Deň / Dátum / Čas

nedeľa / 10.07.2022 / 18:00 - 21:00

Páčia sa Vám husto zdobené ruky indických žien, či ľahké motívy symbolov na tele? Na kurze kreslenia hennou si osvojíte túto dávnu techniku dočasného skrášľovania tela. Prejdeme cez históriu a symboly až ku samotným technikám kresby. Kresba hennou je čas, ktorý venujeme samé sebe, vytvoríme si príjemnú atmosféru „babského popoludnia“ a domov si odnesiete hennu a návod na nový spôsob relaxu.
Kreslenie hennou je druh ženskej ozdoby. Hennovanie je samé o sebe iba špecifický spôsob maľovania. To čo robí hennu výnimočnou sú motívy a symboly, ktoré ňou kreslíme. Krásne špirály husto zdobených rúk indických žien v sebe nesú viac, ako iba ozdobu. Sú v nich ukryté želania, túžby a jedinečnosť každej z nich. Najhlbšie korene má v indickej kultúre, no je veľmi populárne v celej oblasti blízkeho východu, arabských krajinách, a tiež v krajinách severnej Afriky. Každý kút sveta má svoje tradície a symboly. Vrámci kurzu sa budeme rozprávať o symboloch nie len z cudzích krajín, ale aj hľadať spojitosti so slovanskými. Čo majú spoločné a ktorý štýl je práve môjmu srdcu najbližší? Vďaka podobným otázkam sa dostaneme k návrhu vlastnej henny.
Henna sa začína správnym vymiešaním. Na kurze sa dozviete, ako správne namiešať pastu, vyrobiť si kornútok a ako ju skladovať. Zložky, z ktorých sa pasta skladá ovplyvnia jej farbu a vôňu. Henna sa vyrába z drvených listov kríčka lawsonia. Pridávaním kyslých zložiek vzniká zmes, ktorá po nanesení na telo vyvolá hnedé zafarbenie vrchnej časti pokožky. Zvyčajne na tele vydrží jeden až dva týždne, v závislosti na type pokožky a umiestení na tele.
Ďalej sa budeme venovať technike nanášania henny na telo. Osvojíme si základné postupy a naučíme sa niečo o správnom umiestení vybraného motívu, ako spojiť symetriu motívu s tvarom ľudského tela.
====
KDE: Yoga House Bratislava
KEDY: 10. júla 2022, Nedeľa
ČAS: 18:00 – 21:00
LEKTORKA: Magdaléna Uhrinová
CENA: 39€
REGISTRÁCIA: bit.ly/3MpeGoj
====
Samotné kreslenie hennou je možné vnímať ako formu meditácie. Sústredenie sa na túto drobnú pomalú pravidelnú činnosť je podobne ako kreslenie mandál alebo vyfarbovanie drobných obrázkov veľmi vhodné na trénovanie spočinutia v prítomnosti
Ako to bude prebiehať?
– Teoretická časť: Čo je henna? Základné fakty o henne a jej použití
– Symboly
– Technika kresby
– Tvorba vlastného návrhu
– Kreslenie hennou na telo
Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)