Dažďový harmonizačný zvukový šum, čiže zvuk dažďových kvapiek, nás uvádza do hlbokých relaxačných, vibračných hladín alfa, théta a delta . Vibračné hladiny sú pre mozog vysoko uvoľňujúce. Tento stav kedy ustáva prúd myšlienok nás dostáva do hlbokého stavu pokoja. Niekoľko minút trvajúce šumenie dažďových stĺpov uvoľňuje a upokojuje myseľ i celé telo. V stave hlbokého uvoľnenia prebieha v ľudskom organizme veľa blahodárnych procesov, dochádza k odbúraniu vnútorného stresu a k celkovej regenerácii a harmonizácii.

Dažďový stĺp je duté šesťhranné teleso z výberového dreva či bambusu, ktoré je vo vnútri doslova prešpikované bambusovými ihlami. Tých môže byť vnútri stĺpa špeciálnym systémom rozmiestnených až 2000 kusov. S ozvučným vnútrom sa vždy pred jeho uzatvorením pracuje energeticky a následne sa povrchovo upraví kopálovou živicou, ktorá bambusové ihličky prečistí a ošetrí, aby pekne zneli. Pri otočení stĺpa sa začne presýpať až pár kilogramov semien koriandra, zrniek pšena a presne ladených krištáľových guĺôčok. Výsledný, dlho znejúci zvuk plný alikvót, spĺňa všetky podmienky pre ideálne dlhú harmonizáciu tela a mysle všetkých zúčastnených. Aby mohlo dochádzať k pozitívnej harmonizácii, musí zvuk znieť v priemere aspoň 8-10 minút. Nami ponúkané stĺpy nespĺňajú len časovú požiadavku, ale ponúkajú aj vysokú zvukovú a dizajnovú kvalitu. Stĺpy ponúkame v rôznych veľkostiach od 60 do 170 cm. Vyhotovené môžu byť s rôznych drevín ako napr Bambus, Javor, Brest či Orech. Doba presypu a zvučania je od 8 až do 45 minút podľa veľkosti.

Prostredníctvom zvuku dažďového stĺpa sa môžete ľahko ocitnúť v jesennom lese plnom padajúceho farebného lístia, na chalupe pri zurčiacom potôčiku, alebo na pláži so šumom morských vĺn. Váš mozog si “oddýchne”, postupne sa vypne nepreberný tok myšlienok, telo sa uvoľní a vo vašej mysli sa začne odrážať realita taká, aká je. Realita neskreslená množstvom programov, očakávaním a emóciami. Je to úžasná náhrada, či skôr paralela k meditácii, ktorá zameria pozornosť do jedného bodu a zavedie človeka do svojho vnútra.

 

Cena s DPH
60 cm … 226 eur … 7-9 mins

70 cm … 299 eur … 12+ mins

88 cm … 440 eur … 20+ mins

120 cm … 669 eur … 30+ mins

150 cm … 949 eur … 45+ mins

Dažďový stĺp si môžeš objednať u nás cez fb správu alebo info@yogahouse.sk.