YOGA NA FILIPÍNACH so Žabkou a Erikom

Poď s nami zažiť, pozorovať a pocítiť. 🙂
Nádherná príroda, ostrovný život lokálnych ľudí, jednoduchosť a absolútne spojenie s prostredím …. tzv. “Bali spred 30tich rokov” … Filipínsky ostrov SIARGAO.
Miesto, kde ešte prudký turizmus nedorazil a tak zanecháva ostrov nedotknutý čistý v pôvodnom stave. Poďme práve tam spolu hľadať svoju silu, hĺbku a slobodu. Zdravie je “obnovenie pôvodného stavu”, v ktorom sa nachádzalo telo a myseľ pred tým než sme zabudli na spojenie s prírodu a dostali sa do nerovnováhy. Ak chceme obnoviť naše zdravie, budeme na tom správnom mieste! 😉 Telo a myseľ sú vo svojej prirodzenosti zdravé. Dajme im podporné prostredie, ticho, slobodu a samoliečebný proces ich vráti do rovnováhy – equilibria.Budeme vnímať nedoknutú prírodu Filipín a s jej pomocou sa naladíme na tú našu – telo, mysľ, emócie. Pomaly sa budeme dostávať do stavu, kde myseľ nechŕli množstvo myšlienok a zaťažuje energetiku, ale kde sa ticho prostredia odráža aj v našom prežívaní.
Sila a pokoj ostrova, sa stanú naším zdrojovým miestom – t.j. spomienka na intenzívny kľud, ktorá nás prináša do stredu – miesto vnútornej harmónie.

Ostrov, kde vlny zmietajú svojou dravosťou pobrežie a kde Pacifik vie takisto utíchnuť a zmierniť sa na tyrkysové zrkadlo. Tak premenlivý ako naša myseľ. Rozbúrená, prudká, divoká / pokojná, jemná, citlivá. Naučme sa tieto procesy pozorovať, pochopiť, prijať a pracovať s nimi, ak je vôľa a potreba 🙂 Prinesieme si späť domov ľahkosť, otvorenosť, spriechodnenie.

Poďme venovať pozornosť, čas a priestor iba sebe. Poď si s nami oddýchnuť, zažiť exotiku, vidieť miesta, cítiť kokos v ústach, započúvať sa do vĺn oceánu. Využiť všetky zmysly, aby “mysleli” a myseľ , aby utíchla. Rozplynúť sa do prostredia, stať sa ním, vnímať, že sme jedno. Natiahnuť do tela kvality prírody a aplikovať ich do svojho života tu doma . 🙂 Aby sme boli zdraví … …

~ TEXT VIĎ DOLE, BALÍČEK VÝLETOV, INŠPIRÁCIA A SPÔSOB ORGANIZÁCIE : yogovibe.com !!! Pozri si ich a ich zaujímave retreaty, fotky, blogy 🙂 ~

TERMÍN POBYTU: 30.9. – 14.10.2016
Letenku si rezervovať na 30.9. na príchod na Siargao a 14.10. odlet z ostrova.
Možnosť individuálneho predĺženia zájazdu v okolitých termínoch (aj kôli zníženu ceny letenky).

=========
KDE: Filipíny, Ostrov Siargao
KEDY: 30.9. – 14.10.2017
CENA:
829 Eur – early bird – do 20.8.
859 Eur – od 21.8.
Pozor limitovaný počet miest.
REGISTRÁCIA : https://goo.gl/forms/FDHgePlRipxKrrog1
=========

CENA ZAHŔŇA:

UBYTOVANIE
• Kvalitné a privátne ubytovanie postavené v džungli so spirituálnou atmosférou v čarovenej časti ostrova v mestečku General Luna pri Pacificu. Bývať sa bude v štýlových novo postavených minimalisticky zariadených trojlôžkových izbách s klimatizáciou,wifi a denným upratovaním. Budeš sa cítiť ako v Tibete, len o čo si teplejšie a pri mori ☺

