Deň / Dátum / Čas

piatok / 24.11.2023 - 25.11.2023 / 21:30 - 9:00

Milí priatelia, pozývame vás na celonočný koncert ambientnej hudby, pri ktorom si môžete oddýchnuť, zharmonizovať sa, ale aj zažiť niečo úplne nové a dobrodružné.

 

Zabaľme sa do lahodnej hudobnej periny, ktorá nás vyživí na prichádzajúcu zimu. Dni sa skracujú a je tu čas, kedy prirodzene vyvstáva potreba pelešiť sa v útulnom medziľudskom teple.

 

Prespávací koncert je taký, na ktorom chcete byť v pyžame. Čaká nás zážitok podobný tomu, keď sme chodili na “prespačku” ku kamarátom ako malí. Akurát tentokrát žiadni dospelí! A k tomu živá hudba. Všetci spolu vo svojich perinách spočinieme za sprievodu naživo hranej jemnocitnej hudby, ktorá pohladí naše bytie. A budeme vám hrať celú noc!

 

Tentokrát v ob-ľúbenom a harmonickom priestore Yoga Housu – na čo sa veľmi tešíme, pretože sa pýši svojou atmosférou a láskyplnou energiou, v ktorej sa ponoríme do hĺbky regenerácie a oddychu…  – počkaj, to znamená že máme možnosť spolu stráviť celú noc v “opustenom” Yoga House? To si predsa nenecháš ujsť!

 

AKO TO PREBIEHA?

– Celonočný zážitok začína večer, spoločným zdieľaním, prepojením a čajíkom. Stretávame sa 21:30. Úvod bude vedený a postupne sa uvoľní v plynutie, až k spánku.

– Privítame vás hudbou, ktorou sa spoločne naladíme. Tá sa postupne zjemňuje a stišuje a kolíše nás až do rána.

– Hudobníci, ktorí nás sprevádzajú spánkom dôkladne volia svoje nástroje a zvuky v improvizácii, vedení vedomím spiacich a múdrosťou ticha noci. Niekoľkokrát sa intuitívne počas noci v hraní prestriedajú.

– Ráno nás prebúdza opäť pohladenie ľúbozvučných tónov a po prebudení sa naštartujeme jogou s KARIN JANÁČOVOU a chutnými a výživnými vegan raňajkami od LASKAMIER (všetko zahrnuté v cene eventu)

– V kruhu si spravíme snové zdieľanie.

– Do sobotného dňa vykročíme rozvibrovaní spoločným zážitkom. A vo vyživení všetkých zmyslov.

 

O DREAM SCENES

Sme Bratislavskí producenti elektronickej hudby, a jadro našej crew tvoria dve duá:

Alapastel, slovenský skladateľ neoklasickej ambientnej hudby spolu s Kikon, speváčkou z vokálnej skupiny Neha!

https://dreamscenesbratislava.bandcamp.com/track/and-in-the-beauty-that-surrounds-us-all-lies-the-intelligence-of-the-universes-call

a ambientný producent Charon ME, spolu s Gabrielou Bezákovou, vystupujúci pod menom Vesmír a technická obsluha.

https://dreamscenesbratislava.bandcamp.com/track/dream-scenes-pezinok-2

Ako DreamScenes Bratislava organizujeme prespávacie koncerty už 4 roky.

Pre nás sú to stretnutia blízkych duší, ktoré túžia zažiť niečo neobyčajné. Sú ideálne na spoločné stíšenie sa a spomalenie, ktorého sme tiež fanúšikmi. Sme fascinovaní spojením hudby a spánku a tým, ako na našu tvorbu vplýva hranie pre spiace či meditujúce publikum.

Naša platforma zavítala cez leto na festival Atmosféra, festival Ecstatica, aj na Alkantara fest na Sicílii. Je zvykom mať na našich koncertoch hosťujúcich umelcov, ktorí dotvárajú špecifickú atmosféru.

 

Tentokrát  tvoríme v prepojení s drahými priateľmi a hosťami: Máriou Valentovou (Neha!) a Petrom Vašákom (Alétheia). V kombinácii vytvoríme nezabudnuteľný soundhealingový zážitok a otvoríme ďaľšie neslýchané roviny a spoločné svety. Môžete sa tešiť na súhru a pohladenie ženských hlasov v spojení Nehy! a taktiež na preliv organických a jemných elektronických prvkov v hudbe. Unikátne spojenie 6 hudobníkov – 3 mužov a 3 žien. Hĺbka nás neminie.

 

PRAKTICKÉ INFO

ČO SI PRINIESŤ NA SPANIE:

Matrace budú k dispozícii, avšak je dôležité aby ste si donesli každý vlastnú plachtu pod seba. Vlastnú prikrývku, príp. vankúš (od Yoga House máme k dispozícii deky, ktorými si môžeme doplniť pohodlie).

Nezabudnite si vašu večernú/rannú hygienu, olejčeky, čokoľvek na váš večerný aj ranný rituál.

Plyšáky a iné časti vašich “pyžamových ja” sú vítané.

Príďte, akí len ste, “casual”, pohodlní, rozladení… naša “Vesmírna Loď” je pripravená na všetkých a tešíme sa ako sa zhýčkame, a ako si spoločne zasnívame.

 

====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
DEŇ: 24.11. – 25.11. 2023, piatok – sobota
ČAS: 21:30 – 9:00
CENA: 50 Eur
V cene je nočný koncert, joga aj raňajky
JOGA O 6:00 : Karin Janáčová
RAŇAJKY o 7:30 : Láska a Mier
REGISTRÁCIA: bit.ly/3QhDAJE
====

JOGA S KARIN JANÁČOVOU O 6:00

RAŇAJKY S LÁSKA A MIER O 7:30