TEAM

EVA

Eva Mamrillová sa joge venuje od roku 2013 a od roku 2016 jogu vyučuje skupinové a individuálne lekcie na plný úväzok. Absolvovala kurzy Power a Yin jogy a aktuálne je vo výcviku Joga jako vědomá cesta 

KARIN

Prišla v tom správnom čase a priviedla ma svojou jemnou rukou naspäť k sebaláske a sebaprijatiu. Joga bola pre mňa od prvej hodiny oslobodením od vzorcov a urýchlila moju transformáciu ku kreativite a sebavyjadreniu. Dnes ju vnímam pri každom svojom kroku. Rada si aktívne tvorím svoj svet, do ktorého postupne začleňujem nové poznatky o vedených meditáciách a zdravom, prirodzenom pohybe.

RADKA

Joga ma inšpiruje už dlhodobo a jej učenie a filozofiu využívam v celkom bežných životných situáciách takmer dennodenne. Zo začiatku ma na joge najviac bavili fyzické výzvy. Preto ma to podvedome pritiahlo až k Ashtange, ktorá kultivuje mentalitu prekonávania prekážok, a to aj mimo podložky.

LÍVIA

Jógu som začala cvičiť približne pred 4 rokmi. Milujem pohyb, more, slnko. Jazdím na koňoch a závodne som sa tomu venovala v detstve. Mám sedavé zamestnanie a preto mi joga dáva energiu a dobrý pocit, že robím niečo pre svoje telo a aj pre svoju dušu. 

 

LENKA ŽABKA

Baví ma zoznamovať sa s telom, vedomím, procesmi, vnímaním a hodnotnými informáciami. Cez jógu robím svoj svet kvalitnejším a cez učenie jógy verím, že aj ďalším ľudom.

 

.

 ALENKA

K joge ma priviedol môj celoživotný záujem o šport a pohyb a moja hlboká inklinácia k duchovným aspektom života. Veľmi prirodzene sa tieto dva záujmy spojili v praktikovaní a učení jogy, ktorá ma od prvého momentu očarila. 

ANDREJ

Moja cesta k akrojoge začala v roku 2017 práve v Yogahouse. Vtiahla ma atmosféra, ktorá tu panovala, vzájomne si pomáhanie do jednotlivých pozícii, komunikácia a nakoniec aj komunita, ktorá sa okolo akrojogy vytvorila. 

SABINA

Ashtanga jóga sa mi akosi dostala do cesty pred troma rokmi a zmenila mi celý život. Napovrch mnohými vnímané ako fyzické cvičenie asán, pár pozícií a sekvencií, no časom človeka privedú hlbšie k porozumeniu samého seba, hlbšie k poznaniu toho, čo už každý z nás vie, no stačí sa naučiť lepšie načúvať.

VIKI

Joge som sa začala venovať v roku 2011 a už jej prvá hodina ma doslova uchvátila. Pri cvičení jogy viem naozaj úplne vypnúť a precítiť len prítomný okamih tu a teraz, len plynulý nádych a výdych. 

 EVA

Tanec je pre mňa schopnosť splynutia a vyváženia vnútorného sveta vo vzťahu k tomu vonkajšiemu. Niekedy sa strácam vo vlastných predstavách, užívam si pomalý kontinuálny každodenný pohyb a vnímam detail tela, inokedy ma fascinuje hravosť, rýchlosť, prekvapenie, dynamika ktorú prinášajú ľudia ktorých stretávam a s ktorými tancujem. Toto neustále balansovanie ma upokojuje.

MÁRIO

Okamžite som si ju zamiloval. Ale nie je pre mňa iba športom. Fascinuje ma kombinácia práce s telom, dôvery a napojenia sa na iného človeka. Baví ma posúvať limity svojho tela a mysle zároveň, čo mi akrojoga krásne umožňuje.

ERIK

Joga ku mne prišla prirodzene a sama. Už pred 10 rokmi, ako súčasť záujmu o východné náuky a tradičné systémy práce s mysľou a telom. Na začiatku bola túžba po nakuknutí pod pokrievku reality a skutočnosti, ako je nám v týchto zemepisných šírkach prezentovaná.

LINDA

Joga bola pre mňa najskôr len fyzické cvičenie, kde ma na konci hodiny trápili šavasánou. Postupom času mi však začali vznikať otázky. Začala som sa viac zaujímať o jednotlivé asány, prečo ich robiť, čo mi majú priniesť, ukázať mi, či naučiť ma. Joga ma učí každý deň. 

KATY

Určití ľudia hľadajú presne to, čo ponúkate a preto sa naše cesty prepojili. “…je jeden z citátov, ktorý mi v joge veľmi rezonuje. Cítim, že to na spoločnej hodine medzi nami vibruje v takomto duchu. Veď joga znamená spojenie.

