WORKSHOPY

KURZ KRESLENIA HENNOU

Páčia sa Vám husto zdobené ruky indických žien, či ľahké motívy symbolov na tele? Na kurze kreslenia hennou si osvojíte túto dávnu techniku dočasného skrášľovania tela. Prejdeme cez históriu a symboly až ku samotným technikám kresby. Kresba hennou je čas, ktorý venujeme samé sebe, vytvoríme si príjemnú atmosféru „babského popoludnia“ a domov si odnesiete hennu a návod na nový spôsob relaxu.

MOHENDŽODÁRO – CÍTENIE A UVOĽNENIE

Veľký priestor nášho stretnutia bude venovaný téme celkového uvoľnenia tela a mysle prostredníctvom rôznych jemných aj intenzívnych uvoľňovacích techník – pohybových tzv. aktívnych meditácií, intuitívneho tanca a samovoľného pohybu tela. Počas stretnutia sa oboznámime s viacerými základnými spôsobmi posilňovania svalov panvového dna a vysvetlíme si ich špecifické účinky aj rozdiely.

 

MOHENDŽODÁRO – POSILNENIE A UKOTVENIE

Mohendžodáro je posvätné tantrické cvičenie pre ženy, jeho zakladateľkou a hlavnou propagátorkou v Európe je česká lekárka Mudr. Monika Sičová. Názov tohto nádherného, tajomného cvičenia je odvodený od názvu starobylého mesta Mohendjo Daro, na povodí rieky Indus (územie dnešného Pakistánu), z obdobia tzv. harrapskej civilizácie (2300-1600 pnl.).

DYCH KOSTÍ A JOGA VNÚTORNÉHO POHYBU

Okrem posilňovania, usporiadania a nabíjania kostí energiou, sa musíme uistiť, že sa naše kosti môžu voľne hýbať. Pohyb zahŕňa oboje, mobilitu a motilitu. V tomto kontexte, mobilita je schopnosť štruktúry hýbať sa a byť pohnutá. Motilita je vrodený, spontánny pohyb štruktúry bez vedomej voľby. V oboch prípadoch, je ideálne mať plný a vybalansovaný rozsah pohybu kostí.

 

HORMONÁLNA JOGA

Dynamická zostava asán je doplnená o intenzívne dychové techniky. Je to zostava zložená z cvikov stimulujúcich žliazy s vnútornou sekréciou a rehabilitačných cvikov, ktoré sú zamerané na odstránenie blokov v oblasti celého pohybového aparátu. Zostava pôsobí na všetkých úrovniach: fyzickej, emočnej, mentálnej a duchovnej. Jej súčasťou je aj harmonizácia energie a čakier, ktorá má psychosomatické účinky, pomáha teda odstraňovať fyzické problémy, ktoré vznikli na úrovni psychiky.
Hlavným zámerom je prirodzenou cestou reaktivovať hormonálnu produkciu vlastných žliaz. Pomáha ženám riešiť problémy s hormonálnou nerovnováhou..

ZO STRESU DO STREDU – CESTA JOGY

Stres je prirodzená súčasť života a má svoje opodstatnenie a dokonca aj prospech. Ak je ho však na nás priveľa, cítime sa zahltene, nevieme sa sústrediť a ani vypnúť, trápia nás rôzne bolesti a symptómy, cez chronické ochorenia, nespavosť, problémy s trávením, podráždenosť a iné, dozrel čas, aby sme sa pozreli na to, čo s mierou stresu vo svojom živote môžeme urobiť.