YOGOVÉ HODINY
• Naše ubytovanie má priestor – shalu, kde budú denne prebiehať vedené hodiny hatha, vinyasa jogy a meditácie, pod vedením inštruktorov Žabky a Erika a meditovať budeme všade, kde nám to čas a vesmír dovolí. 🙂

RAŇAJKY
• Raňajky v podobe tých najčerstvejších organic surovín, ktoré Ťa zasýtia, potešia Tvoje telo i ducha . Avokádovými smooties s čerstvým domácim kokosovým mliekom sa to bude len tak zelenieť! 🙂
• Neobmedzený prísun vody a čaju na ubytovaní

TRANSPORT
• Transport z letiska do nášho domova – Yoga Dojo Lotus Shores v prímorskej General Luna (27 km) a transport na letisko.

VÝLETY
• Celodenný výlet, kde navštívime 3 okolité ostrovy. Ako transport nám bude slúžiť typická pomaľovaná filipínska loďka s lokálnym kapitánom. Prvá zástavka bude Guyam Island. Opustený ostrov s evnou atmosférou, kde si budeme užívať okolitý výhľad, priezračnú vodu s bielym pieskom a pocit voľnosti. Druhou zástavkou bude Naked Island, pred ktorým zastaneme na koralovom útese plnom života. Naked Island je neobývaný pieskový ostrov bez vegetácie s dĺžkou približne 200 metrov. Treťou zástavkou bude Dako Island, kde nám miestni vysmiati domorodci pripravia niečo na naše lačné žalúdky. A keď ich pekne poprosíme zhodia nám aj “Buko“, čerstvý kokos z palmy. Mňam!

• Ostrov Guyam Island, kde vyrazíme pred západom Slnka. Určite do povinnej výbavy bude zahrnutá yogamatka, na ktorej sa rozlúčime s dňom. Následne si na ohníku ugrilujeme niečo pod zub. Komu bude po večeri teplo môže sa osviežiť v mori, nočným kúpaním. Po západe vyrazíme spať na Siargao. Je tu možnosť pespať na ostrove v hamakoch. Občasné dažde môžu byť ale prekážkou, no to zhodnotíme a uvdíme ☺ Hor sa za dobrodružstvom!

• Celodenný výlet, kde zažijeme kúpanie ako v Afroditiných kúpeľoch. Prírodné bazény Magpupungko Rock Pools vytvorené bijúcimi vlnami počas prílivu do útesov. Počkáme na odliv a príroda nám pripraví nezabudnuteľné osvieženie v smaragdovo zelenej vode. Ďalšou zastávkou bude Pacifico na severe ostrova, kde si individuálne môžme požičať surfy a na vlastnej koži vyskúšať silu a krásu vĺn Pacifiku. Ak nám zvýši čas, pôjdeme sa pozrieť do sladkovodnej jaskyne v strede džungle Tayanbang Cave, ktorou nás prevedie lokálny chlapec. Čo myslíte, bude v jaskyni ešte niečo z mäsa a kostí okrem nás?

CENA NEZAHŔŇA:

• Medzinárodnú letenku VIE /BUD/PRAHA – Cebu (Filipíny). Následne treba zakúpiť let z Cebu na Siargao Island (jedine z Cebu sa lieta na Siargao Island), ktorá je ponúkaná len miestnou leteckou spoločnostou Cebu Pacific Air.
www.cebupacificair.com. Let trvá jednu hodinu. Lieta sa raz alebo dva krát denne podľa dátumu. V prípade záujmu si môžeš dátum príletu a odletu prispôsobiť podľa želania, podľa cien leteniek a koľko Ti umožnia povinnosti. Prosím informuj nás o čase príletu na ostrov a odletu , aby sme vedeli zabezpečiť prepravu a zabukovať ti ubytovanie na prípadne predĺžený pobyt.

