Kundalini Jóga sa tiež nazýva jógou vedomia. Je dynamickým, mocným nástrojom, ktorý  umožnuje okúsiť zážitok duše.

Učí nás pracovať s mentálnymi, fyzickými aj nervovými energiami tela a cvičí našu vôlu. Vedome prepojuje dychové cvičenia, mudry, koncentráciu očí, mantry, telesné zámky, a pozície. Prináša rovnováhu telu, mysli aj duši.

Zážitok s kundalini jógou umožňuje hlbšie sa prepojiť so svojím životom. Umožňuje spoznávať okolitý svet i svoje vnútro a nahliadať na život úplne inak ako predtým. Pomáha nájsť pokoj v náročných životných situáciách. Jednoducho učí nás žiť život najlepšie ako vieme.

 

Zatiaľ hodina aj kurz pozastavené. Budeme vás informovať, ak sa to zmení. 🙂

 

===

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurzy, ktoré prebehli a môžeš sa na ne opäť v budúcnosti tešiť. 

 

 

KURZ Nervový systém

Nervový systém v kundalíni jóge spĺňa dôležitú úlohu. Čím je náš nervový systém silnejší, tým hlbší zážitok pri meditácií sme schopní zažiť a vnímať. Tak je aj náš zážitok z cvičenia oveľa hodnotnejší a prospešnejší pre naše telo, dušu aj myseľ.

Zameriame sa teda aj na dlhšie meditácie a budeme pozorovať ich účinky a efekty na naše podvedomie.

Napokon sa budeme zoznamovať aj s mantrami, ktoré sú neodlúčiteľnou súčasťou kundalíni jógy.

====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
DEŇ:
ČAS: 19:30 – 21:30
CENA:
LEKTORKA: Miška Turanská
REGISTRÁCIA:
====

 

KURZ Kundalini joga – Prosperita

“Prosperujúca osoba má určité charakteristky. Pre túto osobu samotné bohatstvo nie je hlavným cieľom. Aj tak zbohatne.
Prosperujúci človek nezhromažďuje materiálne bohatstvo, ale bohatstvo všetkých bohatstiev. Za akýchkoľvek okolností prosperujúci človek tvorí, dodá aj naplní. Napriek všetkým tlakom a nedostatkom koná v rovnováhe. Takýto človek nezamení hodnoty svojho chrakteru a identity za dočasné výhody. Vždy si pamätá prítomnosť a možnosti nekonečného potenciálu v každom z nás. Pestuje výdrž, odhodlanie a vedomie. Pre túto osobu je prosperita tak prirodzená ako dýchanie, tak neobmedzená ako myseľ a tak okamžitá ako tento moment.” — YOGI BHAJAN

Vedomie prosperity je stavom harmónie medzi teľom, mysľou a duchom. Na tomto kurze sa budeme venovať téme prosperity z rôznych uhlov pohľadov. Pomocou kundalíni jógy a jej techník otvoríme cestu prosperite do naších životov.

====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
DEŇ:
ČAS: 18:30 – 20:00
CENA:
LEKTORKA: Miška Turanská
REGISTRÁCIA:
====

 

KURZ Kundalini joga – Meditácie do hĺbky

PROSÍME PRIDITE 10 MINÚT PRE HODINOU. VSTUP DO BUDOVY SA ZAMYKÁ O 18:30. TAKISTO SRDEČNE PROSÍME O TRPEZLIVOSŤ PRI VYCHÁDZANÍ Z BUDOVY PO HODINE. HNEĎ POTOM AKO INŠTRUKTORKA PO HODINE VYRIEŠI PERMANENTKY, PÔJDE DVERE DOLE ODOMKNÚŤ. VĎAKA ZA POCHOPENIE

=====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
KEDY: 27.1. – 10.3.  6 lekcií (mimo 17.2. ! )
DEŇ: Nedeľa
ČAS : 18:30 – 20:00
LEKTORKA: Michaela Turanská
CENA : 48 eur
REGISTRÁCIA :

=====

 

KURZ Kundalini joga – Čakry

Čakry sú energetické centrá v našom tele, vďaka ktorým naším telom prúdi energia života – prána. Dalo by sa povedať, že sú pre nás mapami energie. Pomocou nich budeme skúmať náš vnútorný vesmír. Tak ako všetko v živote hrá svoju rolu, rovnaváha našich čakier nie je výnimkou. Prúdením
kundalíni energie sa čakry otvárajú, posilňujú a privádzajú do rovnováhy.

Na týchto siedmych hodinách sa naučíme základné techniky kundalíni jógy, pomocou ktorých si dôkladne preberieme všetky čakry. Naučíme sa aký majú vplyv na náš život. Ukážeme si akými technikami ich môžeme uviesť späť do harmónie aby sme si prinavrátili zdravie, vitalitu a pokoj.

MULADHARA

Koreňová čakra. Ak je v harmónií a funguje správne manifestuje v našom živote stabilitu, pocity bezpečia a uzemnenie. Ak je naopak zablokovaná, manifestuje egocentrizmus, nestabilitu, smútok, depresiu.

SVADHISHTHANA
Sakrálna čakra.
Ak je funkčná priťahujeme si naše túžby, potešenie, sexualitu a tvorivosť.

Ak je zablokovaná môže to znamenať: impotenciu, frigiditu, problémy s obličkami či mechúrom. Psychické známky sú frustrácia, úzkosti, strach.

MANIPURA
Solár.
Ak funguje v rovnováhe máme pocit osobnej sily, schopnosť sa motivovať, schopnosť robiť bez problémov rozhodnutia, vidíme sa v pozitívnom svetle.

Ak nie, tak sme plní hnevu. Hnev vnímame ako svoju slabosť.

ANAHATA
Čakra srdca.

Vďaka nej cítime lásku, súcit, prijatie, naplnenie. Ak nie je vporiadku, môžeme byť emocionálne uzavretí, pasívny, necitliví a depresívny.

VISHUDDHA
Hrdelná čakra.

Ovplyvňuje komunikáciu, kreativitu, putá, inšpiráciu. Ak je nevyrovnaná máme problémy sa správne vyjadrovať aj napriek dobrému zámeru.

AJNA
Tretie oko.

Prináša intelekt a spirituálne schopnosti. Ak je však nevyrovnaná, máme ťažkosti udržať pozornosť. Sme odpojení.

SAHASRARA
Korunná čakra.

Ak je funkčná máme pochopenie a poznanie. Ak je nevyrovnaná alebo oslabená môžeme mať problémy s depresiou, strachovaním sa, psychickými chorobami a cítime sa zmätení.

=====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA

KEDY: 13.3. – 24.4.2019 (7 lekcií)
DEŇ: Streda
ČAS : 19:30 – 21:00
LEKTORKA: Michaela Turanská
CENA : 56 eur
REGISTRÁCIA : KURZ UŽ PREBEHOL
=====

 

MIŠKA TURANSKÁ

Streda – 19:30 – 21:00

REGISTRÁCIA NA HODINU POTREBNÁ !!! NAJSKÔR 7 DNÍ PRED HODINOU – ROZVRH SÁLA 3

REGISTRÁCIA NA KURZY POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH

 HODINY