KURZY

 ACRO JOGA

Zaži niečo, čo nikdy nedosiahneš sám. Joga nám pomôže spoznať náš vlastný vnútorný svet. Acroyoga nám pomôže otvoriť svety dvoch ľudí spojiť ich na chvíľu v jedno. Naučíme sa niečo o dotyku, dokázať ho pochopiť. Spevníme telo, natiahneme ho, precítime.

GRAVID YOGA 

Súčasťou hodín tehotenskej jogy sú dýchacie techniky, jemné naťahovanie, práca s panvovým dnom, pozície rozvíjajúce silu, flexibilitu a rovnováhu a záverečná relaxácia. Gravid yoga je krásny priestor pre ženy, ktoré nosia nové dušičky na náš svet. 

PRANA VASHYA VINYASA YOGA

Prana Vashya Vinyasa je nový a dynamický štýl praxe ásan pochádzajúci z juhoindického mesta s bohatou jogovou tradíciou Mysore. Prana Vashya joga znamená “Joga na kontrolu životej sily”, tej sily o ktorú nás oberá stres, obavy, úzkosť ale aj plytký a nepravidelný dych.

 

MOHENDŽODÁRO/ TANTRA JOGA PRE ŽENY

Prostredníctvom tantrajógových ásan cvičenia Mohendžodáro v intuitívnom tanci/ pohybe tela, dychovými cvičeniami, meditáciami a vizualizáciami obnovíme prepojenie s oblasťou svojej panvy a panvového dna a vďaka tomuto prepojeniu nanovo precítime svoje Lono ako zdroj vlastnej životnej sily, sexuality a tvorivosti…

PRALAYA TANTRA YOGA  

Created by Robert Boustany, Pralaya yoga is characterized by a series of alignments techniques specifically designed to balance, protect and prolong the longevity of the
joints and muscles fibers by identifying and strengthening the
weakest muscles, loosening tight muscles, breaking down fascia connective tissue, and by opening fascia lines. 

JOGA PRE MAMINKY S BÁBATKAMI 0,5-1 A DETIČKAMI 1-3

Stať sa mamou neznamená vzdať sa samej seba. Ponúkame možnosť stráviť príjemné chvíle pri cvičení jogy a využiť tak jej benefity aj novopečeným mamičkám.

IYENGAR JOGA

Joga podľa pána Iyengara je ideálnou technikou vhodnou na predchádzanie telesným i psychickým chorobám a pri udržaní zdravia. Je prostriedkom na ovládnutie pozornosti a vôle, rozvíja samostatnosť a sebadôveru.V porovnaní s ostatnými populárnymi systémami jogy kladie dôraz na využitie ásan na zrovnanie sa do stredovej línie tela a otvorenie tých častí,ktoré majú obmedzenie.

ZDRAVÝ CHRBÁT 

Joga pre zdravý chrbát sa postará o našu spokojnosť Ak sa niekto necíti šťastný, asány to ukážu. Reč tela dokonale vystihuje mód a vysiela energiu, ako sa práve cítime. V jednoduchosti to znamená, aké máme držanie tela, také má rozpoloženie aj naša myseľ. A platí to aj naopak, aký dokážeme zaujať postoj v našej mysli, tak sa následne bude držať naše telo. Čo je úžasná správa, nič nie je stratené, preto je prevencia vždy lepšia ako samotná liečba.

PRANAYAMA

Na kurze sa budeme detailne venovať technikám, ktoré harmonizujú nervovú sústavu a utišujú alebo nabíjajú telo. Budeme si vysvetľovať ako pôsobí na telo dych pravou a ľavou nosnou dierkou, ako to ovplyvňuje mozgové hemisféry a zmeny v mysli.

PRALAYA TANTRA & MANTRAS YOGA

During this course we will develop a practice to make the body/mind quiet and available for the energetic vibrational exploration, the focus here being on inner silence, breath and
sound.

KALARIPAYATTU

South Indian martial art taught in the lineage of Kalarigram and Hindustan Kalari Sangham.
Considered a dynamic yoga, Kalaripayattu develops grounding, willpower, balance,
Coordination, agility, speed & stamina.

TANTRA NATYAM

Researched and developped within the Sri Vidya Tantra tradition, Tantra Natyam is a devotional and meditative danced ritual, an act of worship (Puja) where the offering is of the Self.
We will learn and develop a short sequence that we will perform both together and individually.

Čchi – kung

Čchi-kung je prastará metóda kultivácie čchi v tele, ktorá ponúka zharmonizovanie jej toku, následne dokonca aj jej zmnoženie a tým aj aktiváciu samoliečiacich mechanizmov tela. Čchi-kung bol oddávna považovaný za súčasť medicíny, hlavne prevencie. Je teda vynikajúcim prostriedkom na vytvorenie základnej stability zdravia. 

 

OZDRAVNÉ TAOISTICKÉ MEDITÁCIE

Taoistické meditácie majú koreň v tzv. nej-kungu, vnútornej práci s energiou pre podporu orgánov, žliaz a rôznych fyzických štruktúr ako kosti, svaly, šľachy, miecha a podobne. Ide o vedené meditácie, pri ktorých je možné oživiť tok energie a zamerať ju na konkrétne orgány a oblasti tela. 

PILATES

Pilates cvičením posilňujeme a naťahujeme svaly celého tela, so zámerom neustáleho vnímania a aktivácie svalov nášho stredu tela – CORE. Pilates vychádza z jógy, avšak jeho odlišnosťou je iné, špecifické dýchanie, ktoré nás núti vnímať zapojenosť nášho stredu.