Deň / Dátum / Čas

streda / 10.04.2024 - 23.04.2024 / 12:15 - 20:00

Srdečne Ťa pozývam pridať sa ku mne na spoločný healing ayurvédou a jogou na prekrásnej Srí Lanke. Liečenie cez ayurvédu, jogu, oddych, liečivé prostredie, dokonalo zostavenú ajurvédsku stravu a 6-7 procedúr denne. Ak máš chuť okúsiť slobodu v tele, v mysli a na duši, pridaj sa. Srí Lanka a jej energia je sama o sebe krásnym liečením. Efekt oddychu, masáží, procedúr, liečenia živou prírodou a zdravým jedlom je už po pár dňoch badateľný.

 

* Ajurvédska liečba *
Na Srí Lanke budeme zažívať vedené liečenie pod dohľadom ayurvédského doktora Tiroshan Chanaka Hettiarachchi. Každý deň si dopraješ cca 6-7 ajurvédskych procedúr, konzutáciu s doktorom a jeden deň vedenej celkovej očisty organizmu. Trikrát denne si užívame ajurvédsku strava, kde mnohokrát na tanieri uvidíš superfoody z bioshopov v ich pôvodnej forme. Strava je tri dosha ayurvedska strava, zostavená tak, aby vyrovnávala všetky tri doshe (konštitúcie Vatta, Pitta, Kappa) v našom tele a balansovala ich. K tomu nám na každom obede vysvetlia, čo zdravé ideme konzumovať a prečo je to pre náš organizmus dobré. V Peacock Ayurveda Garden robia ayurvedu precízne a v ich starostlivosti sme sa cítili ako v bavlke.
Ayurvéda je veľmi účinná na astmu, obezitu, vysoký krvný tlak, migrény, problémy s chrbticou, ochrnutie, kožné, imunitné, pohybové, psychické a dýchacie problémy, ale aj problémy spôsobené stresom a psychickým napätím. Ayurvédskym vyšetrením sa zisťuje zdravotný stav z jazyka, očí a tepu.

 

* Moje dojmy *
Ani vám neviem opísať ten pocit po 2 týždňoch poctivého jedenia a prijímania procedúr. Moje telo bolo ako čistá vibrácia “pure viration”. Krásne sa do neho dýchalo, bolo uvoľnené, živé ako nikdy nikdy pred tým. Bolo uvoľnené vo svaloch, šľachách, tkanivách, fasciách, ktorých napätie nám mnohokrát zťažuje život cez mentálny, fyzický a emočný stav. Sila tela a mysle bola úžasná. Prečistovali sa emócie, prečisťovali sa postoje. Byť v jednej rutine 14 dní, kde je o Teba postarané cez jogu, masáže, zábaly, výborné jedlo a ďalšie procedúry je pre zdravotný stav veľká obnova. Milý, starostlivý a úctivý prístup masérov a pracovníkov je lahodný pre dušu a na tele sa to odzrkadľuje hneď.

 

* Joga s Lenkou Žabkovou *
Budem vám k dispozícii s hodinami jogy ráno a večer. Ráno si zvykneme dávať silovejšiu jogu, aby sme posilnili a večer zase pokojnú uvoľňujúcu jogu, aby sa nám krásne zaspávalo. Joga podporí liečenie, strečing rozprúdi energiu v energických dráhach (nádis) a orgánoch, dych nás ukotví.

 

* Ubytovanie *
Peacock Ayurveda Garden
https://ayurvedasrilanka.net/en/
Ozdravenie doplní relax v nádhernej záhrade útulného a intímneho rezortu na pokojnom mieste. Ubytovanie a procedúry máme v krásnom, autentickom centre Peacock Ayurveda Garden, na južnej strane Srí Lanky, ktorá je známa práve dych vyrážajúcimi plážami. Budú naším priestorom každý druhý deň na prechádzkach za západom slnka. Rezort sa nachádza 4km tuk tukom od pláže cez lokálne mestečko Dickwella, kde nájdeme moje obľubené pláže Hiriketya, Phebya Beach a Blue Island. Z rezortu máme zajednaný tuk tuk alebo auto v cene smerom na pláž, kde sa budeme liečiť zlatistými západmi slnka. Alebo si so západom budeme užívať jogu na rezorte. Bude sa to diať intuitívne, podľa nálady, vašej vôle a počasia. Každý si program môže tvoriť podľa svojho pocitu.
Rezort bol Ayurvédskym centrom dlhé roky, už 80 – 90 rokov dozadu, kde stredoveký dom patril starostovi mestečka Dickwella. Jeho sestra bola uznávaná miestna ayurvédska liečiteľka a toto miesto si autentického Ayurvedskeho ducha uchovalo doteraz. Keď som v Peacock Ayurveda Garden vystúpila z tuk tuku a vkročila do záhrady, dostala do ruky na uvítanie papaya džús, toto miestečko mi absolútne učarovalo. Je intímne, menšie a starostlivosť je veľmi individuálna. To nám pri retreatoch všetkým veľmi imponuje. Kapacita len 11 ľudí plus ja.
Ubytovanie je v double room (cena za jeden deň 130 eur ) – 3x strava, procedúry, ubytovanie v dvoj-lôžkovej izbe, tuk tuk na pláž. Ak to vyjde je možnosť single room (cena za jeden deň 145 eur ). K dispozícii sú 3 izby s oddelenými posteľami, 2 izby s manželskou posteľou.
Peacock Ayurveda Garden je tiché a poetické prostredie koloniálneho domu. Vlastní ho Danius z Litvy, ktorý žije na Srí Lanke 12 rokov a miluje svoju prácu, je poctivý, úprimný a nápomocný. Srdečný manažér rezortu Sameer nám s čímkoľvek pomohol, aj modre z neba zniesol.

