Ashtanga joga je tradičný systém na seba nadväzujúcich pozícií, ktoré sa cvičia v určitom poradí.

Terapeutické pozície v rámci sekvencie sa nemenia, preto táto joga umožňuje po čase obrátiť svoju pozornosť do vnútra a stáva sa tak plynulou meditáciou v pohybe.

Táto joga je vyhľadávanou formou cvičenia, ktorá nás vedie cestou k silnému a pružnému telu, ale aj k odhodlaniu a pokore. Veľký dôraz je kladený na správne dýchanie, pretože každý pohyb predstavuje nádych alebo výdych, pričom využívame špeciálny dych, tzv. ujjayi, ktorý svojim zvukom pripomína šum mora. Okrem toho, že zahrieva telo, ktoré potom ľahšie vyplavuje toxíny, pomáha i koncentrovať naše zmysly a odľahčiť našu preťaženú myseľ.

Jednotlivé ásany sú medzi sebou prepojené dynamickým prvkom, tzv. vinyasou, čo radí Ashtangu k náročnejším štýlom jogy. Spojenie vinyasy s rytmickým hlbokým dychom vytvára tok energie, okysličuje a vyživuje orgány, uvoľňuje nežiadúce toxíny a čistí nervový systém.

Ashtanga predstavuje tradičnú školu jogy pochádzajúcu z mesta Mysore v južnej Indii, ktorej fyzická časť je rozdelená do štyroch sekvencií.

Na hodinách vás budeme sprevádzať prvou, najdôležitejšou sekvenciou, ktorá sa nazýva „Yoga Chikitsa“, alebo „Jogová terapia“. Všetky pozície sa dajú modifikovať a prispôsobiť vašim aktuálnym možnostiam a limitáciám, preto sa hodiny môže zúčastniť každý, aj bez predchádzajúcej skúsenosti s jogou – stačí odhodlanie a radosť z pohybu :). Celá sekvencia vám prostredníctvom svojich nemenných pozícií krásne ukáže váš osobný pokrok, ktorý telo po pravidelnom cvičení určite dosiahne.
Ak máte nejaké obmedzenia či zranenia, prosím povedzte to učiteľovi ešte pred hodinou.

RADKA DANČIAKOVÁ

Utorok – 18:00 – 19:20  Led Class / po navasanu

Štvrtok – 18:00 – 19:20  Led Class / full primary series

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! NAJSKÔR 7 DNÍ PRED HODINOU – V ROZVRHU SÁLA 2

 

 

 

  

HODINY