WORKSHOPY

AYURVEDA & YOGA HEALING NA SRÍ LANKE 

Srdečne Ťa pozývam pridať sa ku mne na spoločný healing ayurvédou a jogou na prekrásnej Srí Lanke. Liečenie cez ayurvédu, jogu, oddych, liečivé prostredie, dokonalo zostavenú ajurvédsku stravu a 6-7 procedúr denne. Ak máš chuť okúsiť slobodu v tele, v mysli a na duši, pridaj sa. Srí Lanka a jej energia je sama o sebe krásnym liečením. 

 

 

TANEC DUŠE – OTVORENÝ VEČER

V úvode sa naladíme na seba cez jednoduché dychové alebo pohybové techniky. Postupne prejdeme do spontánneho plynutia za podpory hudby a svojho vnútorného vedenia. Na záver nás čaká meditácia na ukotvenie sa v tele a dosadnutie spustených procesov. 

 

MOHENDŽODÁRO – CÍTENIE A UVOĽNENIE

Veľký priestor nášho stretnutia bude venovaný téme celkového uvoľnenia tela a mysle prostredníctvom rôznych jemných aj intenzívnych uvoľňovacích techník – pohybových tzv. aktívnych meditácií, intuitívneho tanca a samovoľného pohybu tela.  

 

 MOHENDŽODÁRO – POSILNENIE A UKOTVENIE

Prostredníctvom tantrajógových ásan cvičenia Mohendžodáro v intuitívnom tanci/ pohybe tela, dychovými cvičeniami, meditáciami a vizualizáciami obnovíme prepojenie s oblasťou svojej panvy a panvového dna a vďaka tomuto prepojeniu nanovo precítime svoje Lono ako zdroj vlastnej životnej sily, sexuality a tvorivosti.

 

TANTRIC TRADITION, PRALAYA YOGA, MANTRA YOGA AND KALARI RETREAT

We are kindly inviting you to weekend retreat to dissolve together with my dear teacher Laurence (Trikona Devi) into the nature of Harmónia. To dive deep into tantric tradition, get to know Pralaya Yoga, Sparsa yoga – the art of Touch, indian martial art, mantra yoga and much more. 

 

 ASHTANGA DOPOLUDNIE

Najskôr si povieme niečo o tom, ako vznikla ashtanga a o čom vlastne je ashtangová prax. Dozviete sa viac o pojmoch ako vinyasa, bandha, drishti. Po úvode vás prevediem celou prvou sériou  a úvodom do druhej série ashtanga jogy (po ushtrasanu). Po praxi si spolu vyskúšame pránajámu a naučíme sa odriekať úvodnú a záverečnú mantru ashtanga jogy. 

 

PRALAYA YOGA 

With Pralaya we access the energetic field. The sound vibrations of the gongs and singing bowls come into resonance with our inner vibration to expand our awareness and amplify the energetic field to infinite space. If you wish to, you will receive a short massage of the upper body during sound bath from Laurence.

 

 KALARIPAYATTU

South Indian martial art taught in the lineage of Kalarigram and Hindustan Kalari Sangham. Considered a dynamic yoga, Kalaripayattu develops grounding, willpower, balance, coordination, agility, speed & stamina. Beneficial mentally, physically and spiritually, it enhances concentration, creativity, self confidence and the control of emotions.

 

POZDRAV SLNKU ZDRAVO 

 Na workshope “Pozdrav slnku zdravo” sa dozvieš, ako správne v pozíciách zapojiť svaly a na čo si dať pozor. Tiež si povieme, na čo jednotlivé pozície slúžia, ktoré svaly sa posilňujú a ktoré uvoľňujú. Ukážeme si modifikácie a varianty pozícii a prechodov, aby si si vedel/a prax prispôsobiť a cvičiť Pozdrav slnku bezpečne aj doma.

 

 

 INTRODUCTION TO AYURVEDIC MASSAGE ABHYANGA

In Ayurveda, the oiling of the body is called abhyanga. The use of warm oil tones and nourishes all the tissues of the body. It is relaxing, energizing, rejuvenating, and brings strength, softness and radiance to the skin. In Tantra, the sense closest to Consciousness is Touch (Sparśa).