TEAM

EVA

Eva Mamrillová sa joge venuje od roku 2013 a od roku 2016 jogu vyučuje skupinové a individuálne lekcie na plný úväzok. Absolvovala kurzy Power a Yin jogy a aktuálne je vo výcviku Joga jako vědomá cesta 

KARIN

Prišla v tom správnom čase a priviedla ma svojou jemnou rukou naspäť k sebaláske a sebaprijatiu. Joga bola pre mňa od prvej hodiny oslobodením od vzorcov a urýchlila moju transformáciu ku kreativite a sebavyjadreniu. Dnes ju vnímam pri každom svojom kroku. Rada si aktívne tvorím svoj svet, do ktorého postupne začleňujem nové poznatky o vedených meditáciách a zdravom, prirodzenom pohybe.

KAJA

Ashtanga joge sa venujem od roku 2015 a postupne sa stala mojim denným rituálom a cestou k hlbšiemu sebapoznaniu. Fascinuje ma liečivá sila dychu aj to, ako múdrosť jogových techník potvrdzuje dnešná veda. Teší ma odovzdávať tieto poznatky ďalej v jednoduchosti, ktorú môže každý aplikovať do svojich bežných dní.

LÍVIA

Jógu som začala cvičiť približne pred 4 rokmi. Milujem pohyb, more, slnko. Jazdím na koňoch a závodne som sa tomu venovala v detstve. Mám sedavé zamestnanie a preto mi joga dáva energiu a dobrý pocit, že robím niečo pre svoje telo a aj pre svoju dušu. 

 

LENKA

Baví ma zoznamovať sa s telom, vedomím, procesmi, vnímaním a hodnotnými informáciami. Cez jógu robím svoj svet kvalitnejším a cez učenie jógy verím, že aj ďalším ľudom.

.

SABINA

Ashtanga jóga sa mi akosi dostala do cesty pred troma rokmi a zmenila mi celý život. Napovrch mnohými vnímané ako fyzické cvičenie asán, pár pozícií a sekvencií, no časom človeka privedú hlbšie k porozumeniu samého seba, hlbšie k poznaniu toho, čo už každý z nás vie, no stačí sa naučiť lepšie načúvať.

VIKI

Joge som sa začala venovať v roku 2011 a už jej prvá hodina ma doslova uchvátila. Pri cvičení jogy viem naozaj úplne vypnúť a precítiť len prítomný okamih tu a teraz, len plynulý nádych a výdych. 

ERIK

Joga ku mne prišla prirodzene a sama. Už pred 10 rokmi, ako súčasť záujmu o východné náuky a tradičné systémy práce s mysľou a telom. Na začiatku bola túžba po nakuknutí pod pokrievku reality a skutočnosti, ako je nám v týchto zemepisných šírkach prezentovaná.

LINDA

Joga bola pre mňa najskôr len fyzické cvičenie, kde ma na konci hodiny trápili šavasánou. Postupom času mi však začali vznikať otázky. Začala som sa viac zaujímať o jednotlivé asány, prečo ich robiť, čo mi majú priniesť, ukázať mi, či naučiť ma. Joga ma učí každý deň. 

TEREZA

Tereza Ruth dlhodobo vedie kurzy Mohendžodáro tantrajógy pre ženy a vlastné celodenné zážitkové semináre SEDEM KLENOTOV ŽENY, večerné “divotancovačky” (tanečno-pohybové meditácie) – BAUBO – Divotance Ženskej Duše a víkendové semináre so zameraním na prehlbovanie spojenia s mnohotvárnosťou živej ženskej podstaty prostredníctvom práce cez jednotlivé ženské archetypy. 

KATKA

Joga ma priviedla na cestu súcitu a zdravej sebalásky. Vtiahla ma a nechala na mne svoje láskavé následky. Som rada, že som si ňou prešla, a že môžem odovzdávať svoje skúsenosti ďalej. Je mi cťou a potešením priviesť na túto cestu vás, svoje okolie, rodinu, priateľov. Stále som na ceste, niekedy sa zatúlam, moje okolie a kamaráti tiež. 

DOMI

Joga je pre mňa výzva na fyzickej, mentálnej a emocionálnej úrovni. Je to príležitosť rôznymi spôsobmi dať telu, čo si pýta, či už sa nabiť energiou, uvoľniť sa a hlavne uvedomiť si, že život sa deje práve tu a teraz. 

PATRÍCIA

Jogu som začala cvičiť asi pred 25 rokmi.
Je pre mňa nástrojom ako mať viac energie a viac vyrovnanú myseľ, pripravenú na zvládanie dennej dávky stresu, v práci, v rodine, v spoločnosti, vo svete.. 

DOMINIKA

Na Ashtanga joge ma fascinuje, že nasledovaním jej pevne danej sekvencie, vzniká v mysli samovoľne určitý odstup od akejkoľvek situácie, ktorú práve v živote prežívame. Takto pomáha na duševnej úrovni budovať našu mentálnu imunitu, na fyzickej rozvíja silu a disciplínu. 

NICOL

Joga je pre mňa vždy niečím iným.
Zo začiatku len fyzické cvičenie a strečing, raz relaxácia pre myseľ, inokedy forma učenia sa trpezlivosti, pokory, prijatia vecí tak ako sú, raz forma terapie, ktorá mi pomáha budovať zdravú sebalásku, inokedy výzva prekonávať samu seba, posúvať hranice alebo sa len jednoducho tešiť z progresu, byť si vedomá prítomného momentu, užívať si ho. Vždy to však bola, je a bude cesta. Cesta k rovnováhe a sebe samému.

