Deň / Dátum / Čas

streda / 05.04.2023 - 18.04.2023 / 13:00 - 23:00

 

Srdečne Ťa pozývam pridať sa ku mne na spoločný healing ayurvédou a jogou na prekrásnej Srí Lanke. Liečenie cez ayurvédu, jogu, oddych, liečivé prostredie, dokonalo zostavenú ajurvédsku stravu a 6-7 procedúr denne. Ak máš chuť okúsiť slobodu v tele, v mysli a na duši, pridaj sa. Srí Lanka a jej energia je sama o sebe krásnym liečením. Efekt oddychu, masáží, procedúr, liečenia živou prírodou a zdravým jedlom je už po pár dňoch badateľný.

 

* Ajurvédska liečba *
Na Srí Lanke budeme zažívať vedené liečenie pod dohľadom ayurvédského doktora Tiroshan Chanaka Hettiarachchi, ktorý je odovzdaný svojej práci a robí ju láskavo a oduševnene. Každý deň si dopraješ cca 6-7 ajurvédskych procedúr podľa odporúčaní lekára, konzultáciu s doktorom, jeden deň vedenej celkovej očisty organizmu. Trikrát denne ajurvédska strava, kde na tanieri uvidíš všetky superfoody z bioshopov v pôvodnej forme. Strava je tri dosha ayurvedska strava, zostavená tak, aby vyrovnávala všetky tri doshe (konštitúcie Vatta, Pitta, Kappa) v našom tele a balansovala ich do harmónie. K tomu nám na každom obede vysvetlia, čo zdravé ideme konzumovať a prečo je to pre náš organizmus unikátne.V Peacock Ayurveda Garden robia ayurvedu precízne a v ich starostlivosti sme sa cítili ako v bavlke.
Ayurvéda je veľmi účinná na astmu, obezitu, vysoký krvný tlak, migrény, problémy s chrbticou, ochrnutie, kožné, imunitné, pohybové, psychické a dýchacie problémy, ale aj problémy spôsobené stresom a psychickým napätím. Ayurvédskym vyšetrením sa zisťuje zdravotný stav z jazyka, očí a tepu.

 

* Moje dojmy *
Ani vám neviem opísať ten pocit po 2 týždňoch poctivého jedenia a prijímania procedúr. Moje telo bolo ako čistá vibrácia “pure viration”. Krásne sa do neho dýchalo, bolo uvoľnené, živé ako nikdy nikdy pred tým. Bolo uvoľnené vo svaloch, šľachách, tkanivách, fasciách, ktorých napätie nám mnohokrát zťažuje život cez mentálny, fyzický a emočný stav. Sila tela a mysle bola úžasná. Prečistovali sa emócie, prečisťovali sa postoje. Byť v jednej rutine 14 dní, kde je o Teba postarané cez jogu, masáže, zábaly, najdokonalejšie jedlo a ďalšie procedúry je pre zdravotný stav veľká obnova. Milý, starostlivý a úctivý prístup terapeutov, lekára a pracovníkov je lahodný pre dušu a na tele sa to odzrkadľuje hneď.

 

* Joga s Lenkou Žabkovou *
Budem vám k dispozícii s hodinami jogy ráno a večer. Ráno si zvykneme dávať silovejšu jogu, aby sme posilnili a večer zase pokojnú uvoľnenú jogu, aby sa nám krásne zaspávalo. Joga podporí liečenie, strečing rozprúdi energiu v energických dráhach (nádis) a orgánoch, dych nás ukotví.

 

* Ubytovanie *
Peacock Ayurveda Garden
https://ayurvedasrilanka.net/en/

Ozdravenie doplní relax v nádhernej záhrade útulného a intímneho rezortu na pokojnom mieste. Ubytovanie a procedúry budeme mať v krásnom, autentickom centre Peacock Ayurveda Garden, na južnej strane Srí Lanky, ktorá je známa práve dych vyrážajúcimi plážami. Ak na Srí Lanke ostaneš dlhšie po našom liečení si ich môžeš prejsť, poradím Ti kde a čo. Rezort sa nachádza 4km tuk tukom od pláže cez lokálne mestečko Dickwella, kde nájdeme moje obľubené pláže Hiriketya, Phebya Beach a Blue Island. Z rezortu máme zajednaný tuk tuk v cene každý deň smerom na pláž, kde sa budeme liečiť zlatistými západmi slnka. Alebo si so západom budeme užívať jogu na rezorte. Alebo to skombinujeme. Bude sa to diať intuitívne, podľa nálady, vašej vôle a počasia. Každý si program môže tvoriť podľa svojho pocitu.

