Deň / Dátum / Čas

piatok / 18.09.2020 - 20.09.2020 / Celodenná

Miesto konania

Yoga House - Panenská 33, Bratislava

Prienik extázy a prázdnoty: Ecstatic dance & Joga víkendový pobyt

18.-20 september je víkend, kedy sa pomaly blížime ku jesennej rovnodennosti.
Pozývame vás spoločne osláviť tento čas, kedy sa dni a noci vyrovnávajú. Poďme aj my kultivovať v sebe vyváženosť tmy a svetla, yinu a yangu, uvoľnenia a aktivity. Oslávme život v tanci a uvoľnime sa do umierania nefunkčných častí v nás cez jogu. Vstúpme do extázy radosti cez tanec a spočiňme v liečivej prázdnote cez jogu,zvukový kúpeľ a maľovanie.

Cez autentický pohyb sa naladíme na svoje vnútro, dáme si priestor vnímať svoje pocity, vnemy a vyjadrovať ich cez pohyb. Budeme rozvíjať schopnosť precítiť oheň tancom, rozprúdiť cez neho shakti (energiu) a dovoliť jej spriechodniť emočné strnutia. Emotion = energy in motion… každá emócia je len energia v pohybe. Ak sme jej v minulosti nedali priechodnosť stala sa strnutím. Cez jej vyjadrenie, emócia dostane povolenie byť opäť len energiou a dopĺňať našu životnú silu. Liečivou kvalitou dychu v joge správne nasmerujeme spriechodnenú energiu.

Víkend Extáza a Prázdnota bude o skúmaní hraničných bodov polarít, týmto spôsobom nachádzanie vlastnej autentickej rovnováhy. Takto budeme hľadať svoj stred… vyvážený prienik extázy aj prázdnoty, úplného odovzdania sa pri udržaní štruktúry.

=======
KDE: Lesná Záhrada pri Senci – Hrubý Šur
KEDY: 18.-20. september
ČAS: piatok 17:00 – nedeľa 17:00
CENA:
Early bird cena do 31.8…..129 eur
Cena do 16.9…..148 eur
*Pre vytvorenie súkromého a bezpečného priestoru je kapacita obmedzená
**V prípade zrušenia retreatu v dôsledku nepriaznivého vývoja situácie s COVID 19 budú všetky peniaze vrátené.
– ubytovanie na 2 noci
– jedlo od piatku večere do nedeľného obeda
– jogovo-tanečný program počas celého pobytu
V prípade sprísnenia štátnych opatrení ohľadom korony bude pobyt presunutý na iný termín.
INŠTRUKTORKY: Lenka Žabková a Zuzana Burdanová
REGISTRÁCIA: https://bit.ly/335NOG6
=======

Prázdnotu naplníme extázou a postupne budeme kultivovat aspekty oboch polarít. Cez spoločnú meditáciu, cez jogu s Lenkou Žabkovou, tancom so Zuzanou Burdanovou necháme vzbĺknuť ecstatickú vlnu energie a pohybu. Zaujímavými cvičeniami a technikami budeme nachadzáť jednotu a uzrieme ľudí okolo nás a cez nich seba a svoje vnútro.

Slnečná aktívna energia bude pár dní po víkende pozvoľna na ústupe a my máme možnosť zladiť sa s prírodou. S ľahkosťou naladiť našu vnútornú prírodu do spočinutia. Zámerom víkendu je uzrieť naplno slnko v nás a postupne pripraviť organizmus na tmu a odpočinok. Počas leta tvoríme, sadíme semiačka a dávame zámery. Prostredníctvom jednoduchého rituálu vonku na záhrade si vďakou uctíme hojnosť a úrodu zo všetkého, čo sme doteraz zasiali. Po jesennej rovnodennosti budeme túto úrodu žať, budeme implementovať zámery do reality a zveľaďovať to, čo je.

Obdobie rovnodennosti nás volá do lesa, do záhrady spájať sa so živou prírodou. Preto vás pozývame rovno do Lesnej záhrady. 🙂 Osláviť tancom život, hojnosť a plodnosť v nás a pomaly túto plnosť transformovať na odpočinok. Dovoliť si oddych naplno je niekedy pre mnohých z nás výzva. Prijmi preto pozvanie do uvoľnenia.

Tešíme sa na Teba
Lenka a Zuzana

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)