Najvýhodnejšie CENY LETENIEK nájdeš na:
www.skyscanner.net
www.momondo.com,
www.kayak.com
www.pelikan.sk
www.letenkyzababku.sk
alebo kontaktuj so svojimi požiadavkami pani Janu Vanišovú z Invia.cz (jana.vanisova@invia.cz), cez ktorú je možné kupiť letenky s uspokojivou cenou a super službami.

Odporúčame pozrieť odlety z Budapešti, Viedne, Prahy s príletom do Cebu (zvyčajne 1, alebo 2 prestupy). V rámci letu – POZOR! Pozri sa okrem ceny aj na celkovú dĺžku letu, čas príletu do Cebu. Alebo si vyber cieľovú stanicu Kuala Lumpur, Singapur alebo Hong Kong odtiaľ sa za prijateľné ceny prepravíš do Cebu napríklad spoločnosťou Airasia alebo Cebu Pacific Air (nezabudni si priplatiť batožinu). S kúpou letenky Ti samozrejme radi pomôžeme.

• Cestovné poistenie – kontaktuj napr. svoju banku, často majú skvelé ponuky ku osobnému účtu, alebo klasika – kvalitné poisťovne – napr. Allianz, Union, Kooperatíva, Wustenrot.
Poisti sa na celú dĺžku pobytu, vrátane letu.

• Stravovanie okrem raňajok a pohostenia v opise výletov

• Extra výlety a aktivity mimo výletov, ktoré sú v cene zahrnuté.

• Požičanie motorky, ak máš chuť sledovať prírodu s vietorom vo vlasoch.

• Jógamatku prines so sebou.

EXTRA aktivity NA VYŽIADANIE:

• Surfová lekcia so zapožičaním surfu
• Výlet na Sohotoon Lagoon
• Výlet na Sugba Lagoon
• Možnosť organizácie ďalších celodenných výletov- napr. Tak Tak Falls so zastavením sa na Oragnickej Farme, kde ponúkajú miestu špecialitu “Tubo“, víno z kvetov kokosovej palmy

ODPORÚČAME:

• Siargao sa stáva obľúbeným miestom pre surfistov a tak spoznáš aj úplne iné more, na aké si zvyknutý/á. Divoké, rozbúrené, ako krásny podmaz na meditáciu, či sledovanie západu slnka. Sú tu však aj miesta, kde sila Pacifiku utícha a budeš sa môcť okúpať či zaplávať si v tyrkysovo modrej vode s výhľadom na palmy a pláž s jemným bielym pieskom. Preto si prosím nechaj miesto v batožine aj na šnorchel či plavecké okuliare.

• Prines si yogamatku, yoga oblečenie na prestriedanie, plavky, malý uterák, ak používaš yoga bloky, pásy, kľudne ich pribaľ.

• Budeš potrebovať cestovný pas, platný po dobu min. 6 mesiacov od príletu na Filipíny, najmenej 2 voľné strany v pase a spiatočnú letenku.

• Slovensko je na zozname krajín, ktoré nepotrebujú víza na pobyt kratší ako 1 mesiac, takže žiadne starosti, len dôjdi 🙂 Môžeš si spätný príchod rozmyslieť 😉 Ale o tom my nič nevieme 😉

• Ak cítiš potrebu, daj sa pred cestou zaočkovať (odporúča sa hepatitída A a B, brušný týfus, tetan, poprípade besnota.

• Ostrov práve zažíva etapu turistického prebúdzania sa. Nazýva sa aj “Bali pred 30 timi rokmi”preto nečakaj v našom mestečku ulice preplnené reštauráciami, kaviarňami, obchodmi s oblečením a barmi so západným nádychom. Je ich tu len pár. Samozrejme stravovacie možnosti sú tu neuveriteľné a čím lokálnejším spôsobom si ostrov užívaš, tým krajšie zážitky si odnesieš.

• Nepijeme vodu z vodovodu, kupujeme si čistú pitnú vodu vo fľaškách, ktorú kúpiš vždy a všade, nápojov s ľadom sa obávať nemusíš, je to bezpečné.

