Deň / Dátum / Čas

streda / 08.02.2023 - 21.02.2023 / 13:00 - 23:00

Srdečne Ťa s Terezou Ruth pozývame pridať sa k nám na spoločný ženský healing ayurvédou, ženskou tantrou a jogou na prekrásnej Srí Lanke. Liečenie cez oddych, liečivé prostredie, ayurvédu, ženskú tantru, jogu, dokonalo zostavenú ajurvédsku stravu a 6-7 procedúr denne.

Ak máš chuť okúsiť slobodu vo svojom ženskom tele, v mysli, aj na duši, pridaj sa. Ak máš chuť opäť napojiť sa na svoje ženké telo, odľahčiť ho od napätia, obnoviť na hlbokej bunkovej úrovni Srí Lanka a jej energia, ayurveda, ženská tantra a joga bude prekrásnym liečením.

Efekt oddychu, masáží, procedúr, liečenia živou prírodou a zdravým jedlom je už po pár dňoch badateľný.

 

* Ajurvédska liečba *
Na Srí Lanke budeme zažívať vedené liečenie pod dohľadom ayurvédského doktora Tiroshan Chanaka Hettiarachchi, ktorý je odovzdaný svojej práci a robí ju láskavo a oduševnene. Každý deň si dopraješ cca 6-7 ajurvédskych procedúr podľa odporúčaní lekára, konzultáciu s doktorom, jeden deň vedenej celkovej očisty organizmu. Trikrát denne ajurvédska strava, kde na tanieri uvidíš všetky superfoody z bioshopov v pôvodnej forme. Strava je tri dosha ayurvedska strava, zostavená tak, aby vyrovnávala všetky tri doshe (konštitúcie Vatta, Pitta, Kappa) v našom tele a balansovala ich do harmónie. K tomu nám na každom obede vysvetlia, čo zdravé ideme konzumovať a prečo je to pre náš organizmus unikátne.V Peacock Ayurveda Garden robia ayurvedu precízne a v ich starostlivosti sme sa cítili ako v bavlke.
Ayurvéda je veľmi účinná na astmu, obezitu, vysoký krvný tlak, migrény, problémy s chrbticou, ochrnutie, kožné, imunitné, pohybové, psychické a dýchacie problémy, ale aj problémy spôsobené stresom a psychickým napätím. Ayurvédskym vyšetrením sa zisťuje zdravotný stav z jazyka, očí a tepu.

 

* Ženská tantra Mohendžodáro s Terezou Ruth *
S nádhernou Terezou Ruth prostredníctvom tantrajógových ásan cvičenia Mohendžodáro v intuitívnom tanci/ pohybe tela, dychovými cvičeniami, meditáciami a vizualizáciami obnovíme prepojenie s oblasťou svojej panvy a panvového dna a vďaka tomuto prepojeniu, nanovo precítime svoje Lono ako zdroj vlastnej životnej sily, sexuality a tvorivosti. Viac informácii o tantra joge s Terezou najdeš tu: www.yogahouse.sk/mohendzodaro-tantrajoga-pre-zeny

 

* Joga s Lenkou Žabkovou *
Budem vás prevádzať hodinami jogy ráno alebo večer. Joga bude jemná, ženská, ponárajúca do mäkkosti. Bude nás viesť do výdychu, odovzdania sa a rozpamätania sa, aké zázračné a schopne samoliečenia je naše ženské telo, keď sa stíšime. Joga podporí liečenie, strečing rozprúdi energiu v energických dráhach (nádis) a orgánoch, dych nás ukotví.

 

* Moje dojmy *
Ani vám neviem opísať ten pocit po 2 týždňoch poctivého jedenia a prijímania procedúr. Moje telo bolo ako čistá vibrácia “pure viration”. Krásne sa do neho dýchalo, bolo uvoľnené, živé ako nikdy pred tým. Uvoľnené vo svaloch, šľachách, tkanivách, fasciách, ktorých napätie nám mnohokrát zťažuje život cez mentálny, fyzický a emočný stav. Sila tela a jasnost mysle bola úžasná. Prečistovali sa emócie, prečisťovali sa postoje. Byť v jednej rutine 14 dní, kde je o teba postarané cez jogu, masáže, zábaly, najdokonalejšie jedlo a ďalšie procedúry je pre zdravotný stav veľká obnova. Milý, starostlivý a úctivý prístup lekára a terapeutov je lahodný pre dušu a na tele sa to odzrkadľuje hneď.