Rezort bol Ayurvédskym centrom dlhé roky, už 80 – 90 rokov dozadu, kde stredoveký dom patril starostovi mestečka Dickwella. Jeho sestra bola uznávaná miestna ayurvédska liečiteľka a toto miesto si autentického Ayurvedskeho ducha uchovalo doteraz. Keď som v Peacock Ayurveda Garden vystúpila z tuk tuku a vkročila do záhrady, dostala do ruky na uvítanie papaya džús, toto miestečko mi absolútne učarovalo. Je intímne, menšie a starostlivosť je veľmi individuálna. To nám pri tomto poslednom retreate veľmi imponovalo. Kapacita len 11 ľudí plus ja.

Ubytovanie je v double room (cena za jeden deň 115 eur ) – 3x strava, procedúry, ubytovanie v dvoj-lôžkovej izbe, tuk tuk na pláž. Ak to vyjde je možnosť single room (cena za jeden deň 135 eur ).  K dispozícii sú 2 izby s oddelenými posteľami, 3 izby s manželskou posteľou.

Peacock Ayurveda Garden je tiché a poetické prostredie koloniálneho domu. Vlastní ho Danius z Litvy, ktorý žije na Srí Lanke 10 rokov a miluje svoju prácu, je poctivý, úprimný a nápomocný. Srdečný manažér rezortu Sameer nám s čímkoľvek pomohol, aj modre z neba zniesol.

 

* Angličtina *
Nemusíš hovoriť anglicky, na pobyte s prekladom pomôžem a maséri, lekári sú najviac trpezliví, použijú akúkoľvek spôsob, nohy, ruky, appky a určite sa láskavo dohovoríte. Budem tam a stále pomôžem.

 

* Korona *
Či si očkovaný alebo nie Srí Lanka Ťa víta bez akýchkoľvek obmedzení, bez karantény, bez akéhokoľvek PCR testu.

 

* PCR testy *
Aktuálne už nie je potrebný žiaden PCR test pre neočkovaných, ani pri vstupe do krajiny

 

* Výlety *
Počas pobytu pôjdeme na výlety blížšie v okolí… Budha Temple, Mulgirigala Rock Temple, ak budeš chcieť tak Safari a krásne pláže v okolí. (Hirikeytia Beach, Dickwella Beach, Blue island, Blow Hole).

 

* Situácia na Srí Lanke *
Všetky prostesty už ustali. Ak sa niečo náhodou deje, deje sa to v Colombe, ale už ani o tom nie je počuť.  My turisti, ktorí sme tam v období začiatkov prostestov boli, sme lokálnych ľudí v ich snahe zmeny úprimne podporovali. Zmena je tam kvôli korupcii nevyhnutná, preto za tým odhodlane išli. Protesty nezasahujú pobrežie vôbec. Cestovanie po Srí Lanke, ak by si chcel/a spoznávať krajinu po našom pobyte, môže byť o niečo drahšie ako pred tým kvôli benzínu, ale je to úplne možné a bez problémov. Vybavíme Ti to čo najlacnejšie, ak budeš mať záujem. Lokálni kamoši sa potešia každej sprievodcovskej práci, som si istá, že cenu vybavíme.

Keďže my budeme chodiť po okolí, je to pre nás okej. Benzín je plne k dispozícii. Na a z letiska nie je žiaden problém sa dostať. Pocestovať okolie tak isto. Na čokoľvek by si sa chcel/a spýtať ohľadom situácie na Srí Lanke kľudne volaj 0905 604 753

 

============
KDE: Sri Lanka, Peacock Ayurveda Garden
KEDY: 5. – 18. apríl 2023 (Let zo Svk 4.4. ideálne 16:25 Quatar, príchod na miesto 5.4. 9:00, /// Odchod z rezortu 18.4. v noci 23:00, odlet z Colomba 19.4. okolo 5:10 ráno cena letenky tam a späť okolo 743 eur /// alebo si po retreate dáš pár dni na pláži, čo Ti veľmi odporúčam. )
S KÝM: Lenka Žabková (Yoga House Bratislava)
CENA: 1820 eur (platí sa rovno Peacock Ayurveda Garden centrum)