• V General Lune fungujú „laundry“, alebo práčovne, kde Ti približne za 1 euro na kilo vyperú a vyžehlia oblečenie za 1deň. Neodporúčame nosiť do práčovní oblečenie, ktoré ti je najbližšie 🙂 Vieš ako to chodí, radšej v rukách.

• Určite to netreba preháňať s balením oblečka, veď na čo 😉 Aj tak budeš nosiť to najpohodlnejšie. Vzdušné odevy a plavky sú naj kamošom v tejto oblasti. Opaľovací krém je must, aj keď budeme po lete , na rovníku sa slnko správa inak. Určite sa ti niečo na ostrove, či výlete zapáči, tak mysli na miesto v kufri späť 😉

REGISTRÁCIA : https://goo.gl/forms/FDHgePlRipxKrrog1
INFO: fb správa Yoga House Bratislava / po 29.7. kľudne volaj 0905 604 753

Neváhaj dlho a pridaj sa …počet miest je limitovaný. Veľmi sa tešíme. 🙂

Vidíme sa na Siargao Island ! 🙂

LENKA ŽABKOVÁ – ŽABKA
K jóge som sa dostala pred 9 rokmi a teším sa, že mám možnosť jej benefity využívať každý deň. Baví ma zoznamovať sa s telom, vedomím, procesmi, vnímaním a hodnotnými informáciami. Cez jógu robím svoj svet kvalitnejším a cez učenie jógy verím, že aj ďalším ľudom.
V každom období bola pre mňa jóga niečím iným. Najprv cvičením, udržiavaním sa fit, budovaním zdravého sebavedomia, sebaistoty a nachádzaním vlastného ja. Odbúravam cez ňu svoje limity a rozpoznávam dôvody, ktoré ovplyvňujú moju spokojnosť vo vzťahu k sebe a k iným ľuďom. Je pre mňa fascinujúcou cestou poznávania a dostávania sa do hĺbky. Joga pre mňa znamená aj nachádzanie stredu, pevnosti, kde dokážeme ustáť akékoľvek situácie a pochopiť, že všetko, čo prichádza má úžasný zmysel. Momentálne je pre mňa prostriedkom na hľadanie balansu. Rovnováhy vo vzťahoch, v samej sebe, medzi prácou a oddychom, medzi aktivitou a pasivitou, medzi jin a jang, medzi chcením a nechcením, robením a nerobením. Objavujem jogou dych, vnem, pocit, meditáciu, silu, pevnosť, odhodlanosť a na druhej strane slabosť, zraniteľnosť, úprimnosť ako nástroje na hľadanie balansu. Objavujem svoje telo, ktoré rozpráva a ja sledujem a načúvam.
Je to krásna hra na každý deň.

https://www.yogahouse.sk/wp-admin/post.php?post=4166&action=edit

ERIK GOLDSCHMIDT
Joga ku mne prišla prirodzene a sama. Takmer už pred 10 rokmi, ako súčasť záujmu o východné náuky a tradičné systémy práce s mysľou a telom. Na začiatku bola túžba po nakuknutí pod pokrievku reality a skutočnosti, ako je nám v týchto zemepisných šírkach prezentovaná.
Táto túžba sa pretransformovala na cestu a životný štýl. Hatha jogu aktívne cvičím piaty rok a nadobudnuté vedomosti posúvam ďalej od roku 2014.
Som veľmi vďačný za možnosť pravidelne navštevovať kolísku jogy – Indiu, kde som v roku 2012 získal inštruktorský certifikát. Záujemcom o filozofiu jogy a Advaitu Vedantu rád poradím v rámci svojej kapacity. Vzdelávať sa chodím do epicentra týchto náuk – indického Rishikeshu. Tu každoročne niekoľko týždňov študujem a venujem sa svojej praxi v ášrame Shri Jagadguru Sanyas Ashram.
V letných mesiacoch môžete Erika okrem Yoga Housu stretnúť aj v Medickej záhrade, kde prebieha už druhý ročník cvičení s ľudmi jogy za banán alebo iné ovocie. Yoga4Banana.

Máte otázku?