Deň / Dátum / Čas

streda / 20.09.2023 / 19:30 - 21:30

„… chrbtica je vnímaná ako oporný pilier, keď v skutočnosti je to prastará ryba, tekuto plávajúca priestorom – pružná a dynamická,“ to sú slová Liz Koch – medzinárodne uznávanej učiteľky a autorky, ktorá celý svoj život zasvätila skúmaniu svalu psoas.

Po Masterclass venovanej Živému stredu, nadviažame ďalšou lekciou, v ktorej hlbšie preskúmame chrbticu a dych.

Pružná chrbtica a pokojný, hlboký dych sú základom zdravia a tiež dlhovekosti. Jogíni nahliadali na chrbticu ako jeden z najdôležitejších energetických kanálov a my vieme, že chráni miechu a nervy, ktoré sa z chrbtice rozkonárujú do všetkých orgánov i svalov a umožňujú tak komunikáciu oboma smermi – z tela do mozgu a z mozgu do tela.

Akýkoľvek pohyb, ktorý robíme by mal ideálne vychádzať z chrbtice, ktorej sila tkvie v jej pružnosti a schopnosti citlivo reagovať na to, čo sa deje v nás i okolo nás.

Bránica ako hlavný dychový orgán je šľachami prepojená s chrbticou a tak každý nádych a výdych, ktorý sa deje vďaka pohybu bránice, rozdúchava pohyb aj v našej chrbtici.

Lekcia, ktorá sa ponesie v hesle: „Motion is lotion“ teda pohyb, ako závlaha pre stavce, medzistavcové platničky a mnohopočetné kĺby, ktoré prepájajú stavce navzájom a tiež hrudný kôš k hrudnej chrbtici.

Vítaný je každý, s dlhšou alebo aj žiadnou skúsenosťou s jogou.

====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
DÁTUM: 20.9. 2023
KEDY: streda
Čas: 19:30 – 21:30
CENA: 20 Eur
LEKTORKA: Eva Mamrillová
REGISTRÁCIA: bit.ly/3E9wLV9

====

EVA MAMRILLOVÁ

Streda – 19:30 – 21:30