 

* Ubytovanie *
Peacock Ayurveda Garden
https://ayurvedasrilanka.net/en/

Ozdravenie doplní relax v nádhernej záhrade útulného a intímneho rezortu na pokojnom mieste. Ubytovanie a procedúry budeme mať v krásnom, autentickom centre Peacock Ayurveda Garden, na južnej strane Srí Lanky, ktorá je známa práve dych vyrážajúcimi plážami. Ak na Srí Lanke ostaneš dlhšie po našom liečení si ich môžeš prejsť, poradím Ti kde a čo. Rezort sa nachádza 4km tuk tukom cez lokálne mestečko Dickwella, kde najdeme moje obľubené plaze Hiriketya, Phebya Beach a Blue Island. Z rezortu máme zajednaný tuk tuk v cene každý deň smerom na pláž, kde sa budeme liečiť zlatistými západmi slnka. Alebo si so západom budeme užívať tantra jogu na rezorte. Alebo to skombinujeme. Bude sa to diať intuitívne, podľa nálady, vašej vôle a počasia. Každá si program môže tvoriť podľa svojho pocitu.

Rezort bol Ayurvédskym centrom dlhé roky, už 80 – 90 rokov dozadu, kde  stredoveky dom patril bol starostovi mestečka Dickwella. Jeho sestra bola uznávaná miestna ayurvédska liečiteľka a toto miesto si autentického Ayurvedskeho ducha uchovalo doteraz. Keď som v Peacock Ayurveda Garden vystúpila z tuk tuku a vkročila do záhrady, dostala do ruky na uvítanie papaya džús, toto miestečko mi absolútne učarovalo. Je intímne, menšie a starostlivosť je veľmi individuálna. To nám pri tomto poslednom retreate veľmi imponovalo. Kapacita len 10 žien plus 2 lektorky.

Ubytovanie je v double room (cena za jeden deň 115 eur ). 3x strava, procedúry, ubytovanie v dvoj-lôžkovej izbe, tuk tuk na pláž. Peacock Ayurveda Garden je tiché a poetické prostredie stredovekého domu. Vlatní ho aktuálne Danius z Litvy, ktorý žije na Srí Lanke 10 rokov a miluje svoju prácu, je poctivý, úprimný a nápomocný. Manažér rezortu Sameer nám s čímkoľvek pomohol, aj modre z neba zniesol, je uprimne srdečný, aj milé prekvapenia pripravil.

 

* Angličtina *
Nemusíš hovoriť anglicky, na pobyte s prekladom pomôžem a maséri, lekár je najviac trpezlivy, použije akúkoľvek spôsob, nohy, ruky, appky a určite sa láskavo dohovoríte. Budem tam a stále pomôžem. S masérmi je to jednoduché, moc toho nenahovoria.

 

* Korona *
Či si očkovaný alebo nie Srí Lanka Ťa víta bez akýchkoľvek obmedzení, bez karantény. Neučkované z vás iba so vstupným PCR testom, ktorý si dáte spraviť doma 72 hodin pred odletom. Plne očkované nepotrebujú nič iba svoj kovid pas.

 

* PCR testy *
Jediný PCR test potrebuješ ak nie si plne očkovaná max 72 h pred príletom na Srí Lanku. Ukazuje sa na letisku vo Viedni, na prestupe a aj na Srí Lanke a to aj v prípade, ak si po prekonaní korony. (Nie je v cene pobytu, každá si ho rieši pred odletom sáma.)

 

* Výlety *
Počas pobytu pôjdeme na výlety blížšie v okolí… Budha Temple, Mulgirigala Rock Temple, mozno Galle, ak budeš chcieť tak Safari a krásne pláže v okolí. (Hirikeytia Beach, Dickwella Beach, Blue island, Blow Hole).

 

 

* Situácia na Srí Lanke *
Dianie na Srí lanke už utícha.Keď sa tam niečo deje, tak sa to deje v hlavnom meste nie na pobreží. Dávajú si na tom aktuálne záležať, aby protesty turizmus nezasiahli. Som práve na Srí Lanke a všetko je tu veľmi v poriadku. Je tu na pobreží úplny pokoj a aj benzínu je. My turisti, ktorí sme tu v období začiatkov prostestov boli, sme lokálnych ľudí v ich snahe zmeny úprimne podporovali. Zmena je tu kvôli korupcii nevyhnutná, preto za tým odhodlane idú. Aktuálne už menej, cítim. Som každodenne v kontakte s veľkým množstvom priateľov zo Srí Lanky a mám prehľad, čo sa deje. Cestovanie po Srí Lanke, ak by si chcela spoznávať krajinu po našom pobyte, môže vyjsť drahšie kvôli benzínu, ale úplne možné. Vybavím Ti to čo najlacnejšie, ak budeš mať záujem. Lokálni kamoši sa potešia každej sprievodcovskej práci, som si istá, že cenu vybavíme.

Na čokoľvek by si sa chcela spýtať ohľadom situácie na Srí Lanke kľudne volaj 0905 604 753 .

