Deň / Dátum / Čas

nedeľa / 31.05.2020 / 9:00 - 16:00

Miesto konania

Yoga House - Panenská 33, Bratislava

Rezbárstvo tradičnou technikou – Vruborezu

Vruborez je najčastejšie využívaná tradičná rezbárska technika, ktorá sa využívala pri ľudovej tvorbe na zdobenie predmetov dennej spotreby ako boli črpáky, lyžice, ale aj vianočné ozdoby, drevený nábytok a iné ozdoby.

Na kurze si prejdeme geometriu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou ľudovej tvorby. Kreslenie a základné vzory drevorezby, po ktorých sa môžete veselo pustiť do tvorenia.
Po absolvovaní kurzu získate základné zručnosti o tejto technike, ktorá nie je nijako komplikovaná a pritom sa z nej dajú tvoriť nádherné ornamenty. Je vysoko ukľudňujúca nakoľko našu pozornosť núti koncentrovať sa na malý priestor a popritom tvoriť. A hlavné je, že ju potom môžete praktikovať aj doma v paneláku, bez drahého vybavenia. Stačiť vám bude nožík a doštička z lipového dreva.

Na kurze sa vytvorí malá skupinka ľudí 4 až 8 účastníkov, čo zaručí individuálny prístup a rodinnú atmosféru. Skúsenosti nie sú potrebné. Všetok materiál je zabezpečený. Obedná prestávka je naplánovaná medzi 12 a 13hod.

 

      

===
KDE: Yoga House
KEDY: 31.máj 2020, nedeľa
ČAS: 9:00 – 16:00
S KÝM: Dušan Budinský
CENA: 85 Eur
===

 

DUŠAN BUDINSKÝ
Pár rokov do zadu som sa zamiloval do dreva vo všetkých podobách. Či sa jedná o tesárčinu, stolárčinu, rezbárstvo alebo reštaurátorstvo milujem drevo vo všetkých jeho podobách a kombináciách. To ma viedlo k postaveniu si vlastnej dielničky neďaleko B.Štiavnice, kde sa naplno prejavuje tvorivosť. Túto vášeň ponúkam možnosť zažiť aj ostatným a prísť si vytvoriť svoj vlastný kúsok nábytku. Okrem záľuby pre Yogu som si zamiloval aj včelárenie. Tieto male a krásne stvorenia, mi dávajú veľkú inšpiráciu a školu do života. A aby som im bol čo najbližšie, postavil som si Apidomček, ktorý je skonštruovaný v princípe posvätnej geometrie, v tvare šesťuholníka.

Tieto moje skúsenosti s drevom, včelami, ale aj ako sa žije na dedine na konci sveta, rád predám ďalej.

 

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)