Pranayama

Pranayama

Pranayama v joge zohráva úlohu akéhosi mostu medzi telom a jemnejšími úrovňami osobnosti. Pôvodný zámer týchto jogových dýchacích cvičení je hlavne práca s mysľou a pozornosťou, no rôzne spôsoby dýchania majú aj konkrétny efekt na naše telo. Dýchacie techniky, ktoré sa budeme na kurze učiť, podporujú zdravie pľúc, pružnosť bránice, silu brušných a medzirebrových svalov. Detailne sa budeme venovať hlavne metódam pranayamy, ktoré budujú zdravie dýchacieho systému a zároveň vitalizujú celé telo. Ako bonus niektoré z techník prinášajú pokojnú a jasnú myseľ. Ak chcete v tomto období spraviť niečo pre zlepšenie a prehĺbenie vášho dýchania, na kurze sa naučíte, ako na to. Kurz je vhodný pre každého a predchádzajúce skúsenosti s pranayamou nie sú nevyhnutné.V prípade akýchkoľvek chronických alebo akútnych zdravotných problémoch, nás o tom prosím informujte v registračnom formulári.

Budeme hovoriť o energetickom systéme podľa hatha jogy, skúšať, trénovať a pozorovať účinky rôznych druhov dýchania na telo a myseľ.
Veľmi sa už teším, ako spoločne cez dych prebádame zákutia našej mysle a priblížime sa o kúsok bližšie k našej pravej podstate.
Hari Om,
Erik

====
KDE: Yoga House, Sála 3
DÁTUM KURZU : 21.9. – 26.10. 2023 (6 lekcií)
KEDY: každý štvrtok
ČAS: 16:45 – 18:00
LEKTOR: Erik Goldschmidt
CENA: 72 Eur
REGISTRÁCIA: bit.ly/47x8rdj
Cena je fixná, platí sa celý kurz. Miesto Ti držíme počas celého kurzu, kedže počet miest je obmedzený na 10 ľudí. Náhrady nie sú možné.

====

ERIK GOLDSCHMIDT

ŠTVRTOK 16:45 – 18:00

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH