ZDRAVÝ CHRBÁT, FUNKČNÉ TELO – KURZ ONLINE

ZDRAVÝ CHRBÁT, FUNKČNÉ TELO – KURZ ONLINE

KURZ ZDRAVÝ CHRBÁT, FUNKČNÉ TELO

Príď sa detailnejšie zoznámiť s jednotlivými asanami a odštartuj svoju vlastnú jogovú prax! Na hodinách budeme postupne prechádzať všetkými pozíciami zdravo a bezpečne, naučíme sa ako po celom dni uvoľniť chrbticu, jednotlivé nosné kĺby a ako porozumieť signálom, ktoré nám telo komunikuje. Každá hodina bude mať svoj zámer a po 10tich týždňoch si odnesieš domov sekvenciu, ktorú zvládneš praktizovať hravo aj sám.

Zdravý chrbát a funkčné telo sú základným predpokladom pre spokojné a pohodové fungovanie počas dňa. V dnešnom rýchlom svete veľa z nás “bojuje” s nedostatkom času, so sedavým zamestnaním a s ním spojenými následkami, ktoré ovplyvňujú nielen to ako sa počas dňa cítime, ale aj v akej nálade ho prežijeme. Poväčšine je ťažké nájsť si apoň hodinku pre seba samého, ale keď už si ju nájdeš, snaž sa ju využiť naplno.

Kurz je určený pre všetkých začiatočníkov a mierne pokročilých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o tom, že “ako, prečo a načo” jednotlivé asány fungujú a ako ich správne zapojiť do svojej jogovej praxe. Po skončení kurzu budeš vedieť akým spôsobom správne a zdravo praktizovať základné pozície, ktoré následne vuyžiješ pri akejkoľvek inej hodine (nielen) jogy. Naučíš sa tiež čo sa v pozíciách s tvojím telom deje a ako mu prostredníctvom nich dokážeš pomôcť vrátiť sa späť do rovnováhy. Každá hodina bude mať svoju tému, pričom všetky bude spájať jeden spoločný vieľ: zdravie našej chrbtice a s ňou súvisiace funkčné partie. Domov si vždy odnesieš aj pomôcku, ktorá ti uľahčí trénovanie získaných tipov a trikov, kedykoľvek budeš mať chuť..:)

“Nerob veci len tak aby boli, rob ich tak aby dávali zmysel.”

Bavia ťa detaily, technika, chceš sa dozvedieť niečo viac o tom ako sa tvoje telo správa v jogových pozíciách? Tak potom je práve tento kurz pre teba ten pravý 🙂 Budeme rozoberať, debatovať a spoločne prehlbovať vedomosti o jednotlivých asánach. Povieme si prečo je dôležité rozumieť tomu čo sa v našom tele deje a vysvetlíme si aký vplyv má joga na zdravie našej chrbtice.

Každá hodina bude rozdelená na 2 časti, v rámci ktorých si vysvetlíme trošku teórie a následne otestujeme to čo sa naučíme v praxi.

Teším sa na Vás. Namasté

=======
DOKONČENIE KURZU
KDE: Yoga House Bratislava
KEDY: 10. 9. 2020 – 4.2. 2021, 10 termínov
DEŇ : štvrtok
ČAS: 16:45 – 17:55
LEKTORKA: Alenka Lexmanova
CENA: 80 Eur
Zvyšné 4 termíny kurzu sa dokončia v termínoch: 3.6.2021 – 24.6.2021

=======

 

KURZ ZDRAVÝ CHRBÁT, FUNKČNÉ TELO – ONLINE 

Poznáš stuhnutý chrbát, bolesť krížov a krčnej chrbtice? Sú to všetko problémy, ktoré aktuálne trápia mnohých z nás. Zdravá chrbtica je však základným predpokladom spokojného a pohodového fungovania počas dňa. Máme ju iba jednu, preto je dôležité sa o ňu pravidelne starať.

Na hodinách kurzu “Zdravý chrbát – online” rozoberieme niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré je dobre dodržiavať pri cvičení aby bolo pre tvoje telo čo najefektívnejšie. Každý týždeň sa spoločne naučíme novú zostavu, ktorú medzi hodinami budeš môcť praktizovať doma aj samostatne.

Jednotlivé hodiny venujeme rôznym, avšak na seba nadväzujúcim témam. Vďaka tomu budeš mať možnosť pozorovať svoje zlepšenie a vnímať ten istý pohyb z týždňa na týždeň úplne inak.

Kurz je vhodný pre každého, kto chce uvoľniť chrbát, rozhýbať telo z nekonečného sedenia a zaujať myseľ novými pohybmi. Na hodinách očákávaj hravosť, skúšanie pozícií nielen z jógy a každo-týždňove mini prekvapko. 🙂

=======
KDE: Zoom
KEDY:
DEŇ :
ČAS:
LEKTORKA: Alenka Lexmanova
CENA:
REGISTRÁCIA:
Celý kurz prebehne online

=======

 

ALENKA LEXMANOVÁ

REGISTRÁCIA POTREBNÁ !!! VIĎ HORE V DETAILOCH