oboch týchto dokonalých systémov pre dosiahnutie pevného, pružného, zdravého tela a zdravej a odolnej psychiky.

Teším sa na Vás.

Katy

PILATES A JOGA –   Utorok 10:00 – 11:00 (viac info a registrácia TU)

JOGA PRE MAMINKY S BÁBÄTKAMI A DETIČKAMI 

Bábätká 0- 1 – Pondelok – 8:30 – 9:30 (registrácia potrebná TU)

Deti 1-3 – Pondelok – 10:00 – 11:00 (registrácia potrebná TU)