 

 TÁŇA

Praktikujem IYengar yogu 13 rokov, absolvovala som 3 ročný Teacher Training pod vedením Gabrielly Giubilaro a Davida Meloni. Certifikat Iyengar yoga mi bol vydaný 15.12.2015, zahŕňa level I, II a pranayama.

MAJKA

Dlho som sa učila a praktizovala ashtangu, no časom som pochopila, že to že spravíš stojku na mihalniciach neznamená, že si v harmónii a pohode. Skúšať nové pozície a vymýšľať krkolomné “flows” sú pre ňu zábava ale ľuďom radšej ukazujem, že aj spomaliť sa dá a že si na jogu nejdeš zamakať a vypotiť dušu. V dnešnom svete treba spomaliť, uvedomiť si, čo pre nás naše telo robí, poďakovať mu a hlavne dýchať. Namaste.

 LAURENCE

A practioner of Yoga for over 25 years and with over 15 years of teaching experience, Laurence offers classes to all experience levels and accomodate to the personal needs of her students. She shares her practices of evolutionary Pralaya Yoga, metaphysical Kalaripayattu, and esoteric Sri Vidya Tantra.

ANDREJ

Moja cesta k akrojoge začala v roku 2017 práve v Yogahouse. Vtiahla ma atmosféra, ktorá tu panovala, vzájomne si pomáhanie do jednotlivých pozícii, komunikácia a nakoniec aj komunita, ktorá sa okolo akrojogy vytvorila. 

SILVIA

Keď som sa po niekoľkých rokoch cvičenia jogy zoznámila s acroyogou, vedela som, že ona je tá pravá. Umožňuje mi objavovať spôsoby, ako pracovať s vlastným telom, hľadať rovnováhu nie len pri jednotlivých pozíciách, ale aj tú vnútornú. 

NIKOL

Od roku 2010 sa venujem joge, ktorá vo mne prebudila ešte väčší záujem o prepojenie tela, mysle a duše. Postupne sa k učeniu jogy pridávali techniky pohybových meditácií, ktoré sa stali mojou vášňou a zdrojom inšpirácie pre život v prítomnosti.

ALEXANDRA

 Verím, že joga môže byť zábavná a zdravá zároveň. Pri precvičovaní dbám na správne držanie tela a dýchanie. Moja srdcovka je vinyasa joga s jej kreatívnymi prechodmi, pri ktorej s rozhodne nebudete nudiť. 

 

SILVIA

K joge som sa dostala prvýkrát ako 11-ročná vďaka mojej mamine, ktorá ma zobrala na hodinu jogy podľa Iyengara. Nebola to láska na prvý pohľad, bol to však vzťah, ktorý sa ako každý iný budoval, rástol a menil. 

NIKA

  Acroyogu som prvý krát vyskúšala práve v Yoga House a bola to láska na prvý pokus. Keď lietam, naplno žijem.  Acroyoga ma učí vnímavo pracovať so svojim telom, prekonávať svoj strach a s pokorou prijímať úspechy aj neúspechy

 

MAŤKA

Absolvovala som učiteľský kurz Power jogy a aktívne navštevovala rôzne pobyty a kurzy, ktoré ma priviedli k tomu, vnímať jogu ako celostné prepojenie mysle a tela. Stíšiť sa a stať sa pozorovateľom života okolo nás a vo vnútri nás.

SONJA

 Po rokoch pátrania po fyzickom, našlo cestu ku mne aj vnútorné, duševno. Mám rada dynamickejšie štýly jogy, ashtanga je ale už láska na celý život. Kladiem dôraz na zladenie dychu a pohybu.

 

MIŠEL

Joga do môjho života vkĺzla prirodzene a ľahučko. Od tej chvíle sme sa pomaly spoznávali, odhaľovali si naše tajomstvá až sme sa stali najlepšími priateľkami. Joga je tu pre mňa vždy, bez ohľadu na čas, miesto alebo náladu.

MAREK

Značnú časť života sa aktívne venujem športu, zdravému životnému štýlu, no najme posilňovaniu. Po ukončení súťažnej kariéry, som sa rozhliadal, kam nasmerovať moje ďalšie športové kroky. Rokmi budovaný pohybový a silový aparát som mal v úmysle ďalej uplatňovať pri niečom novom, inom, nepoznanom.

.

 

ANDREA

Mojím životným heslom je byť vďačná za to čo mám a zároveň pracovať na tom, čo potrebujem zmeniť a zlepšiť. Rozvíjam sa tiež cez spontánne tance, maľbu a meditáciu.

IVKA

“Určití ľudia hľadajú presne to, čo ponúkate a preto sa naše cesty prepojili. ” …je jeden z citátov, ktorý mi v joge veľmi rezonuje. Cítim, že to na spoločnej hodine medzi nami vibruje presne v takomto duchu. Veď joga znamená spojenie.

.

 

ŠÁRKA

Viesť hodiny jogy vnímam ako logické vyústenie svojich dlhoročných skúseností práce s telom, nadobudnutých v pedagogike tanca aj choreografickej praxi. Každý deň s údivom nachádzam nové prepojenia a súvislosti, jednak medzi  fyzickou podobnosťou ale hlavne zákonitosťami platnými súčasne v tanci aj joge.  

VIKI

Pohyb a šport a aktívny životný štýl je mojou celoživotnou záležitosťou Prešla som si rôznymi pohybovými aktivitami od tanca cez aeróbne športy až si ma raz našla joga – a od vtedy je mojou každodennou súčasťou. 

.