RANNÁ ASHTANGA JOGA

Ashtanga joga je vyhľadávaná forma cvičenia, ktorá vďaka svojej dynamickosti a opakujúcej sa sekvencii cvikov predstavuje cestu k rovnováhe medzi vonkajším a vnútorným svetom, medzi telom a mysľou.

Tréningom zdravého a silného tela sa trénuje aj pevná a sústredená myseľ, pretože počas cvičení nie je možné myslieť na nič iné ako zosúladenie dychu, stabilitu tela a koncentráciu v polohe.

Predstavuje tradičnú školu jogy pochádzajúcu z mesta Mysore  a je známa dynamickým cvičením presne určených pozícií – asán. Tie sa cvičia vždy v rovnakom poradí, takže si študenti môžu poradie ľahšie zapamätať. V jednotlivých pozíciách je krátka výdrž a opäť nasleduje dynamický a fyzicky náročnejší prechod (vinyasa) do ďaľšej pozície. Spojenie vinyasy s rytmickým hlbokým dýchaním vytvára tok energie, teplo, ktoré zahrieva telo, okysličuje a vyživuje orgány, uvolňuje nežiadúce toxiny, a čistí nervový systém, čo v kombinácii s intenzívnym potením účinne detoxikuje organizmus.
Ako hovori učiteľ (Guruji) Ashtanga jogy Sri K. Pattabi Jois: „Aj železo sa teplom ohne.” Vďaka teplu sa teda získava prístup k pohybom a oblastiam, ktoré boli predtým ztuhnuté alebo zablokované. Výsledkom je úľava a pocit ľahkosti.

Ashtanga yoga sa skladá zo štyroch presne stanovených sérií. Na hodinách sa postupne naučíme celú prvú sériu. Jediné, čo

potrebujete na prvej hodine je otvorená myseľ a radosť z pohybu, ostatné je dokonalé už len tým, že ste sa odhodlali.

 

TOMÁŠ HARASLIN

 Utorok & Štrvtok – 7:00 – 8:00

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! NAJSKÔR 7 DNÍ PRED HODINOU – V ROZVRHU