PATRÍCIA

Jogu som začala cvičiť asi pred 25 rokmi.
Je pre mňa nástrojom ako mať viac energie a viac vyrovnanú myseľ, pripravenú na zvládanie dennej dávky stresu, v práci, v rodine, v spoločnosti, vo svete.. 

SILVIA

Keď som sa po niekoľkých rokoch cvičenia jogy zoznámila s acroyogou, vedela som, že ona je tá pravá. Umožňuje mi objavovať spôsoby, ako pracovať s vlastným telom, hľadať rovnováhu nie len pri jednotlivých pozíciách, ale aj tú vnútornú. 

LUCI

Luci miluje šport a pohyb. Joge sa venuje od roku 2013, kedy ju očarila od prvého momentu.
Zo začiatku ju na joge najviac bavili fyzické výzvy a preto ju to pritiahlo k Ashtange joge, čo je dynamický a fyzicky náročnejší štýl jogy.

TEREZA

Tereza Ruth dlhodobo vedie kurzy Mohendžodáro tantrajógy pre ženy a vlastné celodenné zážitkové semináre SEDEM KLENOTOV ŽENY, večerné “divotancovačky” (tanečno-pohybové meditácie) – BAUBO – Divotance Ženskej Duše a víkendové semináre so zameraním na prehlbovanie spojenia s mnohotvárnosťou živej ženskej podstaty prostredníctvom práce cez jednotlivé ženské archetypy. 

KATKA

Joga ma priviedla na cestu súcitu a zdravej sebalásky. Vtiahla ma a nechala na mne svoje láskavé následky. Som rada, že som si ňou prešla, a že môžem odovzdávať svoje skúsenosti ďalej. Je mi cťou a potešením priviesť na túto cestu vás, svoje okolie, rodinu, priateľov. Stále som na ceste, niekedy sa zatúlam, moje okolie a kamaráti tiež. 

 TÁŇA

Praktikujem IYengar yogu 13 rokov, absolvovala som 3 ročný Teacher Training pod vedením Gabrielly Giubilaro a Davida Meloni. Certifikat Iyengar yoga mi bol vydaný 15.12.2015, zahŕňa level I, II a pranayama.

VERONIKA

S jogou som sa prvý krát stretla pred 5 rokmi. Venovala som sa je sporadicky, tak ako aj celkovému pohybu. Môj vzťah s jogou sa začal výraznejšie prehlbovať pred 2 rokmi , keď som ukončila liečbu po závažnom ochorení. 

 JÚLIA

Keď som pred 3 rokmi začínala s yogou, hľadala som len fyzický výkon. Keď som sa nespotila, ani sa to nerátalo a záverečnú relaxáciu som vždy len nejako pretrpela.
Kto by to bol povedal, že o pár rokov budem učiť Joga Nidru. Meditačno-relaxačnú techniku, kde pohodlne ležíte pol hodinu až hodinu v kuse a vôbec sa nehýbete.

 

NICOL

Joga je pre mňa vždy niečím iným.
Zo začiatku len fyzické cvičenie a strečing, raz relaxácia pre myseľ, inokedy forma učenia sa trpezlivosti, pokory, prijatia vecí tak ako sú, raz forma terapie, ktorá mi pomáha budovať zdravú sebalásku, inokedy výzva prekonávať samu seba, posúvať hranice alebo sa len jednoducho tešiť z progresu, byť si vedomá prítomného momentu, užívať si ho. Vždy to však bola, je a bude cesta. Cesta k rovnováhe a sebe samému.

 

DOMINIKA

Na Ashtanga joge ma fascinuje, že nasledovaním jej pevne danej sekvencie, vzniká v mysli samovoľne určitý odstup od akejkoľvek situácie, ktorú práve v živote prežívame. Takto pomáha na duševnej úrovni budovať našu mentálnu imunitu, na fyzickej rozvíja silu a disciplínu. 

MAJKA

Dlho som sa učila a praktizovala ashtangu, no časom som pochopila, že to že spravíš stojku na mihalniciach neznamená, že si v harmónii a pohode. Skúšať nové pozície a vymýšľať krkolomné “flows” sú pre ňu zábava ale ľuďom radšej ukazujem, že aj spomaliť sa dá a že si na jogu nejdeš zamakať a vypotiť dušu. V dnešnom svete treba spomaliť, uvedomiť si, čo pre nás naše telo robí, poďakovať mu a hlavne dýchať. Namaste.

VIKI

Pohyb a šport a aktívny životný štýl je mojou celoživotnou záležitosťou Prešla som si rôznymi pohybovými aktivitami od tanca cez aeróbne športy až si ma raz našla joga – a od vtedy je mojou každodennou súčasťou. Ukázala mi, že sa dá na veci pozerať inak, že je v poriadku niekedy spomaliť, počúvať svoje telo a nasmerovala ma spraviť veľké rozhodnutia. Aj preto som sa rozhodla učiť, aby minimálne tak ako mne, joga pomohla aj tebe, v akomkoľvek smere.