Deň / Dátum / Čas

sobota / 22.06.2024 / 19:00 - 21:30

Mahadeva kirtan projekt je vysnívaný projekt bubeníka a perkusionistu Mareka Žilinca. Projekt, ktorý je pre neho poslaním a túžbou priniesť ľuďom ďalšiu formu utíšenia mysle, ponorenia sa do seba ako aj duchovnej praxe, ktorá je pre neho pravdivá.

Ide o spoločné spievanie mantier v sanskrite za doprovodu hudby a spevov. Marek odovzdáva projektu skúsenosti, ktoré nazbieral na svojich cestách po svete a hlavne v Indii ako aj z vystupovania s poprednými svetovými hudobníkmi tohto žánru ako Kevin James alebo účinkovaní v kapele SOUNDS OF ISHA ktorá sprevádza duchovného majstra Sadhgurua .

Projekt po 4 rokoch hľadania lídra ožil až v rukách a v hlase a srdci herečky a speváčky Dominiky Morávkovej

V projekte hrajú Ondrej Vajgel na gitaru, Denis Pagáč na basu. Ďalší hlas, ktorý sprevádza tieto mantry je Kristínka Dubajová a na guitar-cello Tomáš Brichta.

22. júna budeme v tejto zostave

Dominika Morávková – spev, harmónium

Monika Kyšková – spev

Marek Žilinec – bicie, perkusie

Ondrej “Chilly” Vajgel – gitara, spev

Tomáš Brichta – basová gitara

 

MANTRA – zo sanskritu sa prekladá ako “utíšenie mysle”

KIRTAN – má rôzne formy, ten náš je založený na spoločnom spievaní mantier, posvätných slov v sanskrite za doprovodu spevákov, ktorí predspievavajú text a následne ho ľudia opakujú. Ide o spoločné spievanie, ktoré po celý čas doprevádza živá kapela. Nejedná sa o samostatný koncert kapely, ale o spoločný koncert s ľuďmi, ktorí sú priamo účastní spoločného spievania.

 

Projekt vznikol ako poslanie priniesť tento spôsob duchovnej praxe, meditácie a utíšenia mysle na pravidelnej báze vo výnimočnej podobe ľuďom na Slovensko.

 

====
KDE: Yoga House, Sála 2
DÁTUM: 22.6.2024
KEDY: sobota
ČAS: 19:00 – 21:30
CENA: 20 Eur
REGISTRÁCIA: bit.ly/3Kn4pcV

====