CENA ZAHŔŇA:
–>> 115 eur na deň double room je cena rezortu podľa aktuálneho cenníka x 14 dní = 1610 eur
–>> 135 eur na deň single room je cena rezortu podľa aktuálneho cenníka x 14 dní = 1890 eur
–> odborná diagnostika, ajurvédske procedúry pod dohľadom lekára cca 6x denne
–>> strava 3x denne
–>> ubytovanie
–>> odvoz každý deň na pláž a z pláže
–>> pobyt si môžeš kľudne predĺžiť na tri týždne, ak by si mal/a záujem o hlbšie liečenie
–>> 210 eur 14 dní 1-2x denne vedenie jogových hodín s Lenkou, workshopy, som vám k dispozícii s akoukoľvek radou
–>> transport je obtiažné zarátať, keďže závisí od počtu ľudí, ale bude to prijateľná položka, viď nižšie.

REGISTRÁCIA: bit.ly/3i5r7f3
VIAC INFO: Ak máš záujem pridať sa alebo informovať sa volaj mi, keďže som aktuálne na Srí Lanke tak na What’s up 0905 604 753 Lenka
============

 

CENA NEZAHŔŇA :

LETENKY
– Letenky (typy kde hľadať viď nižšie ). Môžeš prísť alebo zostať pár dni pred a po reatreate na Sri Lanke, či mesiace.  Podľa toho ako to cítiš a môžeš, napr. v prípade, že nájdeš lacnejšiu letenku. Budem vás postupne prepájať, ako sa budú ľudia na retreat prihlasovať, aby ste mohli cestovať spolu. Pokojne volaj, vo všetkom rada poradím.

Najvýhodnejšie CENY LETENIEK nájdeš na:
www.pelikan.cz
www.skyscanner.net
www.momondo.com
www.kayak.com

Začala som cestovať Qatar, je to top kvalita, super jedlo, flexibilita v riešení zmeny letenky či čohokoľvek, aj keď o možno 50 eur drahšie.

www.qatarairways.com/

CESTOVNÉ POISTENIE
– Cestovné poistenie iste ponúka aj banka, v ktorej máš účet … rovnako známe poisťovne ako Met Life, Allianz, Kooperatíva, Union, atď.

TRANSPORT
Cena jednej jazdy z alebo na letisko je 80 eur. Cena je teda závislá od počtu ľudí na jednej jazde (van alebo auto). Čím viacej ľudí na jednej jazde vanom z letiska na rezort alebo opačne, tým nižšia cena. Ak by si (z akéhokoľvek dôvodu) bol/a na jazde z letiska alebo na letisko sám/sama cena bude pre Teba 80 eur. Budem vás ale na lety prepájať, postupne ako sa ľudia budú hlasiť. Preto predpoklad najvyššej ceny je 40 eur.

VÍZA
okolo 40 dolárov cez túto web stránku si visa jednoducho vyplníš, budem posielať návod.
http://eta.gov.lk
Do 3 dní ale zväčša aj skôr dostaneš potvrdenie, ktoré vytlačíš a donesieš na letisko.

VÝLETY
– do okolia, alebo ak sa kvôli benzínu bude za rozumnú cenu dať tak aj ďalej (Safari, Galle a čokoľvek si vyberieš alebo skupina vyberie)

 

Čo by som ešte ODPORÚČALA :

– POZOR!!! : cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu na Srí Lanku
– jogamatku si odporúčame zbaliť svoju, ale v retreat centre sú k dispozícii tiež.
– stačí málo kusov ľahkého oblečenia do tropických teplôt, ktoré zvládne silné potenie. Ale aj tak budeš celý čas v sárongu, ktorý nám v centre dajú s kvetmi vo vlasoch.

 

Pre akékoľvek INFO mi VOLAJ.

Rada poradím, vysvetlím, vyriešime.
What’s up 00421 905 604 753

 

Veľmi sa na Teba a spoločný healing teším.
Lenka

 

 

 
 

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)