PRANAYAMA KURZ

PRANAYAMA KURZ

Pranayama v joge zohráva úlohu akéhosi mostu medzi telom a jemnejšími úrovňami osobnosti. Pôvodný zámer týchto jogových dýchacích cvičení je hlavne práca s mysľou a pozornosťou, no rôzne spôsoby dýchania majú aj konkrétny efekt na naše telo. Dýchacie techniky, ktoré sa budeme na kurze učit, podporujú zdravie pľúc, pružnosť bránice, silu brušných a medzirebrových svalov.
Detailne sa budeme venovať hlavne metódam pranayamy, ktoré budujú zdravie dýchacieho systému a zároveň vitalizujú celé telo. Ako bonus niektoré z techník prinášajú pokojnú a jasnú myseľ.
Ak chcete v tomto období spraviť niečo pre zlepšenie a prehĺbenie vášho dýchania, na kurze sa naučíte, ako na to. Kurz je vhodný pre každého a predchádzajúce skúsenosti s pranayamou nie sú nevyhnutné.
V prípade akýchkoľvek chronických alebo akútnych zdravotných problémoch, nás o tom prosím informujte v registračnom formulári.

Budeme hovoriť o energetickom systéme podľa hatha jogy, skúšať, trénovať a pozorovať účinky rôznych druhov dýchania na telo a myseľ.
Veľmi sa už teším, ako spoločne cez dych prebádame zákutia našej mysle a priblížime sa o kúsok bližšie k našej pravej podstate.
Hari Om,
Erik

Kvôli korona reštrikcií bude kurz prebiehať online cez zoom. Erik Ti 10 mins pred hodinou pošle link na zoom meeting na email, pod ktorým sa prihlásiš.

====
KDE: Yoga House Bratislava
DÁTUM KURZU :  29.6. 2021 – 17.8 2021  (8 lekcií)
KEDY: každý utorok
ČAS: 18:05 – 19:20
LEKTOR: Erik Goldschmidt
CENA: 64 eur
REGISTRÁCIA: bit.ly/2RYynw6
====

ERIK GOLDSCHMIDT

Utorok – 18:05 – 19:20

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH