KURZY

 ACROJOGA KURZ

Zaži niečo, čo nikdy nedosiahneš sám. Joga nám pomôže spoznať náš vlastný vnútorný svet. Acroyoga nám pomôže otvoriť svety dvoch ľudí spojiť ich na chvíľu v jedno. Naučíme sa niečo o dotyku, dokázať ho pochopiť. Spevníme telo, natiahneme ho, precítime.

GRAVIDFIT

GravidFit je hodina spájajúca cviky z Gravidjogy, Pilatesu, a techník , ktoré nás napájaju viac na naše telo a ženskosť (krátka , úvodná časť hodiny, je venovaná aj tancu – ktorého cieľom nie je nejak vyzerať, ale naopak, uvoľniť sa len do pohybu, aký telo práve chce a potrebuje). 

PRANA VASHYA VINYASA YOGA

Prana Vashya Vinyasa je nový a dynamický štýl praxe ásan pochádzajúci z juhoindického mesta s bohatou jogovou tradíciou Mysore. Prana Vashya joga znamená “Joga na kontrolu životej sily”, tej sily o ktorú nás oberá stres, obavy, úzkosť ale aj plytký a nepravidelný dych.

 

MOHENDŽODÁRO/MARIPOSA TANTRA JOGA PRE ŽENY

Prostredníctvom tantrajógových ásan cvičenia Mohendžodáro v intuitívnom tanci/ pohybe tela, dychovými cvičeniami, meditáciami a vizualizáciami obnovíme prepojenie s oblasťou svojej panvy a panvového dna a vďaka tomuto prepojeniu nanovo precítime svoje Lono ako zdroj vlastnej životnej sily, sexuality a tvorivosti…

JOGOVÁ TERAPIA

Na našej hodine jogovej terapie sa budeme snažiť pomocou vedomého pohybu v súlade s dychom prispieť k obnoveniu zdravia organizmu. Správne cvičenie jogy, založené na zdravých princípoch pohybu, sa stáva terapiou. 

JOGA PRE MAMINKY S BÁBATKAMI 0-1 A DETIČKAMI 1-3

Stať sa mamou neznamená vzdať sa samej seba. Ponúkame možnosť stráviť príjemné chvíle pri cvičení jogy a využiť tak jej benefity aj novopečeným mamičkám.

SLOW ASANA FLOW

Príjemný pomalý flow so Žabkou, kde si budeme zvedomovať každú pozíciu pomaly s precíteným dychom, liečiť sa pokojom a tichom v tele.
V krásnej sále 3 v malej skupinke s jogovými pomôckami podporíme každú ásanu a každé konkrétne telo.

JOGA KURZ ZDRAVÝ CHRBÁT, FUNKČNÉ TELO 

Na hodinách pre začiatočníkov sa zoznamujeme s tým, čo joga je, aké má benefity. Prechádzame cez jednotlivé pozície s hlbším vysvetlením. Venujeme sa technike, aby človek zvládol pozíciu v zdravej forme a precízne.

SÚČASTNÝ TANEC KURZ BEEING FLOW

Vedomá práca s telom je skúmanie, experimentovanie, hra, improvizácia, vzájomný kontakt, spontánny tanec s pozornosťou upriamenou na prítomný okamih. Teraz a tu. Moje telo, moja myseľ. Spolu

TAOISTICKÉ OZDRAVNÉ MEDITÁCIE

Taoistické meditácie Zuna zameriava na kultiváciu čchi a ducha. Raz týždenne môžeme spoločne oprostiť myseľ od vonkajšieho sveta a nasmerovať ju do svojho vnútra a tam ju prepojiť so svojou čchi. Svojim vedomím sa vnoriť do orgánov, či rôznych fyzických štruktúr (kosti, šľachy, fascie a pod) a vyživiť ich prácou s čchi cestou subtílnej úrovne svojej mysle.

IYENGAR JOGA KURZ

Joga podľa pána Iyengara je ideálnou technikou vhodnou na predchádzanie telesným i psychickým chorobám a pri udržaní zdravia. Je prostriedkom na ovládnutie pozornosti a vôle, rozvíja samostatnosť a sebadôveru.V porovnaní s ostatnými populárnymi systémami jogy kladie dôraz na využitie ásan na zrovnanie sa do stredovej línie tela a otvorenie tých častí,ktoré majú obmedzenie.

PILATES

Mať pevný stred tela a byť vo svojom strede sú pre mňa dve prepojené kvality, ktoré nám môže pomôcť rozvinúť práve PILATES CVIČENIE.

PRANAYAMA KURZ 

Na kurze sa budeme detailne venovať technikám, ktoré harmonizujú nervovú sústavu a utišujú alebo nabíjajú telo. Budeme si vysvetľovať ako pôsobí na telo dych pravou a ľavou nosnou dierkou, ako to ovplyvňuje mozgové hemisféry a zmeny v mysli.

ASANA LAB 

Budeme prechádzať detialne pozíciami súrya namaskar a vybranými pozíciami, na ktorých sa precízne naučíme princípy asán a alignmentu (usporiadania tela) v nich. Tieto základy sú následne využiteľné pri väčšine ostatných pozícii a môžeme z nich v budúcnosti vychádzať a operiať sa o ne.


MEDITÁCIA – CESTA SPÄŤ DOMOV

V dnešnej uponáhľanej dobe je náročne len tak si sadnúť bez pohybu a meditovať. Zašli sme príliš ďaleko a myseľ nad nami prebrala kontrolu. Naše myšlienky sú ako neutíchajúci vír a my prechádzame z jednej myšlienky na druhú, bez toho, aby sme si uvedomili, že život sa neodohráva v mysli.

 

JOGA NIDRA KURZ

Joga Nidra doslova znamená jogový spánok. Tí, ktorí ju praktizujú vám však potvrdia, že viac ako spánkom je prebudením. Do oddýchnutého, spokojného a prepojeného Ja. Joga Nidra odstraňuje napätie a obnovuje elasticitu mysle.

 ČCHI-KUNG PRE TELO I DUŠU SO ZUNOU

Energia v našom tele, ktorú taoisti nazývajú čchi, potrebuje plynulo telom prúdiť, aby mu zabezpečovala harmonické fungovanie. Ak neprúdi plynulo, dostávame sa do nerovnováhy a „otvárame tým dvere“ bolestiam a chorobám. 

TVÁROVÁ JOGA

Tvárová gymnastika predstavuje ucelený systém presne cielených cvikov na precvičovanie jednotlivých tvárových svalov. Opakovaním cvičenia dochádza k účinnejšej regenerácii svalov, ktoré sa stávajú pevnejšími, pružnejšími a získavajú na svojom objeme.