 

===
KDE: Sri Lanka, Peacock Ayurveda Garden
KEDY: 8 – 21. februára 2023
(Let zo Svk 7.2., príchod na miesto 8.2. ideálne 8:25 Quatar alebo Emirates, odchod z rezortu 21.2. kľudne v noci 22:00, let 22.2. okolo 3:00 ráno)
S KÝM: Tereza Ruth & Lenka Žabková (Yoga House Bratislava)
CENA: 2010 eur (platí sa rovno rezortu Peacock Ayurveda Garden )

CENA ZAHŔŇA:
–>> 115 eur na deň double room je cena rezortu podľa aktuálneho cenníka x 14 dní = 1610 eur–> odborná diagnostika, ajurvédske procedúry pod dohľadom lekára, –>>  strava 3x denne
–>> ubytovanie na dvoj lôžkovej izbe – 2 izby s oddelenými posteľami, 3 izby s manželskou posteľou
–>> odvoz každý deň na pláž a z pláže
–>> 400 eur lektorské na 14 dní : 1x denne tantra joga s Terezou, 1x denne vedenie jogových hodín s Lenkou, workshopy ak nám vyjde čas, som vám k dispozícii s akoukoľvek radou, joga a tantra jogu budeme striedať s prechádzkou na pláži so zapadajúcim slnkom.
–>> transport je obtiažné zarátať, keďžďe závisí od počtu ľudí, ale bude to prijateľná položka, viď nižšie.

REGISTRÁCIA: bit.ly/3WEpO6h
VIAC INFO: Ak máš záujem pridať sa volaj 0905 604 753 Lenka na What’s up, keďže som aktuálne už na Srí Lanke.
===

 

CENA NEZAHŔŇA :

LETENKY
– Letenky (typy kde hľadať viď nižšie ). Môžeš prísť alebo zostať pár dni pred a po reatreate na Sri Lanke, či mesiace.  Podľa toho ako to cítiš a môžeš, napr. v prípade, že nájdeš lacnejšiu letenku. Budem vás postupne prepájať, ako sa budú ľudia na retreat prihlasovať, aby ste mohli cestovať spolu. Pokojne volaj, vo všetkom rada poradím.

Najvýhodnejšie CENY LETENIEK nájdeš na:
www.pelikan.cz
www.skyscanner.net
www.momondo.com
www.kayak.com

Začala som cestovať Qatar, je to top kvalita, super jedlo, flexibilita v riešení zmeny letenky či čohokoľvek, aj keď o možno 50 eur drahšie.
www.qatarairways.com/

CESTOVNÉ POISTENIE
– Cestovné poistenie iste ponúka aj banka, v ktorej máš účet. Rovnako známe poisťovne ako Met Life, Allianz, Kooperatíva, Union, atď.

TRANSPORT
Cena jednej jazdy z alebo na letisko je 80 eur autom, 170 eur busom pre celú skupinu. Cena je teda závislá od počtu ľudí na jednej jazde (van, bus alebo auto). Čím viacej ľudí na jednej jazde vanom, busom alebo autom z letiska na rezort alebo opačne, tým nižšia cena. Ak by si (z akéhokoľvek dôvodu) bola na jazde z letiska alebo na letisko sama cena bude pre Teba 80 eur. Budem vás ale na lety prepájať postupne, ako sa zeny budú hlasiť. Preto predpoklad najvyššej ceny je okolo 40 eur.

VÍZA
okolo 40 dolárov cez túto web stránku si visa jednoducho vyplníš, budem posielať návod.
http://eta.gov.lk
Do 3 dní ale zväčša aj skôr dostaneš potvrdenie, ktoré vytlačíš a donesieš na letisko.

PCR TEST PRED ODLETOM IBA NEOČKOVANÉ
– 72 h pred odletom budeme potrebovať spraviť si test tu na Slovensku a na letisko ísť s ním. Dá sa spraviť aj antigén 48h pred odletom, ale ja som sa na to radšej nespoliehala a spravila som si PCR test, aby ma ani náhodou na letisku neotočili.
PCR si jednoducho do 24h spravíš za 36 eur tu: www.rychlotest-covid.sk

VÝLETY
– do okolia, alebo ak sa kvôli benzínu bude za rozumnú cenu dať tak aj ďalej (Safari, Galle a čokoľvek si vyberieš alebo skupina vyberie). Ak pôjdeme na výlet zväčša vynecháme pol dňa procedúr. Ak by si chcela ísť na dlhší tak aj jeden deň. Je to na Tebe ako si to rozvrhneš, poradím a vybavím.

Čo by som ešte ODPORÚČALA :

– POZOR!!! : cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu na Srí Lanku
– jogamatky v retreat centre sú k dispozícii, sú celkom v poriadku, ak chceš zoberieš si svoju
– stačí málo kusov ľahkého oblečenia do tropických teplôt, ktoré zvládne silné potenie. Ale aj tak budeš celý čas v sárongu, ktorý nám v centre dajú s kvetmi vo vlasoch.

Pre akékoľvek INFO mi VOLAJ.

Rada poradím, vysvetlím, vyriešime.
0905 604 753 What’s up 

Veľmi sa na Teba a spoločný healing s Terezkou tešíme.

Lenka & Tereza

 

 
 

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)