 

* Angličtina *
Nemusíš hovoriť anglicky, na pobyte s prekladom pomôžem a maséri, lekári sú najviac trpezliví. Použijú akýkoľvek spôsob, nohy, ruky, appky a určite sa láskavo dohovoríte. Budem tam a stále pomôžem.

 

* Výlety *
Počas pobytu pôjdeme na výlety… Budha Temple, Mulgirigala Rock Temple, ak budeš chcieť tak Safari a krásne pláže v okolí (Hirikeytia Beach, Dickwella Beach, Blue island). White Tea factory, Ella (celodenný trip ak bude záujem), Galle Forth.

 

============
KDE: Sri Lanka, Peacock Ayurveda Garden
KEDY: 10. – 23. apríl 2024
***Let z Viedne 9.4. ideálne 16:20 (9:35) Quatar alebo Emirates, príchod na miesto 10.4. okolo 9:00 (2:05) /// Odchod z rezortu 23.2. v noci o 22:00, odlet z Colomba 24.2. okolo 3:35 (4:55) skoro ráno/// alebo si dáš pár dni na pláži, čo Ti veľmi veľmi odporúčam. ***
S KÝM: Lenka Žabková (Yoga House Bratislava)
CENA DOUBLE ROOM: 2030 eur (platí sa rovno Peacock Ayurveda Garden centru)
CENA ZAHŔŇA:
–>> 130 eur na deň double room je cena rezortu podľa aktuálneho cenníka x 14 dní = 1820 eur
–>> odborná diagnostika, ajurvédske procedúry cca 6-7x denne
–>> strava 3x denne
–>> ubytovanie
–>> odvoz každý deň na pláž a z pláže
–>> pobyt si môžeš kľudne predĺžiť na tri týždne, ak by si mal/a záujem o hlbšie liečenie
–>> 210 eur 14 dní 1-2x denne vedenie jogových hodín s Lenkou, workshopy, som vám k dispozícii s akoukoľvek radou
–>> transport je obtiažné zarátať, keďže závisí od počtu ľudí, ale bude to prijateľná položka, viď nižšie.
CENA SINGLE ROOM: 2240 eur (platí sa rovno Peacock Ayurveda Garden centru)
CENA ZAHŔŇA:
–>> 145 eur na deň single room je cena rezortu podľa aktuálneho cenníka x 14 dní = 2030 eur
–>> 210 eur 14 dní 1-2x denne vedenie jogových hodín s Lenkou, workshopy, som vám k dispozícii s akoukoľvek radou
->> plus všetko viď hore pri double room
REGISTRÁCIA: bit.ly/4aJNihn
VIAC INFO: Ak máš záujem pridať sa alebo informovať sa volaj mi, keďže som aktuálne na Srí Lanke tak na What’s up 0905 604 753 Lenka
============

 

CENA NEZAHŔŇA :
LETENKY
– Letenky (typy kde hľadať viď nižšie ). Môžeš prísť alebo zostať pár dni pred a po reatreate na Sri Lanke, či mesiace. 😉 Podľa toho ako to cítiš a môžeš, napr. v prípade, že nájdeš lacnejšiu letenku. Budem vás postupne prepájať, ako sa budú ľudia na retreat prihlasovať, aby ste mohli cestovať spolu. Pokojne volaj, vo všetkom rada poradím.
Najvýhodnejšie CENY LETENIEK nájdeš na:
www.pelikan.cz
www.skyscanner.net
www.momondo.com
www.kayak.com
Začala som cestovať Qatar, je to top kvalita, super jedlo, flexibilita v riešení zmeny letenky či čohokoľvek, aj keď o možno 50 eur drahšie.
www.qatarairways.com/

CESTOVNÉ POISTENIE
– Cestovné poistenie iste ponúka aj banka, v ktorej máš účet. Rovnako známe poisťovne ako Met Life, Allianz, Kooperatíva, Union, atď.

 

TRANSPORT
Cena jednej jazdy z alebo na letisko je aktuálne okolo 92 eur auto // 110 eur van. (Cena sa do apríla môže aj zmeniť o pár eur kvôli stúpajúcej cene benzínu tu. )
Cena pre Teba je závislá od počtu ľudí na jednej jazde (van alebo auto). Čím viacej ľudí na jednej jazde vanom z letiska na rezort alebo opačne, tým nižšia cena. Ak by si (z akéhokoľvek dôvodu) bol/a na jazde z letiska alebo na letisko sám/sama cena bude pre Teba okolo 92 eur. Budem vás ale na lety prepájať, postupne ako sa ľudia budú hlasiť. Preto predpoklad najvyššej ceny je okolo 46 eur.

 

VÍZA
okolo 53 USD cez túto web stránku si visa jednoducho vyplníš, budem posielať návod.
http://eta.gov.lk
Do 3 dní ale zväčša aj skôr dostaneš potvrdenie, ktoré vytlačíš a donesieš na letisko.

 

VÝLETY
– do okolia, alebo ak sa kvôli benzínu bude za rozumnú cenu dať tak aj ďalej (Safari, Galle a čokoľvek si vyberieš alebo skupina vyberie)

 

Čo by som ešte ODPORÚČALA :
– POZOR!!! : cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu na Srí Lanku
– jogamatku si môžeš nemusiš zbaliť svoju, v retreat centre sú k dispozíci.
– stačí málo kusov ľahkého oblečenia do tropických teplôt, ktoré zvládne silné potenie. Ale aj tak budeš celý čas v sárongu, ktorý nám v centre.
Pre akékoľvek INFO mi VOLAJ.
Rada poradím, vysvetlím, vyriešime.
What’s up 00421 905 604 753
Veľmi sa na Teba a spoločný healing teším. 🙂
Lenka

 

 
Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)