Deň / Dátum / Čas

piatok / 20.11.2020 - 22.11.2020 / 9:00 - 15:00

VEDOMÁ DOSPELÁ SEXUALITA

 

Priatelia, naša zohraná lektorská dvojica Marek Bohunický a Stanislav Ličko vás pozýva na skvelý workshop.
Budeme tu spolu s vami skúmať a keď bude potrebné i premieňať intimitu so sebou a s druhými. Ak chceme, aby naše vzťahy boli naplňujúce, úctivé a radostné, nestačí nám o tom iba meditovať, myslieť a chcieť to. Alebo iba otvárať svoje srdcia, i keď to je nesmierne dôležité.
Hlavná pravda o tom ako sa máme a čo potrebujeme, kam nás vedie naša pravda a život je ukrytá v tele. V našich nedokončených pohyboch, nevypovedaných slovách a vetách, príbehoch.

Preto vás pozývame na tento workshop, kde sa to budete môcť naučiť robiť inak.
Za 25 rokov sprevádzania (Marek) počúvam nesmierne krásne i desivé príbehy. Každý deň zažívam, ako túžime po tom mať sa lepšie a súčasne máme strach naplno cítiť, čo cítime. Prejaviť alebo objaviť čo potrebujeme tak – naozaj. Naplno. A prebrať za to osobnú zodpovednosť. So strachom čo to bude stáť, či nás neprestanú milovať, či nás nevyženú, nezrania alebo nezahanbia zľahčením alebo nezáujmom. Je to osobné i kulturálne. Je to v nás i v sociálnom poli okolo nás. Preto sa potrebujeme učiť ako z toho von. Ako vykročiť do nového?

Kultúra tvrdí, že telo je hriešne, rodina a spoločnosť že máme byť dobrí chlapci a dievčatá. Poslušní. Niekto vyskúša odpor a vzdor. Ten tiež nepomáha, iba na chvíľu. Tak kde do frasa nájsť odpovede na osobné šťastie a radosť?
Priatelia, v tele a cez telo, rešpektujúc celok. Rešpektujúc svoje sny, srdce a SÚČASNE to celé ukotviť v hmote, vo vašom tele. Inak je z toho ďalšia vyčerpávajúca romantika. Alebo vytesnenie či ezoterická *ičovina, z ktorej keď sa preberieme, tak strašne bolí. Áno, stretnutie sa so svojou bolesťou vo forme smútku, hnevu, zmätku a podobne nieje „funny“. Ale čo máme inak na výber? Pokračovať v bolesti zo strachu jej čeliť a žiť utrpenie? Moderne sa tomu hovorí byť v pohode, cool, fajn, dá sa, hlavne že ma nebije.

Potrebujeme sa ako jednotlivci i kultúra zamerať na to, čo sa deje v nás. Na proces, ktorým sa pomocou nášho záujmu pomaličky odkrývajú tajomstvá nášho života. A môžeme to robiť s úctou, rešpektom a láskavo.
ALE AJ TOTO SA POTREBUJEME UČIŤ !!!

===============
KDE : Yoga House Bratislava
KEDY: 20.-22.11.2020, piatok – nedeľa
Piatok 9:00 – 19:00
Sobota 9:00 – 19:00
Nedeľa 9:00 – 15:00
CENA: 250 eur
LEKTOR: Marek Bohunicky & Stanislav Ličko
REGISTRÁCIA: https://bit.ly/2GH2OB8
==============

 

V dnešných dňoch jeden článok od Osha pripadá nesmierne k téme. Vnímame ho so Stanom oveľa esenciálnejšie, než pred rokmi: “Telo je začiatok, telo je tvoj základ; telo je tvoje uzemnenie, tvoje korene. Donútiť ťa, aby si bol/a proti svojmu telu, znamená zničiť ťa, znamená urobiť z teba schizofrenika, znamená urobiť ťa nešťastným/ou, zneuctiť ťa. Znamená to stvorenie pekla. Ty “si telo”, samozrejme si viac než len to telo, ale toto “viac” príde neskôr. Najprv je potrebné spriateliť sa so svojim telom, lebo telo je tvoja základná pravda! Nebuď teda nikdy proti telu, pretože vtedy si proti božskému v sebe. A kedykoľvek si bez rešpektu k svojmu telu, strácaš kontakt s realitou. Lebo tvoje telo je tvoj kontakt, je tvojim mostom – je to tvoj chrám.” Osho

Preto Ťa pozývame, či už si single alebo v páre, na workshop Vedomá dospelá sexualita.

Témy:

– Mimo iné sa tam budeme zaoberať:
Energia a rola Milenca a Milenky
– Tieňová časť archetypu v praxi
– Dotyky, intimita, zraniteľnosť
– Princípy práce s hanbou a odvahou
– Sexualita ako tvorivosť v tvojom osobnom i profesijnom živote
– Sexualita verzus intimita, ako ich žiť harmonicky vo vzťahu
– Slasť, radosť, nasledovanie krásy
– Kruh zdieľania a vzájomného učenia sa
– Masáže a naladenie sa na seba a partnerku/ra
– Intímne zóny tela a práca s hranicami a otváraním sa
– Prečo byť iba v srdci nestačí
– Čuch a vône tela
– Aromaterapia – základné oleje a ich využitie

Na všetkých vás sa tešíme
Lektori Marek Bohunický a Stanislav Ličko

MAREK BOHUNICKÝ
Prvé skupiny začal sprevádzať pred 25 rokmi. Zo začiatku najmä mužské skupiny, neskôr zmiešané i čisto ženské skupiny. Niekoľko rokov vyučoval rôzne kurzy masáží, meditácií a kraniosakrálnu terapiu. Všetko postupne prepojil so šamanizmom, procesovou facilitáciou a tantrou pre každodenný život. V rámci jeho práce tiež využíva systemické a rodinné konštelácie.
Najviac ho ovplyvnily bojové umenia, ktoré vyučuje väčšinu svojho života. Učenie z nich postupne transformoval pomocou rôznych terapeutických výcvikov a na proces zameranej facilitácie, vďaka čomu vyvinul ucelený systém Body Intelligence. Pri práci s klientmi skúma, kam nás vedie naše telo a jeho inštiktívna múdrosť.
STANISLAV LIČKO
Zakladateľ projektu www.novymuz.sk a autor bestseller knihy Ako ju pochopiť a Nový muž.
Viac ako 6 rokov pomáha chlapom vziať si späť svoju silu, uzdravovať partnerské vzťahy a lepšie chápať ženy.
Prešiel si mnohými profesionálnymi výcvikmi pre mužov v ČR a SR.
K dnešnému dňu pomohol viac ako 3200 klientom zlepšiť svoj život. Jeho dar je pomenovať veci jasne, jednoducho a priamo. Pomáha mužom ukazovať ako môžu stáť nohami pevne na zemi a zároveň mať otvorené srdce. V Banskej Bystrici vedie mužské kruhy.
Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)